Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

oj tam oj tam - żaden ekolog ;) po prostu zastanawiam się czy zasilacz 650W starczy na to co mam :P

 

Z gier korzystam od czasu do czasu - najczęściej jakieś WOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różnią dwie pierwsze? Jedna jest "TOP" a druga "OC" (nie mylić z ubezpieczeniem pewnie ;) )

Ja się dwukrotnie naciąłem na grafikę OC, jedną Gainwarda i jedną BFG. Gainward się przegrzewał, ale widoczne to było tylko jako artefakty, karta zachowała sprawność. BFG też się przegrzewał i się niestety stopił, pechowo bo 2-3 miesiące po gwarancji. Zatem przestrzegam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi do WoT wystarcza wbudowana w ultrabooka Intelowska HD4000 :P

a ja załamka - bo mam Della E6410 i5 w wersji z zintegrowaną grafiką Intela :facepalm::censored:

 

Ja się dwukrotnie naciąłem na grafikę OC,

ta 460 też była OC. Niby 115% serii. Znaczy się nawet mapowane w fabryce to zuuuuoooo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja załamka - bo mam Della E6410 i5 w wersji z zintegrowaną grafiką Intela :facepalm::censored:

ta moja też zintegrowana, ale HD4000 to świetna zintegrowana grafa jest, często lepsza od niezintegrowanych :)

 

ta 460 też była OC. Niby 115% serii. Znaczy się nawet mapowane w fabryce to zuuuuoooo :mrgreen:

a tu pewnie dużo zależy od obiegu powietrza w obudowie, ale zawsze to podniesione ryzyko awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moja też zintegrowana, ale HD4000 to świetna zintegrowana grafa jest, często lepsza od niezintegrowanych :)

Intelowska to dno. Nie pozwala na nic poza MS Office i przeglądaniem netu. Zero alokowania pamięci ręcznie.

 

a tu pewnie dużo zależy od obiegu powietrza w obudowie, ale zawsze to podniesione ryzyko awarii.

no tak... intercooler nie dawał rady ;) ale poważnie - to nie było z tym problemu - max 65 zobaczyłem w stress-testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piszę o Intel HD4000

mimo, ze niby to Intel i to Intel i to to samo - ale to jednak trochę tak jak różnica między "piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moja też zintegrowana, ale HD4000 to świetna zintegrowana grafa jest, często lepsza od niezintegrowanych :)

W Ghost Recon Online mi nie przechodziła, skubana, automatycznie na niezintegrowaną i się wykrzaczała podczas gry bez żadnego błędu. Po prostu wywalało na pulpit. Ale póki chodziła, to bez żadnych zastrzeżeń na najwyższych detalach. :D

ta 460 też była OC. Niby 115% serii. Znaczy się nawet mapowane w fabryce to zuuuuoooo :mrgreen:

Oczywiście. :P

Chociaż przyznam, ze ten BFG 8800 GTS był straszliwie obudowany, więc być może samo chłodzenie karty było niefortunnie zaprojektowane.

 

a tu pewnie dużo zależy od obiegu powietrza w obudowie, ale zawsze to podniesione ryzyko awarii.

Z pewnością masz rację, z tymże u mnie, BFG zainstalowana była w obudowie z jednym wentylatorem dolotowym i dwoma wylotowymi (z tyłu u góry + komin), więc obieg powinien być bez zarzutu. Filtry siateczkowe też czyściłem regularnie, więc o jakimkolwiek ograniczeniu wydajności wentylatora karty przez kurz czy też słabym obiegu raczej nie może być mowy. :P

 

ale poważnie - to nie było z tym problemu - max 65 zobaczyłem w stress-testach.
BFG się jednak grzała, jak jasny pieron. Może ktoś rzucił na taśmie produkcyjnej „Ej, Henio, weź no wrzuć czipa do tej farelki!”? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś stacja dokująca - chociaż to średnio budżetowe albo porządniejszy rozgałęziacz. Są też podkładki chłodzące pod laptopa które mają w sobie już rozgałęziacz. Nie miałem jeszcze przypadku żeby rozgałęziacz nie rozpoznał czegoś - chociaż zawsze podłączam urządzenie za pierwszym razem bezpośrednio żeby się zainstalowało a potem już może być przez rozgałęziacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakiś budżetowe rozwiązanie na zwiększenie ilości portów USB w laptopie? Pomijam zwykły rozgałęziacz, bo często nie rozpoznaje dołączanych urządzeń. Laptop 3 - letni Sony Vaio.

 

Jak masz ExpressCard, to rozwiązanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś stacja dokująca - chociaż to średnio budżetowe albo porządniejszy rozgałęziacz
Chyba tylko rozgałęziacz z dedykowanym zasilaczem, powinno się coś znaleźć w okolicach 50 ziko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zwykły rozgałęziacz nie potrzebuje dawać prądu - podłączam jedynie drukarkę laserową oraz urządzenie wielofunkcyjne (print/scan). Sporadycznie pamięć USB. Najczęściej nie chce rozpoznać urządzenia wielofunkcyjnego (HP), pomimo, że wcześniej było podłączone bezp. do portu USB - bez rozgałęziacza. Czy przyczyną może być, że laptop ma USB 2, a drukarka HP to USB 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ten topic skoro ma chinszczyznie i tak sie nie znacie :idea:

o przepraszam...ja nawet pałeczkami jeść potrafię :biglol::P

 

ZUPĘ ! :D

 

Ciekawe jak sobie paleczką przez przypadek ktoś oczko wydlubie;) sprytny chopek pewnie pojdzie do sądu w Beijingu ;):D

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pumex1, GTX 560 jest bardziej wydajny od GTX 650 za to zużywa trochę więcej prądu - bo to starszy chipset, brałbym 560 ;)

Poczytałem trochę - te 650Ti słabo wydajne są, bo szyna 128 bit i w testach poniżej przeciętnej.

gtx 660 faktycznie też o wiele mocniejsza nie jest.

 

A może w Radeony pójść? Jakoś od zawsze na NVidia działałem - ale może czas na zmiany?

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7850-directcu-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642132.html?attr=248-513091

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7850-directcu-ii-top-2gb-ddr5-pci-e-box-v2-84-645285.html?attr=248-513091

 

http://www.agito.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne/amd/asus/amd-hd7870/84,246-1610,1-8849,248-513093,cena-600+1000.html

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Przebywam w UK i chciałbym Iplę oglądać ale niestety jest blokada kraju. Mam serwer wykupiony na nazwa.pl gdzie mam stronki i znalazłem instrukcję jak się łączyć. Więc przez putty robię tunelowanie do serwera na nazwie.pl i potem odpalam Proxifier, wpisuję IP i nie przechodzi i testu. Wywala mi to:

 

[42:29] Testing Started.

Proxy Server

Address: 127.0.0.1:4444

Protocol: SOCKS 5

Authentication: NO

 

[42:29] Starting: Test 1: Connection to the Proxy Server

[42:29] IP Address: 127.0.0.1

[42:29] Connection established

[42:29] Test passed.

[42:29] Starting: Test 2: Connection through the Proxy Server

[42:29] Authentication was successful.

[42:29] Connection to www.google.com:80 established through the proxy server.

[42:30] Error : connection to the proxy server was closed unexpectedly.

Please make sure that the target host is a Web Server.

The error may also indicate that the proxy server is not operating properly.

[42:30] Test failed.

[42:30] Testing Finished.

 

Jak zrobić, żeby traktował on moją login.nazwe.pl jako web serwer? Trochę nie jarzę jak to ogarnąć. Może znacie jakis inny serwer? Albo może ktoś ma udostępnić? Moja żona jest maniaczką sportu i kiepsko ze mną będzie jeśli jej nie dam dostępu do siatkówki itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...