Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Tu dla niedowiarków, którzy twierdzili że przesadzam z wieszaniem psów na dyskach Seagate serii 7200.11

 

Wadliwe dyski Seagate serii 7200.11

Zrobilem wlasnie upgrade firmware'u. Powiodl sie na szczescie i dysk jest dalej wykrywalny ;) Teraz faza testow, czy dalej bedzie znikac i resetowac kompa.

 

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 5:02 pm ]

Dysk widac, testy diagnostyczne (te z szybkich, pelnego skanowania jeszcze nie robilem) przechodza, ale system z niego nie chce sie ladowac. Naprawa systemu z plytki tez nie zadzialala. No nic, czas sklonowac dysk zapasowy na dysk odzyskany. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 9:49 pm ]

Olleo, szybkie pytanko odnośnie tego laptopa. Jak podłączasz kabel zasilacza to głośniki wydają jakiś dziwny dzwięk?

To jest dobry trop - zaklocenia wystepuja tylko przy zasilaniu z sieci, na baterii wszystko gra ladnie. Jakies pomysly? Bo mi to wyglada na wade konstrukcyjna i obawiam sie, ze gwarancja tutaj niczego nie zalatwi, ale co ty (i inni) o tym sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rutera wifi z możliwością ustalenia konkretnej prędkości (11Mb).

Taką opcję posiada większość routerów. Wystarczy ręcznie ustawić standard transmisji.

Ustawiasz 802.11b i masz 11Mb/s.

 

 

Np. Dlink2640b - tu masz opcje gdzie możesz ustawić dodatkowo ręcznie prędkość transmisji - nie większą niż standard którego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprecyzuj co masz na myśli ?

 

Żeby ustawić prędkość "na sztywno". Jak ustawię np.'b' to prędkość może spaść do 5,5 , 2 lub 1 w zależności od warunków, a chcę tego uniknąć. Nawet kosztem drobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprecyzuj co masz na myśli ?

 

Żeby ustawić prędkość "na sztywno". Jak ustawię np.'b' to prędkość może spaść do 5,5 , 2 lub 1 w zależności od warunków, a chcę tego uniknąć. Nawet kosztem drobnych problemów.

Linksys WRT54GL z firmware Tomato to obsługuje. Nie wiem jak na standardowym firmware. To bardzo dobry router, szczególnie po przesiadce na firmware Tomato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, szukam po necie i się trochę poddałem, nie daję rady się zorientować w tych wszystkich terminach itp, więc moze pomozecie: jaki router będzie najlepszy aby "podłączyć" PS3 do net-u ? mam w tej chwili net przez blueconnect :!: z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, szukam po necie i się trochę poddałem, nie daję rady się zorientować w tych wszystkich terminach itp, więc moze pomozecie: jaki router będzie najlepszy aby "podłączyć" PS3 do net-u ? mam w tej chwili net przez blueconnect :!: z gory dzieki za pomoc

 

Najlepiej i najtaniej zrobić z komputera z tym blueconnectem Router poprzez opcje w Windowsie "Udostępnienie połączenia internetowego"

 

Dla ambitnych router na kartę z 3G Linksys WRT54G3G podłączyłem go u znajomego bo mieszka na zadupiu i ma 4 kompy plus konsole w domu i nawet mu to chodzi z zewnętrzna anteną do 3G. No i na PS3 gra spokojnie w necie w BUZZ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że blokują udostępnianie. A bez FW jakoś w dzisiejszych czasach tak niepewnie.
Trza ustawić trusted zone. W Zone Alarm się da.

 

Dziwne, bo u mnie się nie da. Cały dzień kombinowałem, niepotrzebnie. Jedynie wyłączenie FW pomaga.

 

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 12:35 am ]

Net->karta radiowa->laps->switch->blaszak

 

Bez FW net na blaszaku śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo u mnie się nie da. Cały dzień kombinowałem, niepotrzebnie. Jedynie wyłączenie FW pomaga.

 

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 12:35 am ]

Net->karta radiowa->laps->switch->blaszak

 

Bez FW net na blaszaku śmiga.

Jeśli w trybie Stealth nie działa, na Medium powinien: info na stronie producenta (artykuł stary, ale być może nadal aktualny). Dawno temu to ustawiałem, ale pamiętam że jakoś mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZoneAlarm does not fully support ICS

To chyba oznacza że:

If you do decide anyway to use free ZoneAlarm on the ICS gateway machine, Internet Zone must be set to Medium setting

 

Ja to widzę tak, że Trusted zone na off, Internet zone na Medium i powinno śmigać. Jeśli się mylę, sorry za wprowadzenie w błąd. Sporo się mogło zmienić od 2003 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najtaniej zrobić z komputera z tym blueconnectem Router poprzez opcje w Windowsie "Udostępnienie połączenia internetowego"

 

Dla ambitnych router na kartę z 3G Linksys WRT54G3G podłączyłem go u znajomego bo mieszka na zadupiu i ma 4 kompy plus konsole w domu i nawet mu to chodzi z zewnętrzna anteną do 3G. No i na PS3 gra spokojnie w necie w BUZZ !

 

Intakwrx, jak to mówią many thanks from the mountains :mrgreen: sprawdzę organoleptycznie działanie onych urządzeń :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że Trusted zone na off, Internet zone na Medium i powinno śmigać. Jeśli się mylę, sorry za wprowadzenie w błąd. Sporo się mogło zmienić od 2003 ;)

 

Działa. No prawie, bo na blaszaku były problemy z DNS. Niby go widzi, ale dopiero po 3-4 refreshu strona się załadowała :roll: . A 'były' bo blaszak się wysypał :mad: , a backupowy image okazał się kaput. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po ptokach :neutral: Panowie jaka może być przyczyna, laptop mi się włącza, ładuje się początkowy ekran, a po nim już nic, czarny ekran, tak jakby się windows nie ładował... format pomoże? Będę mógł odzyskać dane po formacie? :neutral: :neutral: :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...