Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Senks.

 

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 12:34 am ]

Jak to wytlumaczyc - czy predkoscia procesora/komputera?

Ta sama karta Wi-Fi na USB

- w moim komputerze:

Obrazek

- mojej narzeczonej:

Obrazek

 

Normalnie, radiówka jak radiówka żyje własnym życiem. Wystarczy że ktoś ma słabszy zasięg i nadajnik zwolni do jego optymalnej prędkości. Albo komputer ostawisz metr dalej i tez może być kosmicznie inna prędkość. Radiówka to takie samo zło jak i LPG :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, radiówka jak radiówka żyje własnym życiem. Wystarczy że ktoś ma słabszy zasięg i nadajnik zwolni do jego optymalnej prędkości. Albo komputer ostawisz metr dalej i tez może być kosmicznie inna prędkość. Radiówka to takie samo zło jak i LPG

Ten sam komp, miejsce, siec, router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, radiówka jak radiówka żyje własnym życiem. Wystarczy że ktoś ma słabszy zasięg i nadajnik zwolni do jego optymalnej prędkości. Albo komputer ostawisz metr dalej i tez może być kosmicznie inna prędkość. Radiówka to takie samo zło jak i LPG

Ten sam komp, miejsce, siec, router.

 

Jaką masz powtarzalność ? Czy to jednorazowy pomiar ? Może Ci kom zaczął ściągać aktualizacje, albo na jednym z nich miałeś jakiegoś śmiecia do P2P odpalonego w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję obejrzeć cokolwiek w serwisie iTVP.pl gdy zaczyna się buforowanie po chwili wyswietla się komunikat "Program XYZ przestał działać" i tyle z oglądania.

Tak samo na IE jak i FF.

Vista 64bit. WMP 11

 

Siedze i już wymiękam, jakieś pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję obejrzeć cokolwiek w serwisie iTVP.pl gdy zaczyna się buforowanie po chwili wyswietla się komunikat "Program XYZ przestał działać" i tyle z oglądania.

Tak samo na IE jak i FF.

Vista 64bit. WMP 11

 

Siedze i już wymiękam, jakieś pomysły :?:

 

Opera i Chrome :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z Firefoxem.

Po zamknięciu i ponownej próbie otwarcia pojawia mi się kilka razy napis:

 

"Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system."

 

Po kilku razach uruchamia się ponownie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Firefoxem.

Po zamknięciu i ponownej próbie otwarcia pojawia mi się kilka razy napis:

 

"Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system."

 

Po kilku razach uruchamia się ponownie sam.

Rozumem że masz na myśli sytuację gdy tuż po zamknięciu (prawie w tym samym momencie) próbujesz odpalić na nowo.

To raczej normalne po długim korzystaniu z Firefoxa. Zamknięcie okna nie oznacza zakończenia pracy programu, który jeszcze przez chwilę "sprząta po sobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne po długim korzystaniu z Firefoxa. Zamknięcie okna nie oznacza zakończenia pracy programu, który jeszcze przez chwilę "sprząta po sobie".

 

mi się tak czasem dzieje, a ta chwila sprzątania trwa bardzo długo...czasem pół godziny.Chyba za długa chwila, nie?

Sposób jest partyzancki: wywalam wtedy ręcznie z managera zadań proces firefox.exe i już normalnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja mam pytanie.

Problem polega na poważnym spowolnieniu komputera przy używaniu czytnika DVD/CD. Wrzucam płytkę DVD i:

-Chce oglądać film na DVD- rwie dźwięk i moooooooocno spowalnia obraz

-kopiuje muzykę z DVD- odtwarzacz mp3 musi zostać zatrzymany, bo rwie dźwięk.

 

Mam 1,25gb RAMu, miejsce na HDD jest, kodeki do filmów ok...ewidentnie coś z czytnikiem. Ktoś ma jakieś idee? Ja mam jedną- format C: ;)

 

Już półtora roku ostrego katowania i instalowania aplikacji Oraclowych i ciągle formatu nie było. Wolałbym jednak jakąś mniej inwazyjna metodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hilfe! Potrzebuje pomocy i doradzenia w temacie zakupu nowego kompa. Komp ma służyc do pracy biurowo-domowych + do grania (żadne tam wypasione gry - ot wiedzmin, HOMM itp). Chcialbym kupic sobie cos co starczy na kolejne 3 lata bez potrzeby specjalnej rozbudowy. Raczej na Intelu niż AMD.

 

Podpowiedzcie sensowną konfiguracje, bo w temacie jestem co najmniej zielony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszanie, napisz jaka kwota dysponujesz i w jakiej rozdzielczosci grasz. Komputer na 3 lata moze byc drogi.

 

Tak na szybko i niedrogo:

Procesor Intel E8400, tania ale markowa (Asus, Gigabyte) plyta na chipsecie P43/P45, pamiec 2x2GB 800MHz (np Corsair), dysk WD 640 AAKS, karta graficzna ATI 4870 512MB lub 1GB w zaleznosci od rozdzielczosci w jakiej grasz (do full HD lepiej 1GB) i markowy zasilacz 500W do 600W.

Jezeli za drogo to mozna zaoszczedzic na grafice wymieniajac ja na 4850 lub jeszcze cos slabszego, ale wtedy cierpia gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka kwota dysponujesz i w jakiej rozdzielczosci grasz. Komputer na 3 lata moze byc drogi.

 

Mam LCDka z max rozdzielczoscia 1280x1024 i na razie nie planuje zmiany. Ja w zasadzie pogrywam bardziej niz gram (czyli od czasu do czasu). Wkurzyło mnie to, ze mi na obecnym wiedzmin nie hula :(

Co do kwoty - nie mam jakis ograniczen. Chcialbym kupic cos z sredniej polki - nie lubie przeplacac 50% za cos o 10% lepszego.

 

Tak na szybko i niedrogo:

Procesor Intel E8400, tania ale markowa (Asus, Gigabyte) plyta na chipsecie P43/P45, pamiec 2x2GB 800MHz (np Corsair), dysk WD 640 AAKS, karta graficzna ATI 4870 512MB lub 1GB w zaleznosci od rozdzielczosci w jakiej grasz (do full HD lepiej 1GB) i markowy zasilacz 500W do 600W.

Jezeli za drogo to mozna zaoszczedzic na grafice wymieniajac ja na 4850 lub jeszcze cos slabszego, ale wtedy cierpia gry.

 

A ile taki zestaw moze kosztowac? A może możesz polecić jakiś sensowny sklep w wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, a w FF nie masz takiej funkcji, ze po otwarciu ponownym otwiera sie z ostatnio przegladanymi, a nie zamknietymi recznie stronami? Opera tak ma i chwile po zamknieciu sobie to wszystko zapisuje. Poki nie zniknie proces Opery w task managerze, to nie da sie jej ponownie otworzyc.

 

DNL, moze ci sie bus mastering albo DMA wylaczyl? Sprawdz najpierw we wlasciwosciach sprzetu (kontroler oraz naped, nie pamietam teraz gdzie to bylo), a potem w BIOSie.

 

Intakwrx, ja tam niedowiarkiem nie jestem, na wlasnej skorze mialem okazje sie przekonac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...