Skocz do zawartości

Wybiera się ktoś pod koniec lutego,początek marca w góry?


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam miejscówki dla 2 osób, w Alpach, bądź Dolomitach. Preferowane okolice Mayerhofen/Tux, Kaprun/ZellAmSee, Livigno, ale na inne propozycje też jestem otwarty :mrgreen:. Jak ktoś ma wolne miejsca byłbym zainteresowany. Dojazd własny.

 

Bądź szukam osób chętnych do wyjazdu, które chciałyby razem wynająć jakąś większą kwaterę/domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar w tym terminie jechac, ale osobiście wolę Italię :lol: preferuje rejon Sella Ronda, Marilleva, Tonale, Madonna di Campilio, może zrobimy jakiś wypad?

Mam znajomego co prowadzi bar na stoku, w rejonie Marileva , fantastyczne bombardino podaje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin wstępnie ok, podepnę sie pod temat "jakiegoś wypadu" :wink:. W Mayerhofen byłem w zeszłym roku, fajne miejsce (jakby co radekk to mogę ci podesłać namiary na fajną miejscówkę) , a o kręceniu sie w kółko na Sella Rondo czytałem same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez się wybieram na jakiś urlop tylko myślałem o naszej zapyziałej Polsce. Jakie są koszty takich Włoch dla przykładowo 2 osób :?:

podobne jak w Polsce , chyba że bedziesz cały dzień w barze siedział to moze ciut wyższe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez się wybieram na jakiś urlop tylko myślałem o naszej zapyziałej Polsce. Jakie są koszty takich Włoch dla przykładowo 2 osób :?:

 

Ja płacę 30 euro dziennie za osobę. W cenie śniadanie / pseudo lunch / obiado-kolacja około 17.stej.

http://www.hotelpezzotti.it/

 

W Kaprun będzie trochę taniej i bliżej a znacznie tłoczniej. Praktycznie sami Polacy, Rosjanie i Holendrzy. :mrgreen:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne jak w Polsce , chyba że bedziesz cały dzień w barze siedział to moze ciut wyższe :lol:

_________________

no cały dzień w barze no i oczywiście trochę nart :)

Ja płacę 30 euro dziennie za osobę. W cenie śniadanie / pseudo lunch / obiado-kolacja około 17.stej.

http://www.hotelpezzotti.it/

 

W Kaprun będzie trochę taniej i bliżej a znacznie tłoczniej. Praktycznie sami Polacy, Rosjanie i Holendrzy. :mrgreen:

to ode mnie jest 1100 kilometrów. Kurde ze względu że mam tylko 5 dni na urlop to nie ma sensu mi się pchać tak daleko.

No to w lutym jestem w Karpaczu :???:

 

a myśleliście coś może o zamiast marznięciu na stokach wygrzewać tyłek w jakiś ciepłych krajach, tak mi coś chodzi po głowie taka opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myśleliście coś może o zamiast marznięciu na stokach wygrzewać tyłek w jakiś ciepłych krajach, tak mi coś chodzi po głowie taka opcja
Ja ma zwykle w zimie bardzo mało czasu na narty, ale w tym roku postanowilem to zmienić. Mam już za sobą pięć dni w naszych Tatrach, za miesiąc wybieram się na tydzień to Włoch (www.seiseralm.it), a w marcu na tydzień w Alpy francuskie. To będzie mój zyciowy rekord jeśli chodzi o zimowe urlopy :grin:

Do Włoch wybieram się samochodem.

Ale do Francji jest jeszcze dalej, dlatego wymyśliłem samolot do Genewy i potem autobus do Megeve ( http://www.ski-france.com/ski-resort___ ... QAodSE3SMg )

Bilet w LOT WAW-GVA-WAW ok. 700 zł.

 

Wygrzewanie tyłka w ciepłych krajach można czasem połączyć z narciarstwem...

np. w Maroku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są koszty takich Włoch dla przykładowo 2 osób :?:

Różnie są i takie za 1500 euro za tydzień znajdziesz :twisted: Ale za 300 parę też spokojnie powinny być.

a myśleliście coś może o zamiast marznięciu na stokach wygrzewać tyłek w jakiś ciepłych krajach, tak mi coś chodzi po głowie taka opcja

Ja myślę o lodowcu w ciągu lata, więc gdzie mi tam do ciepłych krajów w zimie.

W Kaprun będzie trochę taniej i bliżej a znacznie tłoczniej. Praktycznie sami Polacy, Rosjanie i Holendrzy. :mrgreen:

Ja mogę nawet codziennie dojeżdżać kawałek do stoku, byle było tam fajnie.

 

mc.li, Adam12 to jak możecie to podeślijcie co tam macie :mrgreen:

carfit dzięki, ale chyba wybiorę w tym roku Austrię, bo niechce mi sie jechać do Włoch, bo tak nie wiem jak będzie u mnie z dyspozycją po operacji :sad: Może w przyszłym roku. W sumie jak ktoś ma obcykane jakieś fajne większe miejscówki to można by pomyśleć na przyszły rok o jakimś grupowym wyjeździe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują Alpy w wersji pasztet to jest taki ośrodek w Austrii

www.hochkar.at

 

Zalety:

-blisko z Polski (z Wrocławia) tylko ok 500 km !!

-zero kolejek, zero czekania nawet w niedziele i soboty

-bardzo dobrze przygotowane trasy,

-świetne szybkie wyciągi (z dołu idą 3 4-os kanapy)

-tanie karnety, tanie noclegi (coprawda kawałek trzeba było dojechać ale nocowałem w zeszłym roku za 10 EU/os)

 

WAdy:

-mało tras chyba ok. 24 km w porównaniu do innych alpejskich ośrodków;

-brak rozrywek po; nie ma w pobliżu żadnych atrakcji typu baseny termalne etc..

 

Imho warto jechać na 3,4 dni, jeśli ktoś chce pojeździć, a nie lansować się w kolejce pod naszymi wyciągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesują Alpy w wersji pasztet to jest taki ośrodek w Austrii

www.hochkar.at

 

Zalety:

-blisko z Polski (z Wrocławia) tylko ok 500 km !!

-zero kolejek, zero czekania nawet w niedziele i soboty

-bardzo dobrze przygotowane trasy,

-świetne szybkie wyciągi (z dołu idą 3 4-os kanapy)

-tanie karnety, tanie noclegi (coprawda kawałek trzeba było dojechać ale nocowałem w zeszłym roku za 10 EU/os)

 

WAdy:

-mało tras chyba ok. 24 km w porównaniu do innych alpejskich ośrodków;

-brak rozrywek po; nie ma w pobliżu żadnych atrakcji typu baseny termalne etc..

 

Imho warto jechać na 3,4 dni, jeśli ktoś chce pojeździć, a nie lansować się w kolejce pod naszymi wyciągami.

 

czyżbyś był bywalcem skiforum.pl ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecam Soelden w południowym tyrolu. Prawdą jest że daleko, ale byłem już w wielu ośrodkach narciarskich w Austrii, w tym 3 razy w Kaprun, raz w Kitzbuehel, Bad Gastein i jeszcze na jakimś "małym lodowcu w południowej austrii. Powiem szczerze nie jedźcie do Kaprun, tam jest pare tras na krzyż i nic wiecej,a kasa bardzo podobna. W Soelden jest lodowiec i sam ośrodek ma miano BIG3, czyli 3 góry obok siebie i wszystkie mają pona 3000 m npm. Ja jadę 1 marca na tydzień, mam apartament 6-osobowy za 250 Euro na dzień/apartament. Nie jest to okazja bo miałem tańsze oferty ale mnie interesowała lokalizacja w centrum i w zasadzie na przeciwko głównej staji kolejki na szczyt. Ale miejsca trzeba rezerwować naprawdę szybko, bo teraz z wysłanych 100 zapytań dostałem może 5 ofert z wolnymi miejscami, reszta zajęta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...