Skocz do zawartości

tłumik do tył w subaru forester


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

podczas przegladu zauwazylem ze tylny tlumik niedlugo bedzie do wymiany. - wyrazna korozja zewnetrzna. powoli przymierzam sie do nowego. chcialbym przy okazji wydobyc troche "dzwieku boksera" chodzi i o jakis markowy zamiennik, ktory bedzie delikatnie "wyrazniejszy akustycznie" :grin: niz seryjny...

 

co polecacie do forestera 2.0 N/A '99?

 

nie zalezy mi na wydechu w stylu WRC czy koncowka 150mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przed zakupem nowego forka 2.5xt pojechałem na jazdę próbna owym modelem.

Brak dźwięku boxera był dla mnie ogromnym zaskoczeniem - zero bulgotu, ogólnie cisza.

Dealer powiedział , aby wydobyć dźwięk trzeba zmienić cały tłumik. Czy to prawda?

Sam ostatni tłumik jakieś dobrej firmy nie wystarczy ?(nie chcę aby był za bardzo głośny oczywiście).

Jeśli macie jakieś propozycje bądź sugestie będę wdzięczny pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, podejrzewam, że nie, tylko efekt będzie zupełnie inny. Kolektor wydechowy turbo jest inaczej zbudowany niż w wolnossącym - to główny powód dźwięku. Dodatkowo w wolnossącym zabawa tłumikami ograniczona jest jeszcze przez głośność całego układu zależną od obrotów silnika, w turbo ten efekt jest minimalizowany przez turbinę, która zachowuje się jak dodatkowy tłumik. Niestety sprawa nie jest tak banalna jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Supersprinta. Sama końcówka da troszkę dźwięku ale nie będzie to jeszcze ten "wymarzony" bulgot. Przy Forku 2.5 XT polecam wymienić kompletny układ wydechowy. Koszt 5200 zł. Wyraźnie słychać bulgot no i jaka poprawa na elastyczności. Po prostu bajka :mrgreen:

 

P.S. Dostępny w Subaru A. Koper :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian, nie mam pojęcia, jaki to dokładnie koszt. Na Twoim miejscu najpierw bym posłuchał, jak tłumik gada na żywo, a potem zastanawiajłbym się, gdzie go kupić za dobrą cenę. Może np. tłumik od STi będzie ok :roll: Właściciele STi zwykle się takich pozbywają wkrótce po nabyciu auta :wink:

 

aflinta, w Forku SJS'owym (N/A) jest tłumik końcowy Prodrive. IMO fajnie go słychać. Tak w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta

Wiem, chciałem się odnieść do tej wypowiedzi:

Dealer powiedział , aby wydobyć dźwięk trzeba zmienić cały tłumik. Czy to prawda?

 

San_Hill ma chyba wolnego ssaka i zamontował identyczny tłumik jak ja w turbo i jest zadowolony. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer powiedział , aby wydobyć dźwięk trzeba zmienić cały tłumik. Czy to prawda?

Nieprawda.

Jeśli macie jakieś propozycje bądź sugestie będę wdzięczny pozdr.

SuperSprint:

Wymienilem tylko tlumik koncowy na Supersprinta i jest bajka!
Może np. tłumik od STi będzie ok Właściciele STi zwykle się takich pozbywają wkrótce po nabyciu auta

Jezeli sie dogadam z producentem co do terminow, to za ok. 2 tyg bede wymienial kompletny wydech. Sti 2002. Jakby cos, to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WRXa Bug Eye'a - z seryjnym ukladem wydechowym byla zupelnia cisza (wielkie rozczarowanie). Wymienilem tylko tlumik koncowy na Supersprinta i jest bajka! Piekny basowy dzwiek boxera. Polecam! :)

 

Artur

 

Ciesze sie że Ci się podoba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Supersprinta. Sama końcówka da troszkę dźwięku ale nie będzie to jeszcze ten "wymarzony" bulgot. Przy Forku 2.5 XT polecam wymienić kompletny układ wydechowy. Koszt 5200 zł. Wyraźnie słychać bulgot no i jaka poprawa na elastyczności. Po prostu bajka :mrgreen:

 

P.S. Dostępny w Subaru A. Koper :razz:

 

Domyślam się :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...