Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

mocy za dużo to nie ma moja fura!

Moja niestety też...

mój wydech to jakoś super głośny to nie jest... chyba masz Qba25 głośniejszy

Sprawdzone: 85 dB*, czyli spokojnie mieszczę się w limicie 8)

jakie jest tam ograniczenie bo nawet nie pamiętam - wiem że miejscami jest 50.

a nawet 40 :|

ostatnio jak wracałem z treningu to na dolnej ostatniej patelni miałem na wyjściu 55 km/h

Moja średnia prędkość (przejazd "do góry"), wg. komputera GPS to 85km/h... Nie pomyślałem, żeby zmierzyć "w dół" :oops:

Może dlatego, że po założeniu stabilizatora koncentruję się na samej jeździe....

 

 

*Oczywiście z włożonym silencerem... Bez jest nieco gorzej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia prędkość (przejazd "do góry"), wg. komputera GPS to 85km/h... Nie pomyślałem, żeby zmierzyć "w dół" :oops:

Może dlatego, że po założeniu stabilizatora koncentruję się na samej jeździe....

 

Qba25 - ja mówiłem o rowerze szosowym ;) też się koncentruje na jeździe - szczególnie na omijaniu studzienek rozrzuconych po całej jezdni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał sprzedać subaraka, nie wiem, czy mnie na niego stać :cry:

Sami widzieliście jaki zaniedbany i niedoinwestowany :mrgreen: Dopiero kolega mnie uświadomił, z czego wynika moja frustracja:

viewtopic.php?f=22&t=145118&p=1349519#p1349519

 

Ale ma rację... Bo -nawet mając kasę- wolałbym 100 razy kupić imprezę od Dyzia i jeździć zgodnie z przeznaczeniem, niż pyrkać nową 1,5 w lanosie, albo trzymać STI pod kloszem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Ponieważ termin "przesunięty" wypada w najbliższy weekend, więc chętnych proszę o wpis na listę w wątku spotowym:

viewtopic.php?f=10&t=127273&p=1349897#p1349897

 

Nie czekać, dopisywać się... Bo w końcu z Dyziem będziemy musieli to wszystko wypić :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co generalnie nie będzie takie złe w trakcie, ale mało sympatyczne następnego dnia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Z kim to minolem sie w Czarnym WRX na światłach pod Apeną :)?

 

-- Śr cze 15, 2011 11:46 pm --

 

Jest gdzies lakiernia proszkowa na ulicy ŚREDNIEJ hmm jak to wytłumaczyć

Droga od Stacji Bliska przy cieszyńskiej w Jasienicy łączącej sie z drogą na Jaworze od stadionu Wapienicy. Taka nowo wyremontowana droga z Zasiekami Tam spróbuj zapytać

 

 

 

Azmadan dostałeś może te namiary na te malowanie? Ja bym też miał 4 '17-ki do pomalowania i zaciski hamulcowe 8) ....

 

dostałem...

- proszkowe... - w którym mi powiedziano że ze złotym mają problem i się nie podejmują...

- jakieś inne źródło... ale wyceny jeszcze nie mam :-D

- znajomy lakiernik... któremu wysłałem fotę felg... i się nie odzywa... z wyceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ondo, po prostu przez jakiś czas daruj sobie przeloty Kubalonką, nie wiesz, na co możesz trafić...

 

Mieszkańcy wqrzyli się i sporządzili petycję do władz miasta, policji, żeby postawili kamery, radary, walili mandaty za zbyt głośne wydechy i zbyt szybką jazdę Kubalonką. Ba, ponoć mają nawet podpowiadać policji, jakie auta dają tam w palnik... :shock:

Oliwy do ognia dolali Turbokillersi swoim przejazdem, ponoć sprawa się oparła gruubo... i wysoko 8) W efekcie ostatni weekend patrol jeździł po Kubalonce i stał na patelni. Od kilku dni obserwuję również grafitową Vectrę z panami w niebieskich mundurkach, patrolującą moje okolice, co wcześniej się nie zdarzało. :P

 

Wiem o wszystkim m. in. dlatego, że mieszkańcy przyszli również do mojej Mamy o podpisanie tej petycji do policji/władz miejskich :twisted:

 

 

 

Teraz Ja coś powiem od Siebie, wypad był miażdżący i muszę powiedzieć że Touge było pełną gębą, po drugie podobno że Policjanci ścigali Nas dość długo....Jak by chcieli to by Nas już w górach zaklinowali z dwóch stron... a dziwnym trafem jak zjechaliśmy już z gór, zatrzymaliśmy się na Orlenie, Ja wchodziłem pierwszy na stację po Hot-Doga... patrzę a Tu miśki... zmierzyli mnie, popatrzyli na koszulkę, jeden się podniósł i zobaczył przez okno...i hasło..."Mieciu to ich szukaliśmy" heh :wink: I tak powiem że wszystkie Nasze samochody są spisane, tablice rejestracyjne, numery startowe z nick-ami....

I co najważniejsze, jak coś się stanie w górach to jesteśmy na pierwszych miejscach list podejrzanych....a co za Tym idzie równa się wezwaniem na Komendę.... i to mnie wnerwia właśnie, bo przyjedzie jakiś burak, z dziurawym wydechem w szpachocalibrze i My dostajemy automatycznie po dupie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem co o tym myśleć, znając drogę i natężenie ruchu ulicznego w normalnych godzinach...

 

 

 

 

Michał "BORI" (borimichal na turbokillers.com).

 

Ogarnia, to mu trzeba przyznać. I na turbokillers.com super koleś z niego, pomagał mi przy kwestiach dotyczących Nissanów podczas pisania "Za Zakrętem" (pojawił się nawet bodaj w epizodach jakichś).

Nie zmienia to faktu, że grubo przesadził. I że przez takich właśnie "dorifterów" i dziennych upalaczy mogą nam władze dość mocno korzystanie z Przełęczy ograniczyć. :roll:

 

A ja tego nie przeżyję. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał "BORI" (borimichal na turbokillers.com).

 

Ogarnia, to mu trzeba przyznać. I na turbokillers.com super koleś z niego, pomagał mi przy kwestiach dotyczących Nissanów podczas pisania "Za Zakrętem" (pojawił się nawet bodaj w epizodach jakichś).

Nie zmienia to faktu, że grubo przesadził. I że przez takich właśnie "dorifterów" i dziennych upalaczy mogą nam władze dość mocno korzystanie z Przełęczy ograniczyć. :roll:

 

A ja tego nie przeżyję. :evil:

 

 

Zgadzam się na 100%, koleś daje radę, ale nie przez dzień!!! Przecież wiadomo że nie jest niewidzialny, najgorsze jest to że nasi wspaniali policjanci będą mieli nakaz kontrolowania każdego samochodu z głośniejszym wydechem lub poruszającym się trochę szybciej :evil: Ostatnio już widziałem tam vectrę policyjna na SCI i tajniaków wiślańskich spisujących "dawców" :evil::evil: Masakra jakaś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zaczną robic jakieś legalne miejsców, tory to będzie mniej takich interwencji na drogach. :roll:

40milionów mieszkańców i jeden tor wyścigowy z prawdziwego zdarzenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zaczną robic jakieś legalne miejsców, tory to będzie mniej takich interwencji na drogach.

Rozmawiałem na ten temat z policją (onie też nie mają gdzie trenować na poważnie-przynajmniej w Cieszyńskim), rozmawiałem z lokalnymi rajdowcami (którzy też popierają taką inicjatywę) - wszyscy widzą pozytywy, ale chętnych do konkretnych działań brak... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam "miejscowych" :)

 

czy nie znalazł by się tutaj ktoś z Forkiem (ale niekoniecznie) coby w weekend (pt, sob, ew. nd) znalazł czas na lekki off-road w okolicach Szczyrku? Jak to mówią "w kupie raźniej" :) No i bezpieczniej w razie jakiejś awarii na obcym terenie:)

 

jeżeli znajdzie się jakiś chętny "przewodnik" to proszę o kontakt tutaj do wieczora lub telefon: 5 zero 3 - 8 sześć 2 - 9 sześć 1

 

obiecuję postawić duże broooooooooo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zaczną robic jakieś legalne miejsców, tory to będzie mniej takich interwencji na drogach.

Rozmawiałem na ten temat z policją (onie też nie mają gdzie trenować na poważnie-przynajmniej w Cieszyńskim), rozmawiałem z lokalnymi rajdowcami (którzy też popierają taką inicjatywę) - wszyscy widzą pozytywy, ale chętnych do konkretnych działań brak... :evil:

 

Osobiście, to mi do pełni szczęścia wystarczyły by organizowane regularnie zawody w wyścigach górskich (touge) organizowane na naszych Przełęczach. Mamy naprawdę piękne trasy (Serpentyny, Salmopol, czy Przełęcz Kocierska w okolicy Żywca - obecnie zamknięta, ale miałem przyjemność jechać tamtędy... coś wspaniałego), wielu pasjonatów - ale z organizacją, za przeproszeniem, dupa zbita.

Skoro Czesi potrafią - vide Berg Trophy:

http://www.berg-trophy.cz/home.php

I są to zawody "dla każdego" (jest klasa samochodów seryjnych, nie wymagająca licencji/klatki etc.) - to dlaczego nie my?

 

Tory mnie nie kręcą, a przynajmniej nie aż tak, jak Przełęcze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...