Skocz do zawartości

wezwanie - czyli procedura po fotce


DYREKTOR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja widzę że dyskusja się rozkręciła więc ja dołoże jeszcze drewienka i zapytuje :

 

Jak można ukarać właściciela pojazdu za to , że to nie on kierował podczas popełnienia wykroczenia ??????? Przecież o ile wiem to w tym kraju panuje jednak zasada domniemania niewinności ( w teorii przynajmniej ) i poki się komuś czegoś nie udowodni to nie można go karać !!!!!

Więc jeśli można to ja proszę o konkrety czyli paragrafy , kodeksy itp .

Wg mnie mówiąc przed sądem grodzkim , że nie pamięta się kto prowadził auto w dniu pstryknięcia foty można ( a nawet MUS ) uniknąć konsekwencji w postaci MK. Jeśli jest inaczej to ja się wyprowadzam .... do Kongo !! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z takim pisemkiem o skazaniu właściciela pojazdu, którego nawet nie było w momencie popełnienia czynu w kraju. Jak się okazuje można skazać i to nikogo nie przesłuchując.

To jest Polska właśnie. :evil:

Prawo prawem, a sądy sądami...

 

Nie można ukarać właściciela pojazdu, tylko sprawcę wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam cytat z pewnego forum ..... ciekawa akcja :)

 

Odzywam sie by opisać zakonczona sprawę fotoradaru.

 

w połowie lipca 2006 koło Łodzi cyknęli mi 92 na 50. W lutym 2007 przysłali do firmy nad morzem wezwanie. Zadzwoniłem, że mieszkam i pracuję w Jurze poprosiłem o przesłanie papierów w Jurę. W pierwszy dzień wiosny poszedłem na komendę. Tam Pan siedział przy biurku z gotowym bloczkiem i zaproponował mi 400 & 6pkt. Miałem chwilę słabości i go wyśmiałem. (powinienem przyjąć ten mandat i nie płacąc wysłać go do Inspekcji policyjnej w Komendzie wojewódzkiej).

Pan zmitygował się i zapytał czy to ja kierowałem (na zdjęciu szyby czarne nic przez nie nie widać). Powiedziałem mu, że jak nie muszą to z policją nie rozmawiam. No to pan wyjął protokół przesłuchania w charakterze świadka i zaczął mnie przesłuchiwać. Zeznalem, że autem, jeździ wiele osób, ale wtedy gdy cyknięto to ja kierowałem. Jak to usłyszał to wstał i bierze z szafy protokół przesłuchania w charakterze obwinionego i chce mnie słuchać. Ja mu mówię, że dopóki nie skończy przesłuchiwać mnie jako świadka nie poddam się przesłuchaniu w charakterze obwinoinego. No to zapisał, ja podpisałem prot świadka.

Wtedy zaczął wypełniać prot w ch. obwinionego. Zadał mi pytanie kto kierował. Odpowiedziałęm że odmawiam skłądania zeznań. Zaczął się burzyć, że kodeks drogowy każę mi podać kto kierował. To mu powiedziałem, że ma to w prot w ch. świadka. Dopilnowałęm tylko by przed wyjściem z komendy potwierdził mi na wezwaniu, że zostałem przesłuchany w ch. świadka i obwinonego. By prot świadka nie zginął.

 

Na początu czerwca 2007 dostałem wyrok nakazowy z grzywną 150. Sąd puścił do mnie oko. Sąd wie, że jak się odwołam i na rozprawie odmówię składania zaznań to mojego przesłuchania w ch. świadka nie wolno będzie użyć jako dowodu. Gdyby tak sie stało to policja nie ma ŻADNEGO dowodu, że prowadziłem cyknięte auto. Mądry sąd nie chce mieć kłopotów. I Słusznie liczy, że za 150 nie będę miał ochoty się odwołać. Punkty i tak nie mają znaczenia bo za 4 tygodnie będą sie anulowały po roku od wykroczenia.

 

Zastanawiam się i chyba się odwołam i udowodnię, że jest zgodny z prawem sposób na fotoradar nie wymagający kłamania

 

Jak sądzicie odwołać się czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio

za niewskazanie kierowcy samochodu należącego do spółki akcyjnej, a nie mogłem wskazać, bo nie było widocznej twarzy (nocne zdjęcie bez zbliżenia) i tak zostałem skazany za wykroczenie na 500 PLN troche kicha, ale punktów brak

pozdrawiam

WJR

 

wykroczenie popełniłem z artykułu 65 § Kodeksu Wykroczeń w związku z art 78 pkt 4 Prawa o ruchu drogowym poniżek fragmenty z kodeksów:

KW

Art. 65. (87) § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

 

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,

 

2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,

 

podlega karze grzywny.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

Prawo o ruchu drogowym

Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

 

1a.57) W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

 

2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

 

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

 

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

 

3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

 

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykroczenie popełniłem z artykułu 65 § Kodeksu Wykroczeń w związku z art 78 pkt 4 Prawa o ruchu drogowym poniżek fragmenty z kodeksów:

KW

Art. 65. (87) § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

 

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,

 

I czepiam się właśnie stwierdzenia "UMYŚLNIE" . Jeśli zaś zrobimy to niechcący czyli wykazując się dobrą wolą współpracy ale brakiem pamięci to wtedy żaden organ państwowy NIE MOŻE ukarać !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...