Skocz do zawartości

Tegeso-nieteges, albo nietegeso-teges


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Swoimi argumentami i tzw. postawą - bardzo pozytywnie :smile: .

 

Ja jestem inne pokolenie, pamiętam lata 70te i stan wojenny, nie mówiąc o 4 czerwca 1989 :roll: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasi dziadkowie ginęli za to... :shock:

buhahahaha

 

QbaqBA- no gratuluję podejścia. Wyśmiewając to co napisał Michael śmiejesz się z dziesiątków tysięcy ludzi, którzy walczyli o to, żebyśmy teraz byli wolni i mieli możliwość głosowania. Spójrz na frekwencję w rozwiniętych krajach europejskich takich jak Francja, Niemcy czy Hiszpania- 45-65%, a u nas? -ok.25%- żenada! Oznacza to, że tylko 1/4 naszego społeczeństwa utożsamia się z nim i, na tyle na ile może, stara się wpływać na to, jak będziemy reprezentowani na forum PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego śmiesznego jest w tym, że nasi dziadkowie walczyli za wolną Polskę tego nie wiem... A później ojcowie (a może i kilku forumowiczów, kto wie), żebyśmy mieli wolny kraj...

 

smieszy mnie nie walka narodowowyzwolencza, ale to JAKI ZWIAZEK MA ONA z wyborami do EUROPARLAMENTU :!: :?: Jak juz pisałem, skandalem to jest frekwencja w wyborach do krajowego parlamentu, prezydenckich i lokalnych, bo to jeszcze mozna podciagnac pod brak szacunku dla tych którzy walczyli o wolnosc (zwlaszcza frekwencja w pierwszych "wolnych" wyborach). Ale PE? Prosze Was...

 

jak ktos mi to wytlumaczy to z przyjemnoscia odwolam to co napisalem

 

nota bene ja na wyborach bylem

 

Ale widzę, że to walka z wiatrakami, bo większość pozjadała wszystkie rozumy, zna na wylot wszystkich kandydatów itd.

 

tak sie sklada, ze pewnie bylem jedna z nielicznych osob, które zapoznały sie z kompetencjami/programami wiekszosci kandydatów.

 

i mysle ze nie ma wiekszego sensu sytuacja, w której chodza głosowac w wyborach do PE ludzie, którzy nie maja na ten temat pojecia. zaglosowac na kogos, bo tak zrobili koledzy? bo mial ladny spot wyborczy? bo jest z jedynej słusznej partii?

 

No i ciekaw jestem dlaczego mogłoby być mniej ciekawie dla mnie gdyby była większa frekwencja?

 

moim zdaniem wiekszosc z tych ludzi którzy nie poszli głosowac nie oddałaby swego głosu na PO, której

Teges: z grubsza wynik wyborów... choć mogłoby być lepiej.
(domysł z kontekstu) chołdujesz.

tak jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie...

 

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 11:28 pm ]

tylko 1/4 naszego społeczeństwa utożsamia się z nim i, na tyle na ile może, stara się wpływać na to, jak będziemy reprezentowani na forum PE

 

aha, fajnie, tylko ze Parlament Europejski NIE JEST REPREZENTACJĄ PAŃSTW/OBYWATELI KONKRETNYCH PAŃSTW :!:

Europosłowie reprezentuja partie politycznie (nie, nie te "nasze", krajowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wiekszosc z tych ludzi którzy nie poszli głosowac nie oddałaby swego głosu na PO, której

 

Większość starszych ludzi, mimo problemów z poruszaniem śmiga na wybory.

To jest elektorat PiSu.

 

 

 

A im młodsi, tym większa ignorancja... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu:

Jest, w drodze z Poznania do Swarzędza, gdzieś w połowie drogi, taki fajny zakręt w prawo na wiadukcie, na którym zawsze sobie sprawdzam kiedy pojawia sie podsterowność :mrgreen:

I jechałem sobie dość szybko dwupasmówką (140? 150?), a tuż przed zakrętem zobaczyłem coś w zielonej kamizelce, to coś szło w kierunku drogi. Dzięki znakomitemu :mrgreen: refleksowi shamowałem do 116, o czym mi zresztą powiedzieli, że miałem wielkie szczęście, że tak późno zaczeli mierzyć, i widzieli moje hamowanie :mrgreen: . Teges 2: zamiast 400zl i 8pkt dostalem 200zl i 6pkt. Nieteges: tak ogólnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jak kogoś wybory nie interesują , to niech siedzi w domu i już. Tylko niech potem nie narzeka że coś mu się nie podoba. I tylko to mnie denerwuje.

 

Zgadzam się z przedmówcą :cool:

 

Ja się dopisuję.

 

Swoją drogą to chyba nawet lepiej, żeby nie mający pojęcia o polityce zostali w domu, zamiast iść głosować na populistów, demagogów, czy innych oszołomów. Choć nieinteresowanie się bieżącą polityką w stopniu chociaż na tyle podstawowym, by wiedzieć, na kogo chciało by się zagłosować, to dla mnie pewnego rodzaju umysłowe ograniczenie :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael, odpuść.

 

"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z debilem najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu , a potem pokona doświadczeniem"

 

Spokojnie! Na razie nic szczególnego się nie wydarzyło... :wink: :mrgreen:

 

 

QbaqBA

Dlaczego powinny być obowiązkowe?! Ano dla tego, że to jedyny obywatelski obowiązek od którego na prawdę wiele zależy. Czy jazda w pasach bezpieczeństwa jest obowiązkowa Tak! Jeżeli jedziesz bez pasów dostaniesz mandat? Tak! Wierz mi jednak, że od zapięcia pasów na prawdę nie wiele zależy... Pomyśl!

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael, odpuść.

 

"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z debilem najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu , a potem pokona doświadczeniem"

 

ROTFL... coś w tym jest. Odpowiem jednak:

 

Nie rozumiem stylu wypowiedzi. Czy to jedyna forma obrony błędnego postępowania? Odpowiedź jest prosta jak konstrukcja cepa. Parlament europejski zajmuje się kwestiami, które wpływają na życie nas wszystkich. Może my Polacy, nie rozumiemy jeszcze w stu procentach roli jaką odgrywają poszczególne instytucje unijne, bo krótko jesteśmy w strukturach. To normalne. Jednak jeśli ktoś ma wątpliwości co robi PE, wystarczy poświęcić kilka minut i przeczytać o jego kompetencjach choćby na wiki.

 

No i koniec końców Unia raczej się zacieśnia, toteż role poszczególnych organów zarządzających Unią takie jak między innymi PE będą się zwiększać.

 

Dlaczego zatem właśnie na te wybory można machnąć ręką? Kompletnie nie rozumiem.

 

PS. nie głosowałem na PO, ani na PiS - o ile to coś zmienia w postrzeganiu całej sprawy przez niektóre osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...