Skocz do zawartości

Strzal z wydechu


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

Odkad zamontowalem BOVa moj wydech strzela. Albo jest to zbieg okolicznosci albo faktycznie taki efekt daje BOV. Jest cos o czym nie wiem?

Dodam ze mam koncowke i center pipe H&S, a strzal pojawia sie po zdjeciu nogi z gazu (bez zmiany biegu). Wtedy BOV syczy a rura robi TRZAASSK. Nie zeby mi to przeskadzalo (fajne strzela :mrgreen: ) ale czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W samochodach z przeplywka jest tak ze raz zmierzone powietrze powinno wrocic z powrotem za przeplywke a nie w atmosfere. Kompjuter nie wie ze w dolocie jest mniej powietrza i leje tyle paliwa ile sobie zmierzyl powietrza. Paliwo sie nie spala dobrze i laduje w wydechu gdzie od garacych rur sie zapala i powoduje strzaly. Podlewania katalizatora paliwem spowoduje jego szybsze wypalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac BOV to jednak zlo? To po cholere to istnieje?

 

NIe takie znowu zło. Napewno nie przydaje się jak auto jest seryjne jeśli mowa o silniku, bo jeśli mówimy o doznaniach to jak najbardziej jest :mrgreen:

 

A da sie stwierdzic w jakim stanie jest katalizator?

 

Mój z BOV-em zrobił już 50 k km i jeszcze żyje :roll: Nie wiem czy wpływ na to może mieć fakt że mam sportowego cata :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, WRX MY06

 

Czyli co, jak zdemontuje BOVa to problem zniknie?

 

Znalazlem to: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=bov

 

Przepływka rejestruje przepływ powietrza przy zamkniętej przepustnicy co podwyższa wartość tzw loud engine i powoduje wydłużenie otwarcia wtryskiwaczy benzyny. Tylko myślałem, że pełny cutoff eliminuje takie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnym wypadku nie wplywa negatywnie na autko

 

Bzdura

 

Albo wejz wywal przeplywke i wstaw MAP sensor i remapik kompa zrob

 

Subaru ma MAP sensor. Wywalanie przepływki to jakiś fetysz widzę. Szkoda że system massair flow - sterowania silnikiem jest precyzyjniejszy.

Ciekawe czemu wiekszosc macac ostrzej silnik wyciaga przelywke i wklada MAPa.

Np. w C20LET tez nie zaleca sie zakladania BOV tylko zaworu DV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...