Skocz do zawartości

OFE - tylko który?


charlie

Który projekt chciałbyś mieć na koszulce  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł w końcu czas na wybór OFE i szczerze mówiąc mimo przeglądnięcia różnych informacji nie wiem jak bardzo obecna sytuacja może się zmienić w najbliższych latach i czy w ogóle jakieś znaczenie ma, który fundusz w tym momencie wybiorę.

 

Jakieś rady od tych mniej lub bardziej siedzących w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat byłem w Nationale Nederlanden, teraz przeniosłem się do AXA, który mocno wchodzi na rynek, koleżanka pracuje w firmie obsługującej przystąpienia do funduszy, na bieżąco monitorują rynek i jak zachodzi potrzeba zmieniają OFE, teraz mają AXA i ten mi polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj poleca sie te firmy (fundusze,ubezpieczeniowe itd) które się w danym momencie prowadzi doradzający lub tą która płaci zainteresowanemu (sprzedawcy-dilerowi) wyzszą prowizję. W wypadku inwestycji długoletnich (a taką są fundusze) radzę tak jak poprzednicy na wybór z wielkiej piatki. Fundusze te mają już wieloletnie przebiegi i tym warto się :grin: kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne?? :grin: :grin: :grin:

Tak czy siak z II filaru dostaniemy kilkanaście procent ostatniej pensji na emeruturze.

Do tego ZUS i w sumie w najlepszym wypadku 30% stopy zastąpienia. Im kto wiecej zarabia tym mniejsza stopa zastąpienia. Life is brutal.

Jak sami nie poinwestujemy to będze tylko na bułkę i mleko :grin:

 

III filar w którymkolwiek TU to porażka wieksza lub mniejsza, na rynku jest wiele możliwości.

 

Pozdr

Jeremy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...