Skocz do zawartości

Wypadek Hogiego


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 684
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

art. 177 par.1 kk

 

Wniosek z tego ze dziewczyna wyszla z tego bez powazniejszych obrazen... bo tak by kwalifikowalo sie pod par. 2

Nie. Miała połamaną miednicę.

To przecież jego żona. (osoba najbliższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu

... co niczym nie świadczy..... :cry:

Powodzenia!

 

No wiesz..., od tego momentu Sąd ma 30 dni czasu na wyznaczenie terminu i samą rozprawę, także zawsze to krok do przodu :smile:

To się nazywa teoria :razz: ,

zobaczymy, jak to będzie w praktyce.... :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak. W kosztorysie ceny części są najprawdopodobniej netto... częsta praktyka.

Kiedyś też zdarzyło nam się przy jednej wycenie (tylko, że to szło z AC), że ceny części w kosztorysie to było 70% wartości netto (bo tak stało w umowie AC, małymi literkami oczywiście).

 

Hogi dobra rada. Jeśli cokolwiek zaczynają kombinować to naprawiaj szkodę bezgotówkowo w najdroższym znanym Ci warsztacie. Znajomemu za dość poważną szkodę w audi A6 chcieli wypłacić 23 tysiaki... oddał auto do ASO i fakturkę PZU zapłaciło w kwocie prawie 40k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te przepisy się zmieniły i dla nie-VATowców nie można dawać netto, bo oni sobie VAT-u nie odzyskają...

Wiem o tym. Część osób pewnie jednak nie wie, więc warto "spróbować". A może poszkodowany zaakceptuje taki kosztorys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek zaczynają kombinować to naprawiaj szkodę bezgotówkowo w najdroższym znanym Ci warsztacie. Znajomemu za dość poważną szkodę w audi A6 chcieli wypłacić 23 tysiaki... oddał auto do ASO i fakturkę PZU zapłaciło w kwocie prawie 40k.

 

Jestes pewien? Ja rowniez chcialem robic bezgotowkowo w ASO ale poniewaz samochod nie jest nowy i rzeczoznawca naklada amortyzacje to za nowe czesci musialbym jeszcze doplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mój błąd. :oops: Nie wziąłem pod uwagę wieku. Audi z przykładu wyżej miało chyba 2 czy 3 lata i było bezwypadkowe. O amortyzacji nie pomyślałem bo nasi klienci najczęściej robią "po taniości" na nieoryginalnych częściach które są tańsze niż oryginał minus amortyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzacja amortyzacją.

To są ceny brutto. Amortyzacja -35%.

Ok.

Tylko dlaczego policzone ceny to ceny zamienników -35% a nie oryginałów?

:evil:

 

Maska silnika - 626,67 zł.

Gdzie ja mam za tyle kupić maskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, uważam, ze pieniądze to nie wszystko . Mało kasy dostaniesz za to co tam jest bo nie wiele tym razem uległo zniszczeniu. Oddaj do normalnego , szybkiego serwisu , zrbia na oryginalnych czesciach , bezgotówkowo. Na ten czas masz prawo wynajac samochod zastepczy uprzedzajac wczesniej ubezpieczyciela pisemnie, ze jest Tobie on niezbedny do zwyklego uzytkowania i wykonywania pracy.

Tyle, samochod bedzie zrobiony, Ty bedziesz mial czym jezdzic.

 

 

ps.Ja tez piszę na dwóch forach :) i nie przepadam za Subaru . Wole to z podpisu MackaSubru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle prawa ubezpieczyciel prawidłowo policzył wartość szkody i wykorzystał alternatywne części. Takie liczenie ma ograniczyć oszustwa ludzi. Czyli jak to wyglądało kiedyś jak nie było ceny części alternatywnych liczyło się po cenach producenta, czyli reflektor 600, maska 900, itd... klient za taką szkodę jak ma hogi dostaje 4-5 tys, nie naprawia tego na nowych orginalnych częściach tylko idzie na giełdę lub kupuje zamienniki reflektora (np. reflektor by hungview....) za 1/5 ceny orginału i w kieszeni zostaje mu 3 tys. Jak chcesz mieć w pełni orginalny pojazd wstawiasz samochód do ASO Subaru i dajesz im pełnomocnictwo do prowadzenia i rozliczenia się z naprawy przed ubezpieczycielem. Dzięki takiemu zabiegowi firmy ubezpieczeniowe bardzo ograniczyły oszustwa które robili klienci zarabiając na tym przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA, sprawdź ceny zamienników i moją wycenę z PZU.

 

Całe szczęście, że mój adwokat twierdzi co innego niż Ty. (zajmie się dwoma sprawami)

Mam pełne prawo naprawić samochód na nowych, oryginalnych częściach.

O wynikach poinformuję. :mrgreen:

Nie dajmy się nabijać w butelkę przez firmy ubezpieczeniowe. :roll:

 

Dlaczego taka sama naprawa ma kosztować mnie 4.600 a w serwisie bezgotówkowo dwa razy tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełne prawo naprawić samochód na nowych, oryginalnych częściach.

Zgadza się. Chyba Krzysiek_WAWA to wyjaśnił pisząc:

Jak chcesz mieć w pełni orginalny pojazd wstawiasz samochód do ASO Subaru i dajesz im pełnomocnictwo do prowadzenia i rozliczenia się z naprawy przed ubezpieczycielem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...