Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

Okoń poszedł, płoci również ani śladu, Leszcz też nie gryzł.

Dwa dni temu złowiłem płoć ok 1 kg i powiem Ci że była dawno po tarle . Okoń nie wiem bo u mnie na rzece jest mało . Leszcz złowiony dziś ok 1,5 kg był po tarle . Na bank to moja ulubiona ryba jest przed tarłem tj. brzana . Kto nie złowił dużej brzany , ten nie wie co to walka :!: W Szwecji mam rzekę z łososiami . Kolezanka tam zawsze tłucze wodę jak wchodzą na tarlisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do łowienia ryb to się granata od ruskich używa...

:twisted:

Ja się wybieram na flądry ale nigdy tego nie robiłem . Może z promu wędkę zarzucić :mrgreen:

Za parę dni będę łowił kilogramowe okonie w szkierach Grankulavik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu złowiłem płoć ok 1 kg i powiem Ci że była dawno po tarle . Okoń nie wiem bo u mnie na rzece jest mało . Leszcz złowiony dziś ok 1,5 kg był po tarle .

 

Czyli ryba wróciła.

W zeszłą Niedzielę nic nie brało nikomu, większośc twierdziła, że ryba poszła na tarło i chyba to była racja.

Teraz tylko czekam na telefon od teścia i ponowny atak na Wisłę. Napewno zdam relację po powrocie(o ile będzie z czego zdac) :mrgreen:

 

 

Ja się wybieram na flądry ale nigdy tego nie robiłem . Może z promu wędkę zarzucić

Za parę dni będę łowił kilogramowe okonie w szkierach Grankulavik

 

Tylko pozazdrościc :!: :!:

Ja muszę się zadowalac płotką, czy krąpikiem. Ale jak się nie ma co się lubi(...) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do Bu w Norwegii ale polowałem z kuszą...

A ja mam w planach koncert Stinga w Gdańsku za darmochę 18 czerwca a potem sandacze na jeziorze Kron koło Vimmerby . :mrgreen:

Nie mogę sie doczekać , bo takie smażenie się na plaży jak dziś to mnie nie rajcuje . Pierwszy raz w Trójmieś :| cie poczułem ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w planach koncert Stinga

Rozumiem, że masz zamiar złowić jakąś "flądrę"

:twisted:

Nie Dyziu :idea:

18 06 2011 jest koncert w Gdańsku i mam zamiar być z żoną i jeszcze nie wiem z kim . Potem płynę za Bałtyk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj teściu(mendy kawał) nie dając mi znac wybrał się w to samo miejsce co zwykle. :evil:

Przesiedział od popołudnia do wieczora miał tylko jedno branie, ale za to konkretne. 50cm Leszcz się złapał, choc stwierdził, że jeszcze ryba nie przyszła i dopiero po 15 można się będzie przejechac znowu.

Jedank jeśli i wtedy nie da znac, i pojedzie sam, wówczas przejdziemy na "krzywe pyski" :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK,

Dziś złowiłem płoć 43 cm i już jestem pewien że są po tarle . W pobliży jest kilkadziesiąt miejsc gdzie jest tarło krąpia , że aż się wypychaja na zielsko :mrgreen: Kilka sztuk krąpia miałem okazję wziąć w rękę i postawić na żywczyka . Żona siedziała przy szczupakówce a ja łowiłem bolenie polujące na krąpie . To było istne szaleństwo z boleniami - 18 sztuk w ciągu dwóch godzin . Największy dziś złowiony boleń miał 98 cm :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze szczupakami? Teraz idealna pora:) Pamiętam, w zeszłych latach wypad w pierwszych dniach czerwca na opustoszałe mazurskie jeziora przynosił niezłe rezultaty. W tym roku niestety nie dałem rady, pochwalcie się coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze szczupakami? Teraz idealna pora:) Pamiętam, w zeszłych latach wypad w pierwszych dniach czerwca na opustoszałe mazurskie jeziora przynosił niezłe rezultaty. W tym roku niestety nie dałem rady, pochwalcie się coś:)

Byłem kilka dni w Szwecji i brały jak głupie po tarle (tam jest 2 tygodnie opóźnienia).

Ostatnio zadnego nie złowiłem u nas , ale dwa tygodnie temu złowiłem kilka . Na początku lipca wybieram się w oklice Vimmerby i Vastervik na szkiery a jak znajdę czas to północny cypel wyspy Oland - tam jest zatoka Grankulavik . Jak wrócę to napiszę . Chyba że ktoś chętny na wspólny wypad na jezioro Kron na sandacze takie po 15 kg To może zrobimy zbiórkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze sam .......znaczy z moją ostoją i podporą :mrgreen: Mam gdzie jechać bo mam tam taka metę . Nigdy nie jeżdżę z jakąś zorganizowana wycieczką , bo tak gdzie oni prowadzą to jeziora są przetrzebione z dużych okazów :evil: Jezioro Kron ma sandacze po 15 kilo , a obok jest Ixern co jeżdżą nasi , więc tam są sandacze po max 4 kilo :roll: Szczupaki to mam 150 m od drzwi . Okonie na jeziorze obok 500m mam po ponad 1 kg . :mrgreen: Jak dojadę to napiszę co nieco . 18 06 2011 ma wejście na koncert STINGA w Gdańsku a potem za Bałtyk :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego jakie ceny? Bo powiem szczerze coraz bardziej mnie się to podoba:) rozumiem że promem...

Wejdź na stronę STENALINE i skalkuluj sobie bilet . Nie mogę ci nic podać bo wiele zależy od dnia czy nocy . Cena zależy też od klasy kabiny , ceny posiłku , ilości osób mniej ale od czasu wyprzedzenia już sporo się zmienia . Musisz poszukać sobie na stronach campingów ew. mogę pomóc . Fiskekort kosztuje (w zależności od rejonu) od 100 do 1000 SEK za miesiąc (1 SEK = 0,44 PLN). Są jeziora i rzeki na których w ogóle nie wolno łowić bo właściciel sobie nie życzy . Są jeziora i rzeki na których nic nie kosztuje . Na morzy i w szkierach nie trzeba płacić . Biura turystyczne są znakomicie poinformowane i znakomicie przygotowane do pomocy turystom . Ja mogę co nieco pomóc ale jeżdżę w swoje miejsce i tu nie mogę zabrać . Ne jedną noc mogę np. pomóc z noclegiem w Vastervik bo mój kolega ma klucze od kościoła i tam w podziemiach jest wszystko do przespania i kuchnia i prysznice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złowiłem płoć 43 cm i już jestem pewien że są po tarle .

 

Dobrze wiedziec, może w Niedzielę zaatakuję.

 

To było istne szaleństwo z boleniami - 18 sztuk w ciągu dwóch godzin . Największy dziś złowiony boleń miał 98 cm

 

:shock: Nieźle. Ja jeszcze takiego smoka nie wyciągnąłem w zyciu, ale domyślam się jak to musi byc na wędce czuc. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Nieźle. Ja jeszcze takiego smoka nie wyciągnąłem w zyciu, ale domyślam się jak to musi byc na wędce czuc. :roll:

Mogę ci takiego z zeszłego roku pokazać na zdjęciu bo teraz nie nosiłem aparatu . Daj mi adres bo nie wiem jak zmniejszyć zdjęcie na tym laptopie co teraz mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdjęcia z pięknymi rybami ale musze to ogarnąć bo są na płytach . Ostatnie dwa zdjęcia są niestety ze Szwecji . Dużo zdjęć wędkarskich ma mój syn . Jak mu się skończy kara to może wstawi kilka ciekawszych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...