Skocz do zawartości

Skrzynia MY06...


kofcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam sobie MY06 z przebiegiem 4007km i zastanawiam się czy moje problemy są normalne czy może spowodowane nowością i nie dotarciem jeszcze wszystkiego co dotrzeć się powinno.

 

Czasem wyskakuje mi jedynka. Wkurza mnie to okrutnie. Sprzęgło w podłodze, wrzucam po kilka razy bieg, żeby wszedł do samego końca i mimo to czasem potrawi zołza wyskoczyć...

 

Druga sprawa to przy szybszej zmianie biegów zdażyły mi się zgrzyty. Dwa razy miało to miejsce z dwójki na trójkę. Dziwne, bo jeździć raczej umiem, nie szarpię, nie pcham na siłę na pół sprzęgle.

 

Mam nadzieję, że to się ułoży. Czy to normalne, czy zasuwać do serwisu?? Poprzednio w Alfie tak nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z jedynka, ale slyszalem ze wyskakujaca piatka w 5mt to efekt poluzowania sie nakretki

i powstania luzu na jednym z walkow. zdecydowanie polecamy ASO :mrgreen: , najlepiej krakowskie na conrada (serio) :twisted:

 

Piątkę może wrzuciłem z raz czy dwa narazie, chociaż bez przegazówy ciężko wchodzi. Po mieście nie ma gdzie. Głównie trójka, czasem czwórka na wisłostradzie.

 

A serwis w Krakowie to może nie jest taki zły pomysł... Będę we Wrześniu, chętnie odwiedzę tą okolicę (pracowałem ponad rok na Jasnogórskiej ) :D. Może poobserwuję jeszcze, zbiorę argumenty. Gwarancja jeszcze prawe 3 lata :mrgreen:

 

Thx,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wyskakuje mi jedynka. Wkurza mnie to okrutnie. Sprzęgło w podłodze, wrzucam po kilka razy bieg, żeby wszedł do samego końca i mimo to czasem potrawi zołza wyskoczyć...

 

Piątkę może wrzuciłem z raz czy dwa narazie, chociaż bez przegazówy ciężko wchodzi.

 

To jest totalna lipa - nie powinno tak być! U mnie się to nie zdarza.

 

Pamiętaj, że trójkę w skrzyniach subaru wrzuca się "z otwartego nadgarstka" (szkoła Wroobla) tj. nie wbijając ją ręką zamkniętą na lewarku, a lekko popychając nadgarstkiem.

 

A, jeszcze jedno: ważne jest odpowiednie ustawienie fotela. Jak siedzisz zbyt daleko, możesz zbyt wcześnie wysprzęglać i wówczas bieg może zgrzytnąć / nie wejść.

 

W każdym razie, jak słusznie stwierdził mati: marsz do ASO! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że trójkę w skrzyniach subaru wrzuca się "z otwartego nadgarstka" (szkoła Wroobla) tj. nie wbijając ją ręką zamkniętą na lewarku, a lekko popychając nadgarstkiem.

 

A np. Bednarek słuchając tej szkoły dostał ataku śmiechu.

 

Ja zawsze wszystkie biegi zmieniam trzymając lewarek tak samo Dżanek mnie zawsze lał po łapach jak zmieniałem "na taksówkrza" i się nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostanę przy swoim trzymaniu lewarka mocno zamknięta dłonią przy każdej zmianie.

 

Ależ ja nie mówię, że to źle - przecież w rajdówkach bieg wrzuca się na siłę, dotąd, aż wejdzie :twisted:. Zmierzam tylko do tego, że ta 'delikatna wersja', promowana przez Wroobla wydaje się dość sensowna: im mniej na siłę, tym - tak na zdrowy rozsądek - lepiej dla skrzyni (ale pewnie gorzej dla wyniku).

 

Nota bene Wroobel sugeruje też pod żadnym pozorem nie wrzucać wstecznego, gdy wóz choć troszkę toczy się do przodu i odwrotnie - jedynki, gdy lekko toczy się do tyłu. Ja się do tego stosuję i - odpukać - ze skrzynią nie miałem żadnych problemów, żadnych wyskakujących biegów, żadnego wrzucania na dwa razy itp. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że trójkę w skrzyniach subaru wrzuca się "z otwartego nadgarstka" (szkoła Wroobla) tj. nie wbijając ją ręką zamkniętą na lewarku, a lekko popychając nadgarstkiem.

 

Hmm... Ciekawa koncepcja. Popróbuję... :)

 

A, jeszcze jedno: ważne jest odpowiednie ustawienie fotela. Jak siedzisz zbyt daleko, możesz zbyt wcześnie wysprzęglać i wówczas bieg może zgrzytnąć / nie wejść.

 

W każdym razie, jak słusznie stwierdził mati: marsz do ASO! :cool:

 

Zwrócę uwagę. Jeszcze się kurcze okaże, że nie umiem jeździć... :evil: (ale na szczęście jestem zapisany na sobotę do SJS)...

 

Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...