Skocz do zawartości

Top Gear - nowy sezon!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem lamentu. Clarkson od lat drwi sobie z Niemców, Francuzów czy Włochów i wszyscy się z tego śmieją, a gdy teraz delikatnie naskoczył na Polaków (chociaż według mnie bardziej jednak na Niemców!), to od razu Polacy, tak lubiący to naigrywanie się z innych nacji, czują się wielce urażeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie anty-polski to nie jest wyrażenie opini o lekkiej przegince w moim rozumieniu

 

...przeciez (i to juz zupelnie obiektywnie - emocje na bok) pro-polski ten akcent nie byl. Wiec skoro nie byl pro- to byl anty- :wink:

 

Stary, zmień dilera... gdzie znajdujesz alegorię do tego, że Polaków w UK jest za dużo

 

Stary, wszedzie :mrgreen: Jest nas (Polakow) tu (w UK) naprawde sporo i zaczyna to troche przeszkadzac rdzennym tubylcom i zreszta trudno im sie dziwic. [Jak pisal Hubeeert w innym watku, niestety zaslugujemy sobie na to, zeby miec nas dosc na wyspach] Clarkson podlapal te frustracje mowiac wyraznie o exsodusie Polakow z Polski; no przeciez chyba kurde nie do Chin. Zauwaz, ze klip nie nawiazuje wcale do

Niemcy napadli na Polskę, faktem historycznym jest że Polacy musieli uciekać

Jedynie ostatni slogan. Jak dla mnie aluzja jest jednoznaczna i nie ma specjalnie o co kruszyc kopii. Ale w tym kontekscie podsumowanie reklamy takim, a nie innm sloganem jest MOIM ZDANIEM malo smieszne. Ot i wszystko.

 

faktem historycznym jest, że Niemcy napadli na Polskę

 

To, ze cos jest faktem historycznym, wcale nie znaczy, ze trzeba sobie z tego robic jaja.

 

ponieważ zadziwia mnie ten kompletny brak dystansu do siebie (przez Polaków)

 

Ej, no nie robmy z Polakow tych jedynych z bypasem dystansu do siebie. BBC jest zawalane skargami po kazdym programie Top Gear. W latach '90, po nie-slawnym Clarksonowym "tescie" Vectry odbyl sie strajk w fabryce Vauxhalla - to jest dopiero pokazowy brak dystansu! :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 9:35 am ]

Clarkson od lat drwi sobie z Niemców, Francuzów czy Włochów i wszyscy się z tego śmieją

 

Bardzo watpie, ze wszyscy. Przeciez pojecia nie mamy, czy kasliwe uwagi Clarksona nie odbijaja sie jakims tam echem w mediach niemieckich, francuskich, wloskich, etc. W brytyjskich mediach odbijaja sie strasznie - ostatni naprawde "glosny" przyklad to obrazeni kierowcy ciazarowek.

 

a gdy teraz delikatnie naskoczył na Polaków

 

srednio delikatnie :mrgreen: i nie pierwszy raz. Dla rownowagi dowalania innym nacjom, tez nam sie juz ladnych pare razy dostalo :wink: [TG X-mass Special sprzed paru lat, kiedy Polacy pracowali u Jazzy w ogrodku, jezdzil po nas jak po lysej kobyle; podczas testu Merca klasy S satnav wg. Clarksona pokazywal tylko droge do Warszawy :razz: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T8LEK, co do ostatniego (satnav pokazuje tylko droge do Warszawy) to bylo, jesli juz, anty-niemieckie ;)

 

PS Ja o tym z wlasnego doswiadczenia nic nie wiem, ale za to slyszalem, ze niektorzy Polacy na Wyspach dobrej reklamy Polsce to nie robią..być może to tym spowodowane są te żarty? Ty tam mieszkasz, więc..czy to prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tam mieszkasz, więc..czy to prawda?

 

Jest nas (Polakow) tu (w UK) naprawde sporo i zaczyna to troche przeszkadzac rdzennym tubylcom i zreszta trudno im sie dziwic. [Jak pisal Hubeeert w innym watku, niestety zaslugujemy sobie na to, zeby miec nas dosc na wyspach]

 

:mrgreen:

 

(satnav pokazuje tylko droge do Warszawy) to bylo, jesli juz, anty-niemieckie

 

true :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(satnav pokazuje tylko droge do Warszawy) to bylo, jesli juz, anty-niemieckie

true :cool:

 

No chyba, że chodziło o nawiązanie do kawału / sloganu (podobno swego czasu dość popularnego w Niemczech):

"Przyjedź do Polski, Twój samochód już tam jest."

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To fotomontaz na potrzeby tej sprzeczki. :wink: :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 3:35 pm ]

No chyba, że chodziło o nawiązanie do kawału / sloganu (podobno swego czasu dość popularnego w Niemczech):

"Przyjedź do Polski, Twój samochód już tam jest."

 

To u nas popularne jest pytanie po czym poznac, ze minales juz granice Polsko- niemiecka? -krowy zaczynaja byc ladniejsze od kobiet na ulicach... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w mówi May o VW podczas pierwszej wizyty u szpeców od reklamy? :mrgreen:

 

oooo, to, to!

szpec mowi, ze reklamy vw opieraja sie na prawdzie.. na co odpowiada James:

 

'But you never did one that said: NEW BEETLE - celebrating over half a century of Europe's greatest mass murderer'

 

no i co teraz? sledzi ktos niemieckie portale? bo ja tego jezyka ni w zab...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(satnav pokazuje tylko droge do Warszawy) to bylo, jesli juz, anty-niemieckie

true :cool:

 

No chyba, że chodziło o nawiązanie do kawału / sloganu (podobno swego czasu dość popularnego w Niemczech):

"Przyjedź do Polski, Twój samochód już tam jest."

:P

 

Z tego co pamiętam C użył określenia "nach Osten", co nawiązywało do tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u nas popularne jest pytanie po czym poznac, ze minales juz granice Polsko- niemiecka? -krowy zaczynaja byc ladniejsze od kobiet na ulicach... :twisted:

 

Widzisz, problem w tym, ze to powiedzenie kazdy polak zna i kazdy polak sie z niego smieje. Podobnie, jak nasi grzeszacy inteligencja rodacy na wyspach obskakuja z kazdej strony chocby pakistanczykow (z zazdrosci chyba - tyraja po 14h na dobe w swoich sklepach i zarlodajniach, wiec stac ich na to o czym polacy spod zmywaka pomarzyc jedynie moga) i to jest ja najbardziej OK. Ale niech tylko brytyjczycy rzuca kasliwa uwaga na temat nadwislanskiej nacji, a juz podnosi sie pospolite ruszenie wymachujace szabelka i zdjeciami JP2.

 

Dystansu do siebie nam zdecydowanie brak.

 

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 7:10 pm ]

...

heh, na wp nawet pisza, ze Jezza kpi z tragicznej historii Polski... ...

 

taa, jakby ją znał. :roll:

 

 

Glowe dam, ze JC zna historie europy o wiele lepiej, niz 99.999% polakow zyjacych od lat w UK, ale nie majacych pojecia o podstawowych faktach dotyczacych tego panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'But you never did one that said: NEW BEETLE - celebrating over half a century of Europe's greatest mass murderer'

 

no i co teraz?

 

no wlasnie, no one ever did, az tu przyszedl Clarkson i zrobil :wink:

 

Niemcom jest sie troche trudniej obrazac za wszelkie aluzje do WW2, bo to jest CIAGLE temat dla nich conajmniej niezreczny, tym niemniej to napewno nie przeszlo bez echa w niemieckich mediach.

 

W kazdym razie niektorzy brytyjczycy tez uwazaja, ze to przeginka. Nie tylko ja i kilkunastu internetowych pieniaczy z wp :mrgreen:

 

David Marsh of the German- British Business Forum has complained to BBC chiefs over Top Gear show.

 

His letter said: "As a British person with strong links to Germany I take exception to this poisonous rubbish carried out by a publicly funded broadcasting company.

 

"Such actions are out of place in our society.

 

"It does no good for people such as Mr Clarkson to dredge up the past in crude, stereotypical fashion masquerading as outrageous humour.

 

"Had he made such slurs against Muslims or Jews he would probably be prosecuted.

 

"Somehow, Germany and the Germans are fair game."

 

I jeszcze odnosnie testu mini sprzed kilku miesiecy:

 

Jeremy had joked that one could make a "quintessentially German car" with indicators that worked like a Hitler salute - then he performed the gesture.

 

He also suggested it could have a satellite navigation system "that only goes to Poland" - a reference to the Nazi invasion in 1939.

 

And he continued the tasteless theme by claiming the car's fan belt would last 1,000 years, echoing Hitler's dreams of a 1,000-year Third Reich.

 

The presenter would have faced six months' jail had he been in Germany as the salute is outlawed there.

 

Jakos zarty innego JC z podobnej tematyki, choc rowniez malo poprawne politycznie sa dla mnie duzo bardziej do przyjecia:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1k7U-_tJVmw

 

:mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 8:19 pm ]

jak nasi grzeszacy inteligencja rodacy na wyspach obskakuja z kazdej strony chocby pakistanczykow

 

chyba nie-grzeszacy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge was zapewnic ze w niemieckich forach nie ma wiekszego oddzwieku co mowi Clarkson. To sie poprostu olewa i nie traktuje powaznie.

Moge was tez zapewnic ze osoba ktora by sobie pozwolila na dowcip o polakach (np. na forum o subaru) bylaby dosc ostro potraktowana. Ja jestem Polakiem i musze powiedziec ze dowcipy o krowach przy szosie sa troche niesmaczne. Tak naprawde nie wiem ktore kobiety sa ladniejsze :razz: Co do Polakow za granica to musze powiedziec w Niemczech wiele sie poprawilo i nikt juz nic zlego nie mowi (pewnie debile wszedzie sie znajda ale tych w Polsce jest o wiele wiecej niz w Niemczech), mowia raczej ze Niemcy wola wyjezdzac do Polski na urlop nad Baltyk bo taniej a niekoniecznie gorzej.

Polacy maja jakis kompleks i wszedzie szukaja jakis spiskow. No i te wieczne zycie historia i bohaterami narodowymi. Robicie z Kubicy teraz wielkiego Polaka a on sam bardzo zle sie o kraju wyraza i mowi ze nic mu nie zawdziecza poza tym ze tu sie urodzil.

Wiecie jakie maja opinie Anglicy na swiecie : brudasow , idiotow i pijakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska ambasada w Londynie przesłała BBC protest przeciwko żartowaniu w kontekście wybuchu II wojny światowej i inwazji na Polskę - poinformował dzisiaj radca prasowy ambasady Robert Szaniawski. Chodzi o nawiązanie do inwazji Niemiec na Polskę w pseudoreklamie Volkswagena Scirocco, którą pokazał w niedzielę prezenter programu motoryzacyjnego telewizji BBC 2 "Top Gear" Jeremy Clarkson.

:arrow: http://wiadomosci.onet.pl/2021527,12,1,1,item.html

na pewno ktoś z forum, T8LEK? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge was zapewnic ze w niemieckich forach nie ma wiekszego oddzwieku co mowi Clarkson. To sie poprostu olewa i nie traktuje powaznie.

Moge was tez zapewnic ze osoba ktora by sobie pozwolila na dowcip o polakach (np. na forum o subaru) bylaby dosc ostro potraktowana. Ja jestem Polakiem i musze powiedziec ze dowcipy o krowach przy szosie sa troche niesmaczne. Tak naprawde nie wiem ktore kobiety sa ladniejsze :razz: Co do Polakow za granica to musze powiedziec w Niemczech wiele sie poprawilo i nikt juz nic zlego nie mowi (pewnie debile wszedzie sie znajda ale tych w Polsce jest o wiele wiecej niz w Niemczech), mowia raczej ze Niemcy wola wyjezdzac do Polski na urlop nad Baltyk bo taniej a niekoniecznie gorzej.

Polacy maja jakis kompleks i wszedzie szukaja jakis spiskow. No i te wieczne zycie historia i bohaterami narodowymi. Robicie z Kubicy teraz wielkiego Polaka a on sam bardzo zle sie o kraju wyraza i mowi ze nic mu nie zawdziecza poza tym ze tu sie urodzil.

Wiecie jakie maja opinie Anglicy na swiecie : brudasow , idiotow i pijakow.

 

Zgadzam sie z tym co napisales w 101 procentach. Mamy gleboko zakorzenione przekonanie o wlasnej wyjatkowosci, juz od szkoly podstawowej na lekcjach historii wpaja sie nam wielkie osiagniecia, ktore tak naprawde niewiele znaczyly poza granicami Polski i zadne z nich nie zmienilo faktu, ze na swiecie nasz kraj liczy sie glownie jako zrodlo taniej i wykwalifikowanej sily roboczej. Polska tygrysem europy jest tylko w oczach samych polakow niestety, a rzad madlacy sie o deszcz swiadczy raczej o sklonnosciach ku plemiennym tancom przy ognisku, niz rozwojowi.

 

 

Najbardziej przeraza mnie to, ze osoby oburzajace sie na niemcow, zydow i masonerie (tu akurat nie mam na mysli nikogo z forum, zeby jasno bylo :-) ) same przyklaskuja swojemu przodownikowi stada, kiedy misjonarza z Afryki powital okresleniem "ty sie w ogole nie myles". Ciekawe, czy w Afryce panuja teraz zamieszki, a ministerstwa wysylaja oficjalne skargi na ojca Rydzyka do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy gleboko zakorzenione przekonanie o wlasnej wyjatkowosci, juz od szkoly podstawowej na lekcjach historii wpaja sie nam wielkie osiagniecia, ktore tak naprawde niewiele znaczyly poza granicami Polski i zadne z nich nie zmienilo faktu, ze na swiecie nasz kraj liczy sie glownie jako zrodlo taniej i wykwalifikowanej sily roboczej. Polska tygrysem europy jest tylko w oczach samych polakow niestety, a rzad madlacy sie o deszcz swiadczy raczej o sklonnosciach ku plemiennym tancom przy ognisku, niz rozwojowi.

 

 

Moze i w tej chwili tak jest jak mowisz. Tyle, ze ta "tania sila robocza" ma bardzo czesto wyzsze wyksztalcenie i po prostu wybiera prace "na zmywaku" bo placa za nia wiecej niz u nas np. jako kustosz w muzeum. Nie wspomniales jednak, ze poza tania sila robocza mamy ogromne osiagniecia w powazniejszych pracach. Polscy inzynierowie sa od lat cenieni na calym swiecie za swoja profesjonalnosc i wiedze. Tyle, ze pracuja anonimowo dla wielkich koncernow wiec populistom wygodniej zauwazyc tysiace emigrantow pracujacych w pubach czy jako opiekunki do dzieci...

 

Moim zdaniem nie mamy sie absolutnie czego wstydzic w Europie. Ba, powiem wiecej, mamy przez te ponad 1000 lat historii panstwa Polskiego z czego byc dumni. Moze i jestesmy narodem skloconym podczas spokojnych czasow, ale wtedy kiedy trzeba sie spiac i "walnac piescia w stol historii" to nie ma od nas lepszego narodu. Z tego trzeba byc dumnym. Ja jestem.

 

(Zaraz zrobi sie z tego debata historyczna. Pamietam tu juz jedna bardzo podobna, jeszcze przed rozpadem forum. Skutek: temat zostal zamkniety a najbardziej zazarci dyskutanci poobrazali sie na wszystko i na wszystkich.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszywiscie ze masz racje sam jestem takim specjalista pracujacym w pewnym koncernie za koszmarne pieniadze. Kazdy ma troche racji. Nikt nie krytykuje pamieci o Historii. Tylko nie mozna nia ciagle zyc. To mnie najbardziej wtedy wkurzalo. No i brak perspektyw ano 1988.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mozna nia ciagle zyc.

 

Wielu naszych rodakow, ktorzy mogli by Ci opowiedziec o tym jak uciekali przed niemiaszkami gdy oni jechali z berlina do Warszawy niestety nie ma takiej mozliwosci bo zostali przez niemcow zamordowani.

 

Ja uwazam ten zart za niesmaczny, ale ogolno narodowej histerii bym z tego powodu nie wszczynal jak to sie zaczyna dziac... Czesto jest u nas tak, ze do komarow walimy od razu z armat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie ze moja mama urodzila sie w Workucie i przyjechala do Polski w 1954. Moja tesciowa natomiast w Königsberg i tez sie troche nasluchalem o tym zo robila wyzwolencza armia czerwona z ludnoscia cywilna. Takze moja rodzina wycierpiala berdziej ze wschodniej strony. Co oczywiscie w niczym nie umiejsza winy Niemcow, oni rozpetali 2 wojne i dopuscili sie nieludzkich barbazynstw. Tylko za 5-10 lat nie bedzie juz ludzi ktorzy w tej wojne brali udzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ten zart za niesmaczny, ale ogolno narodowej histerii bym z tego powodu nie wszczynal jak to sie zaczyna dziac... Czesto jest u nas tak, ze do komarow walimy od razu z armat...

 

To jest juz nas conajmniej dwoch :wink:

 

pracujacym w pewnym koncernie za koszmarne pieniadze

 

koszmarnie duze? na PW poszedl namiar na moje konto, poprosze o w miare regularne przelewy; odpiszesz sobie te darowizny od koszmarnego podatku :razz: :wink: :mrgreen:

 

na pewno ktoś z forum, T8LEK?

 

no to zostalem zdemaskowany :neutral: swietnie, kurna, swietnie :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...