Skocz do zawartości

Lift Ironman


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja patrzę od dwóch lat... Może zrobimy jakiś cykliczny spot i grupę wsparcia dla Patrzących Na Oferty? :D

 

A serio, to kto już ma Ironmany w BS-ie? Mówią, że seria jest miękka, ale mnie Forek SG tak rozwydrzył swoją obojętnością na to, po czym jedzie, że mi w OBK-u (na 18") tego brakuje.

Wiem, że Ironmany będą (jeszcze) twardsze. Ale seria jest dla mnie - że tak powiem - przesadnie zglebiona (wizualnie i użytkowo, choć zdaję sobie sprawę, że te 5cm Forka nie zrobi).

 

Zbieram się więc do wrzucenia 17" a potem Ironmanów, tylko trochę się obawiam, że w ten sposób skończę na i twardym zawiasie, i gumowym prowadzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2024 o 14:27, bvb napisał(a):

Ja patrzę od dwóch lat... Może zrobimy jakiś cykliczny spot i grupę wsparcia dla Patrzących Na Oferty? :D

 

A serio, to kto już ma Ironmany w BS-ie? Mówią, że seria jest miękka, ale mnie Forek SG tak rozwydrzył swoją obojętnością na to, po czym jedzie, że mi w OBK-u (na 18") tego brakuje.

Wiem, że Ironmany będą (jeszcze) twardsze. Ale seria jest dla mnie - że tak powiem - przesadnie zglebiona (wizualnie i użytkowo, choć zdaję sobie sprawę, że te 5cm Forka nie zrobi).

 

Zbieram się więc do wrzucenia 17" a potem Ironmanów, tylko trochę się obawiam, że w ten sposób skończę na i twardym zawiasie, i gumowym prowadzeniu.

 

To dam ci znać jak wyjdzie, chociaż wilderness ma już inne zawieszenie więc porównanie nie będzie do końca adekwatne. 

 

Btw, jak wszystko się uda to mam zamiar potestować zawieszenie i jak będzie git, to komplet od wildernessa wystawie na sprzedaż :)

 

Będzie wtedy coś pomiędzy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przejścia z polskim dystrybutorem. Strasznie partacze. Ale idzie mi zestaw z Danii. Mam nadzieję że się uda przez piknikiem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.05.2024 o 08:27, bvb napisał(a):

Ja patrzę od dwóch lat... Może zrobimy jakiś cykliczny spot i grupę wsparcia dla Patrzących Na Oferty? :D

 

A serio, to kto już ma Ironmany w BS-ie? Mówią, że seria jest miękka, ale mnie Forek SG tak rozwydrzył swoją obojętnością na to, po czym jedzie, że mi w OBK-u (na 18") tego brakuje.

Wiem, że Ironmany będą (jeszcze) twardsze. Ale seria jest dla mnie - że tak powiem - przesadnie zglebiona (wizualnie i użytkowo, choć zdaję sobie sprawę, że te 5cm Forka nie zrobi).

 

Zbieram się więc do wrzucenia 17" a potem Ironmanów, tylko trochę się obawiam, że w ten sposób skończę na i twardym zawiasie, i gumowym prowadzeniu.

 

W moim MY2015 OBK 3.6R mam podniesione zawieszenie na sprezynach King i amortyzatorach Bilstein, bez podkladek.  Latem jezdze na kolach 19 calowych z oponami 245/50/19, a zima na 225/65/17.  Podniesiona buda bardziej buja, ale na 19-tkach auto prowazi sie swietnie na autostradzie, zima 17-tki swietnie wybieraja dziury na drogach - ale prowadzenie jest zdecydowanie bardziej gumowe.  Zetknalem sie z Wilderness Edition na parkingu i jednak w moim OBK przeswit jest wiekszy.  Gdzies tu na forum jest watek jak robilem te zmiany...

 

O - tutaj: https://forum.subaru.pl/topic/104232-2015-outback-bilstein-b8/#comment-2794499

 

Edytowane przez Eryk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz obk dostał zestaw Ironman i dystanse 20mm.

 

Dopiero mamy zrobione parędziesiąt km ale sprężyny są zaskakująco komfortowe, a dzięki dystansom nawet na standardowej oponie auto wygląda nieźle. 

 

Jedyny problem jaki widzę to obniżone sanki z tyłu spowodowały niedużą, lub zerową różnice w prześwicie.

 

Muszę też sprawdzić jak sprężyny będą się zachowywać pod obciążeniem. Ale to już pewnie nie w tym roku. 

IMG20240724154701.jpg

IMG20240724154648.jpg

IMG20240724154620.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie! Czyli nie ma rady - czas przymierzyć samemu :) Dopisuję do wiosennej listy zakupów, bo w tym roku nawet nie mam kiedy z czarnego zjeżdżać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...