Skocz do zawartości

Wymiana radia XV II


Czarny1975

Rekomendowane odpowiedzi

Jak gra standardowe radio, każdy posiadacz XV miał okazję się przekonać. Nie jest różowo. Po lekturze forum postanowiłem spróbować lekko poprawić ten stan rzeczy.

Na początek będę miał zamiar wygłuszyć co nieco auto. Ponieważ mam szyberdach i nie chce mi się paprać z podsufitką poprzestanę na wyklejeniu bagażnika wraz z klapą, siedzenia tył oraz kompletu drzwi. Powinno to znacząco poprawić akustykę a także ograniczyć nieco hałas podczas jazdy. W drugiej kolejności, jeżeli będzie niedosyt co do jakości dźwięku, mam zamiar przyjrzeć się głośnikom i wymienić na coś lepszego. Nie zamierzam wydać jednak na to fortuny - muzy w jakości hi-fi słucham w domu, tu ma jedynie grać no... lepiej niż fabrycznie. Pewnie wyciszenie samo już dużo zmieni, ale jeśli zobaczę,  że głosniki tragiczne to jeśli niedużym kosztem da się zmienić - zrobię to.

No i na koniec, jak już na prawdę nie będę miał na co wydawać kasy (do auta) to pomyślę o zmianie radia. Ale tu nie chodzi o podniesienie jakości dźwięku tylko o wstawienie czegoś z czym będzie działać Android Auto. Podejrzewam, że po kilku miesięcach korzystania z wbudowanej nawigacji stracę cierpliwość. Jestem przyzwyczajony do map Google, korzystam z OsmAnd czy Mapy.cz. Moim zdaniem każda z wymienionych jest przyjaźniejsza od wbudowanej navi... 

 

Także czy ktoś wymienił już w swoim XV II fabryczne radio i czy może polecić godnego zastępcę? Może być i chińczyk, byle solidny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z fabrycznym Android Auto jest taki,  że działa z losowymi telefonami. Z moim postanowiło nie działać. AA na phonie zaktualizowane, soft w aucie także. Telefon łączy się po BT no ale w ten sposób nie odpalę goole maps. Po kablu podłączam i nic. Sprawdzę jeszcze inny kabel, choć zbyt dużej nadziei po lekturze forum na temat AA nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarny1975 napisał(a):

Problem z fabrycznym Android Auto jest taki,  że działa z losowymi telefonami. Z moim postanowiło nie działać. AA na phonie zaktualizowane, soft w aucie także. Telefon łączy się po BT no ale w ten sposób nie odpalę goole maps. Po kablu podłączam i nic. Sprawdzę jeszcze inny kabel, choć zbyt dużej nadziei po lekturze forum na temat AA nie mam...

Tylko po kablu, bo nie ma wersji bezprzewodowej. U mnie z kabla przesiadłem się na AAWireless - działa bardzo stabilnie i bezprzewodowo :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aflinta napisał(a):

U mnie z kabla przesiadłem się na AAWireless - działa bardzo stabilnie i bezprzewodowo :)

Miałem kiedyś w hondzie, działało świetnie, bardzo polecam jakby co.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia że jest coś takiego, zatem temat wymiany radia nieaktualny. Dzięki za info.

 

EDIT:

Temat wymiany radia nieaktualny po dwakroć :) Dzisiaj "naprawiłem" AA. Właściwie to do starego łba przyszedł pomysł by może jednak sprawdzić w jakim trybie łączy się telefon - oczywiście był to tryb ładowania. Po przekroczeniu na transfer plików wszystko działa idealnie. Może podobny problem mają wszyscy, których telefony nie śmigają z AA? Proponuję sprawdzić, u mnie pomogła to zaoszczędzić jakieś 350 PLN na zakupie AAWireless.

 

Pamiętam, ze gdzieś była lista telefonów gadających z Subaru po AA - można do niej dopisać jeszcze bardziej niszowy w Polsce od Subaru telefon Crosscall Core X-5

Edytowane przez Czarny1975
rozwiązane problemu
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 13:50, aflinta napisał(a):

Tylko po kablu, bo nie ma wersji bezprzewodowej. U mnie z kabla przesiadłem się na AAWireless - działa bardzo stabilnie i bezprzewodowo :)

No ale jakże to to tak? Mam sobie instalować jakieś dodatkowe urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek stworzyłem z dużym wyprzedzeniem, ponieważ prace ruszą najszybciej w marcu-kwietniu, jak będzie nieco cieplej (i suszej) i można będzie spokojnie na działce podłubać.

 

Ponieważ wygłuszenie drzwi i ewentualną wymianę głośników chciałbym zrobić podczas jednego rozbebeszania drzwi stąd mam pytanie - czy ktoś zna parametry oryginalnych pierdziawek z XV? Symbole głośników, ewentualnie moc/ impedancja + wymiary fizyczne? Będę miał nieco czasu na szukanie zamienników, znając parametry pewnie na spokojnie znajdę coś lepszej jakości. Przy okazji - jak się dobrać do tweeterów na podszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...