Skocz do zawartości

Forester SG gdzie centralka ?


żółty kaczor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajduje się centralka zamka centralnego? Piloty nie otwierają zamka i nie można odpalić mimo, że włożyłem nowe baterie. Otwieram kluczykiem, kierunkowskazy migają w trybie alarmu i nic poza tym.  Podobno w centralce coś trzeba zresetować/ustawić na nowo. A może piloty zaprogramować na nowo? Miał ktoś taki problem? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok Forestera ? Nie wypadła Ci pastylka immo podczas wymiany baterii w pilocie ? Jeśli wypadła to nie odpalisz samochodu. W starszych autach awaria centralnego zamka raczej nie powinna wpływać na możliwość odpalenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy IV niedziałający centralny zamek nie ma wpływu na możliwość odpalenia auta, podejrzewam, że w Foresterze będzie podobnie. Jeśli masz założony jakiś alarm to on jest najprawdopodobniej spięty z centralnym zamkiem, dlatego nie możesz odpalić. Ja bym na twoim miejscu przeszedł się do jakiegoś klucznika, żeby sprawdził czy z kluczyka wychodzi sygnał po naciśnięciu przycisku centralnego zamka.

Nie wiem czy Forester z tego rocznika ma już BIU to taka czarna skrzynka, w Legacy IV znajduje się ona przy kolumnie kierowniczej i są do niej podpięte 3 kostki.

Ta czarna skrzynka odpowiada między innymi za immobiliser i za centralny zamek. Sterownik zamka, ten za schowkiem jest podpięty do BIU. Przy awarii BIU teoretycznie miałbyś takie objawy jak opisujesz.

Zapomniałem dodać, żebyś sprawdził bezpieczniki, to podstawa. Mògł paść bezpiecznik od centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak napisałem wcześniej, sprawdź wszystkie bezpieczniki. Jeśli przepalił się bezpiecznik od zasilania BIU to raczej nie zapali.

2. Podjedź do kogoś kto dorabia kluczyki, niech sprawdzi czy transponder od immo wysyła jakiś sygnał, tak samo niech sprawdzi czy po naciśnięciu przyciskòw od centralnego zamka wychodzi sygnał.

 

Jeśli z kluczykiem jest wszystko ok to pozostaje ściągnąć kogoś z dobrym testerem diagnostycznym i podpiąć się pod auto. Nic innego tu nie wymyślimy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze SG przedlifcie nie ma BIU, Immo jest osobnym modułem, przykręcone do kolumny kierowniczej. Szybkie miganie kontrolki oznacza nierozpoznanie klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista naprawił piloty i przywrócił sygnały do centralnego. Auto odpaliło i obeszło się bez ponownego programowania.  Przy okazji. Ta kostka, którą się łączy w celu programowania, znajduje się w przednim, lewym słupku? Czy poniżej środkowej konsoli przy prawej nodze? Bo dwa źródła znalazłem. SG 2003 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, żółty kaczor napisał(a):

którą się łączy w celu programowania, znajduje się w przednim, lewym słupku

Tak, biała kostka służy do programowania centralnego zamka, pod konsolą masz zielone kostki + czasami białe, zostaw je wspokoju mają być rozpięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...