Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

dobra kupiłem płytkę i piekarnik boscha. Pozostaje dylemat jaka zmywarkę i lodówkę kupić.

Lodówkę miałem już wybraną (Samsung side by side z kostkarką, bez barku), ale sprzedawca mnie zniechęcił. Pokazał że ten model to chinol i że on by tego nie kupował. Te fajniejsze, nie Chinole zaczynają się od 4,5, a ja nie chcę dać więcej niż 3,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zmywarkę

Ostatnio dokonywałam naprawy zmywarki i chłopak, który do mnie przyjeżdża z okazji awarii sprzętów agd poleca zmywarki boscha/siemensa. Ponoć są najlepsze. Ponadto potwierdził, że w sumie bosch i siemens to to samo.

 

Kash, a lodówkę chcesz koniecznie side by side z kostkarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polece bosch/siemens - troche sie naczytalem, naogladalem ostatnio - to w sumei blizniacze zmywarki - drozsze modele bosch sa produkowane w Niemczech - sa lepiej wykonane - m,in metalowe czesci zamiast platikowych, ktore sa skladane w Polsce- co potwierdzili mi serwisanci. Siemens jes nieco drozszy. Ale jak sobei otworzysz katalogi obydwu - to zobaczysz ze wygladaja identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanko

czy można zamontować pochłaniacz bez odejścia do szybu wentylacyjnego

niestety tak mi zrobili kuchnie że od kuchenki do szybu mam ponad 2 metry

koleś który mi projektuje kuchnie powiedział że nie będzie z tym problemów, ale wiadomo on chce sprzedać kuchnie przy której się nie orobi a zarobi

cały sprzęt agd idzie pod prąd (mieszkanie bez gazu), płyta do gotowania indukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, "wyciąg" będzie pracował w obiegu zamkniętym, tzn. to co zaciągnie, przeleci przez filtry i wyleci górą do kuchni z powrotem. Musisz tylko regularnie wymieniać filtry. Pochłaniacz będzie wówczas tak samo skuteczny :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, "wyciąg" będzie pracował w obiegu zamkniętym, tzn. to co zaciągnie, przeleci przez filtry i wyleci górą do kuchni z powrotem. Musisz tylko regularnie wymieniać filtry. Pochłaniacz będzie wówczas tak samo skuteczny :wink: .

 

dzięki wielkie

zrobię tak jak mówisz zawsze to mniejsze koszty

 

jeszcze jedno pytanie w związku z tym że do kuchni muszę wrzucić pralkę pod zabudowę pytanko mam co możecie polecić bo wybór jest dość skromny takich pralek w porównaniu do wolno stojących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, "wyciąg" będzie pracował w obiegu zamkniętym, tzn. to co zaciągnie, przeleci przez filtry i wyleci górą do kuchni z powrotem. Musisz tylko regularnie wymieniać filtry. Pochłaniacz będzie wówczas tak samo skuteczny :wink: .

 

Potwierdzam 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze przy obiegu zamkniętym raczej nie ma ryzyka stworzenia w kuchni podciśnienia :wink: .

Przy wyciągu "otwartym" musimy pamiętać, żeby porządnie rozszczelnić okno.

 

kubanow, pralek do zabudowy Ci nie jestem w stanie polecić, bo mam w łazience pod blatem normalną pralkę.

Chcesz całkowicie zabudować w szafce pralkę? Pamiętaj, ze pralka musi być otwarta, ze względu na grzyby, które sobie lubią mieszkać w pralce, szczególnie w dozowniku płynu do płukania :idea:

Z każdej wolnostojącej pralki można zdjąć górną część i wówczas mieści się pod blat kuchenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze przy obiegu zamkniętym raczej nie ma ryzyka stworzenia w kuchni podciśnienia :wink: .

Przy wyciągu "otwartym" musimy pamiętać, żeby porządnie rozszczelnić okno.

 

kubanow, pralek do zabudowy Ci nie jestem w stanie polecić, bo mam w łazience pod blatem normalną pralkę.

Chcesz całkowicie zabudować w szafce pralkę? Pamiętaj, ze pralka musi być otwarta, ze względu na grzyby, które sobie lubią mieszkać w pralce, szczególnie w dozowniku płynu do płukania :idea:

Z każdej wolnostojącej pralki można zdjąć górną część i wówczas mieści się pod blat kuchenny.

pralka idzie do kuchni (mała łazienka i nie ma zabardzo miejsca)

a z pralkami wolnostojącymi jest niby tak jak mówisz ale nie do końca

bardzo często pralki przód mają wypukły i trzeba głebiej wsunąć

wtedy robi się problem ze sterowaniem oraz z pojemnikiem na proszek/płyn

także nie będę kombinował bo jak mam kupić to wolę mieć co jest zaprojektowane pod zabudowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, "wyciąg" będzie pracował w obiegu zamkniętym, tzn. to co zaciągnie, przeleci przez filtry i wyleci górą do kuchni z powrotem

Zgadza się :)

Pochłaniacz będzie wówczas tak samo skuteczny

A z tym polemizowałbym, chociaż wiarygodnych eksperymentów nie przeprowadziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o firmie Candy

znalazłem taką pralko-suszarkę

Candy CDB 485 D http://www.ceneo.pl/2513910s

 

oraz zmywarkę też Candy

Candy CDI 5153E10-S http://www.ceneo.pl/9052166s

lub

Candy CDI 5653 E10 http://www.ceneo.pl/8502153s

 

tylko ta druga już sporo kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu, "wyciąg" będzie pracował w obiegu zamkniętym, tzn. to co zaciągnie, przeleci przez filtry i wyleci górą do kuchni z powrotem. Musisz tylko regularnie wymieniać filtry. Pochłaniacz będzie wówczas tak samo skuteczny :wink: .

no tak, tylko że wydajność pochłaniacza jest 3 - 4 razy niższa, niż wyciągu, a i koszty wyższe, bo filtry trzeba wymieniać - warto wiedzieć, jaka jest dostępność takich filtrów i ile kosztują :)

 

-- 23 paź 2010, o 10:50 --

 

Dodam jeszcze, ze przy obiegu zamkniętym raczej nie ma ryzyka stworzenia w kuchni podciśnienia :wink: .

Przy wyciągu "otwartym" musimy pamiętać, żeby porządnie rozszczelnić okno.

w kuchni powinny być 2 otwory wentylacyjne - jeden nawiewu z zewnątrz, a drugi pod okap - jeżeli nie ma tego pierwszego, dobrze mieć okna z wentylacją - rozwiązaniem może być też wycięcie fragmentu uszczelki z okna, choć to oczywiście ćwierćśrodek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak mi zrobili kuchnie że od kuchenki do szybu mam ponad 2 metry

w dzisiejszych czasach absolutnie nie ma z tym problemu :lol: jest cała masa rozwiązań na rynku i można poprowadzić rury zarówno na zewnątrz, jak i wkuć je w ścianę - zdecydowanie polecam wyciąg!!! jest cichszy i dużo bardziej wydajny :D do tego można pokusić się o rozwiązanie instalacji silnika i wirnika wyciągu za górze komina (na dachu), a wtedy to już słyszeć będziemy jedynie szum powietrza :D są takie urządzenia, gdzie w kuchni mamy jedynie okap, a cała mechanika jest przy wylocie komina - coś jak odkurzacz centralny :D

najważniejsze zadania okapu to ciche i skuteczne pozbywanie się zapachów i oparów, więc musi być wydajny i możliwie najcichszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o firmie Candy

znalazłem taką pralko-suszarkę

Candy CDB 485 D http://www.ceneo.pl/2513910s

 

oraz zmywarkę też Candy

Candy CDI 5153E10-S http://www.ceneo.pl/9052166s

lub

Candy CDI 5653 E10 http://www.ceneo.pl/8502153s

 

tylko ta druga już sporo kosztuje

 

Nasz serwisant sprzętu twierdzi że jeśli pralka to tylko CANDY a zmywarka najlepiej BOSCH .

Zmywarka musi być duża i pralka zresztą też .

Pralka musi mieć duże drzwiczki . My mamy zmywarkę BAUKNECHT i spisuje się bez zastrzeżeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz serwisant sprzętu twierdzi że jeśli pralka to tylko CANDY a zmywarka najlepiej BOSCH .

Zmywarka musi być duża i pralka zresztą też .

Pralka musi mieć duże drzwiczki . My mamy zmywarkę BAUKNECHT i spisuje się bez zastrzeżeń .

siedzę w tej branży już ponad 15 lat i marki są tak samo wymieszane, jak w przypadku samochodów (problem w tym, że nie wiemy kto do kogo należy i kto dla kogo produkuje :( )

praktycznie wszystkie marki produkują już w Chinach i w Turcji, bo tam jest taniej, a w AGD każdy 1% marży jest istotny, bo pracuje się dosłownie na kilku procentach...

jest jednak kilka bardzo dobrych firm, które nadal większość wytwarzają w zachodniej Europie, jak Miele, Faber, Elica (ci mają też fabrykę części w Polsce), Smeg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę w tej branży już ponad 15 lat i marki są tak samo wymieszane, jak w przypadku samochodów (problem w tym, że nie wiemy kto do kogo należy i kto dla kogo produkuje :( )

praktycznie wszystkie marki produkują już w Chinach i w Turcji, bo tam jest taniej, a w AGD każdy 1% marży jest istotny, bo pracuje się dosłownie na kilku procentach...

jest jednak kilka bardzo dobrych firm, które nadal większość wytwarzają w zachodniej Europie, jak Miele, Faber, Elica (ci mają też fabrykę części w Polsce), Smeg...

 

Dlatego pralkę zamówimy znowu PRIVILEG bo ją produkują w Niemczech . Szkoda że w Polsce nie mozna jej kupić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

czy można zamontować pochłaniacz bez odejścia do szybu wentylacyjnego

niestety tak mi zrobili kuchnie że od kuchenki do szybu mam ponad 2 metry

koleś który mi projektuje kuchnie powiedział że nie będzie z tym problemów, ale wiadomo on chce sprzedać kuchnie przy której się nie orobi a zarobi

cały sprzęt agd idzie pod prąd (mieszkanie bez gazu), płyta do gotowania indukcja

 

pewnie ze mozna ale mozna tez inaczej (zdjecie na ftp://87.89.144.101:2121 ) wloze do katalogu subaru :lol:

Troche majsterkowania ale jest znacznie lepiej pomimo filtrow obieg zamkniety nie pobiera czystego powietrz do kuchni i nie filtruje calkowicie a poza tym filtr weglowy zmniejsza przeplyw i skutecznosc a sam filtr inoxowy niewiele daje. Problematyczne jest tylko podlaczenie do okapu jesli mas niski sufit, co bylo w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko że wydajność pochłaniacza jest 3 - 4 razy niższa, niż wyciągu, a i koszty wyższe, bo filtry trzeba wymieniać - warto wiedzieć, jaka jest dostępność takich filtrów i ile kosztują :)

Wszystko prawda, dlatego ja tak zaprojektowałam sobie kuchnię, że mam wyciąg dokładnie nad kratką wentylacyjną. Ponad 2 metry rury bardzo pogarszają wydajność wyciągu.

 

w kuchni powinny być 2 otwory wentylacyjne - jeden nawiewu z zewnątrz, a drugi pod okap - jeżeli nie ma tego pierwszego, dobrze mieć okna z wentylacją - rozwiązaniem może być też wycięcie fragmentu uszczelki z okna, choć to oczywiście ćwierćśrodek :lol:

Ja mam wyciętą uszczelkę, dziurę w oknie z powodu nawiewnika, a i tak rozszczelniam okno, żeby okap nie zaciągał powietrza z drugiego kanału wentylacyjnego :wink: . ZTCW ten drugi otwór jest do wywiewu, a nie do nawiewu :idea: .

 

Pralko-suszarka to nie to samo co pralka. Nie słyszałam jeszcze pozytywnych opinii o pralko-suszarkach. Mam i to i to.

 

jest jednak kilka bardzo dobrych firm, które nadal większość wytwarzają w zachodniej Europie, jak Miele, Faber, Elica (ci mają też fabrykę części w Polsce), Smeg...

Firmę Elica mogę polecić. Po raz kolejny :wink: . Niektóre części do Subaru są produkowane w Polsce :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralko-suszarka to nie to samo co pralka. Nie słyszałam jeszcze pozytywnych opinii o pralko-suszarkach. Mam i to i to.

 

Aga ta nasza była super pralko suszarka , ale po 15 latach padły już łożyska . Plastiki już się zrobiły żółte , ale funkcjonowała znakomicie i suszyła dobrze . Wprawdzie suszenie nie było często używane - bo nie było potrzeby - ale działało dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW ten drugi otwór jest do wywiewu, a nie do nawiewu :idea: .

 

Elica (ci mają też fabrykę części w Polsce), Smeg...

Firmę Elica mogę polecić. Po raz kolejny :wink: . Niektóre części do Subaru są produkowane w Polsce :wink: .

jeżeli mamy wentylację grawitacyjną, to ten otwór służy do nawiewu (np. zimą przy zamkniętych oknach), ale jeżeli otworzymy okno, to faktycznie działa "wyciągowo" :lol:

najprościej przetestować przykładając cienką bibułkę - jak się trzyma tzn., że ciągnie, a jak odpada, to znaczy, że nawiewa :lol:

Elica i Faber produkują 80% wszystkich dostępnych na rynku okapów niezależnie od ich marki :D

Faber rozdrabnia się ostatnio na Chiny i Turcję, a Elica cały czas stara się trzymać fason i jakość :D bardzo porządna włoska firma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...