Skocz do zawartości

pytanie o wrx


buri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli dorastam do zakupu WRXa ( pogodzilem sie juz ze zuzyciem paliwa) ale nie pokoi mnie jedna sprawa jak to jest z komfortem jazdy. Nie czuje sie tego az tak bardzo na jedzie próbnej ( emocje). Codzi mi o codzirenna ekspolatacje czy na polskich wybojach da sie tym w miare szybko i komfortowo jechac nie myslac czy sie cos urwie.???

P S Do tej pory jedzilem camry.

Na ile zakup uzywanego wrx na gwarancji jest ryzykowny??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem trochę WRXem po dosyć mocnych dziurach, z komfortem jest świetnie, na poziomie Camry ( miałem okazję porównać z nową V6 automat ) tyle że jak jesteś wysoki, to raczej z tyłu nie będzie miejsca...

Co do urywania, to możesz za jakiś 1000PLN dokupić płytę pod silnik. na stronie oficjalnej Subaru www.subaru.pl jest kilka ogłoszeń używanych Subarek jako samochody do jazd próbnych.

 

pozdrowienia

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - też to zauważyłem - jest np. GT z 99 za 118 tys zł a obok WRX za 89 tys i pare takich sprzeczności.

Uważam, że nigdy WRX nie będzie taki komfortowy jak Camry, bo to są zupełnie inne samochody o innej charakterystyce i twardsze zawieszenie WRXa jest jego atutem, oczywiście w granicach rozsądku.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawalo mi sie ze dzis juz napisalem odpowiedz w tym poscie ale jakos jej nie wiedze byc moze zapomnialem wyslac :oops:

tak wiec subaru nie moze byc samochodem komfortowym chocby z tego wzgledu ze jest to samochod sportowy a camry jest juz prawie limuzyna

subaru ma wiele mniejszy rozstaw osi co takze ujemnie wplywa na komfort podrozowania tak wiec nie wiem Wojtek jak mogles przyrownac komfort WRX'a do camry

WRX'a nie kupuja ludzie ktorym zalezy na komforcie gdyz tacy kupuja mercsedesa S-klase tak wiec decydujac sie na imprezke musisz liczyc sie z obnizeniem komfortu (oczywiscie jesli chodzi o wnetrez itp mozna uznac je za komfortowe ) jak dla mnie np jazda subaryna jest komfortowa :lol: bo to sama przyjemnosc ty jednak mozesz odczuc to po przesiadce z camry

zakup uzuwanego WRX'a nie jest zbyt ryzykownym tymbardziej na gwarancji trzeba tylko zwrocic uwage na sposob uzytkowania przez poprzedniego wlasciciela(zadnych rajdow KJS-ow itp ) a wtedy taki samochod moze jeszcze sporo latek sluzyc

co do urywania roznych rzeczy wiele imprezek jezdzi po Polsce i jakos zyja :lol: wiesz w takim samochodzie nie ma sie co urywac :D

a ta plyta pod auto to troche droga

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Type_R: piszesz tak, jakby Subaru to byla tylko Impreza i, ze sa to samochody czysto sportowe :shock: .

Jakos, niestety, dla wiekszosci ludzi SUbaru to tylko Impreza, dla czesci jeszcze istnieje cos takiego jak Forester, a o Legacy wie juz tylko garstka wybrancow. A akurat to ostatnie jest bardzo komfortowe, szczegolnie Outback H6 :!:

 

Szkoda mi Legacy, musze cos z tym zrobic...

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

 

P.S. Cos znowu zapominasz o interpunkcji :lol:

P.S.2. ciagle sie skarzycie, ze czesci i w ogole wszystko do Subaru sa za drogie. Jak ktos sobie moze pozwolic na taki samochod, to tez czesci nie sa tak horendalnie drogie! Ale to tak juz chyba jest w Polsce, co by nie bylo, zawsze ktos musi sie o cos skarzyc :roll: (chyba jestem w kiepskim nastroju dzisiaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to są moje subiektywne odczucia, ale ja lepiej się czułem w Imprezie niż w Camry. Według mnie poziom hałasu jest porównywalny. Albo też dzwięk boxera Subaru jest milszy dla ucha. Jeśli chodzi o komfort jazdy, to w Camry na ostrych zakrętach strasznie rzucało :( w WRX są one bardziej dopasowane. Jak już powiedziałem komfort w tyłu jest mniejszy w Imprezie ( rozstaw osi ) natomiast z przodu jak się odsunie max do tyłu to jest komfortowo ( za to z tyłu tylko bagaż... ).

Jeśli chodzi o twardość to jest OK, nie wiem jak w STI ale w WRX swietny kompromis pomiedzy komfortem, a trzymaniem sie samochodu. Pomijam już takie dodatki jak skórzane siedzenia, czy dziesiątki schowków. Mi wystarcza dużo mniej. I tu własnie mogą pojawiać się rozbieżności. Każdy inaczej interpretuje samochód komfortowy.

Poza tym wydaje mi się, że buri nie miał nowego Camry, ale wersję poprzednią, a tu już nie jest taka pewna przewaga Camry.

Tak skończyły się moje subiektywne wrażenia z obu samochodów. Bardzo subiektywne, bo posiadam samochód dużo słabszy i tańszy od obywdu ( Honda Civic sedan 1,5 z 1999 roku )

Wybarłem Impreze niekoniecznie przez osiągi, no ale jak kto woli i jakie ma wymagania :)

 

pozdr.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Type_R: piszesz tak, jakby Subaru to byla tylko Impreza i, ze sa to samochody czysto sportowe :shock: .

Jakos, niestety, dla wiekszosci ludzi SUbaru to tylko Impreza, dla czesci jeszcze istnieje cos takiego jak Forester, a o Legacy wie juz tylko garstka wybrancow. A akurat to ostatnie jest bardzo komfortowe, szczegolnie Outback H6 :!:

Than chodzilo mi o ta wypowiedz przeciez ja poruszalem tylko temat imprezy WRX :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym nie można rozmawiać tylko o subaru albo tylko o samochodach (choć o tym tez trzeba). Czasem lekkie zboczenie wychodzi wszystkim na zdrowie.

Przy "zboczeniu" prosze nie pomijać "z tematu", bo co to to nie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...