Skocz do zawartości

zamek centralny


tom_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

taka sytuacja z zamkiem, po otwarciu auta z pilota(w kluczyku) otwierają się tylko drzwi kierowcy oraz klapa bagażnika. Siedząc z kolei w aucie i wciskając w drzwiach przycisk "kłódeczki" zamykają się wszystkie drzwi(po wcześniejszym otwarciu ręcznie wszystkich zamków w drzwiach od środka).

Jak chcę następnie otworzyć od środka(wciskając przycisk z otwartą kłódeczką) to otwierają się tylko drzwi kierowcy czyli taka sama sytuacja jak z otwieraniem z zewnątrz z pilota.

Czyli podsumowując zamknę całe auto bez problemu, gorzej z otwieraniem.

 

Gdzie szukać przyczyny?

 

p.s. mam oryginalny alarm i kluczyk.

 

 

 

 

 

Edytowane przez tom_mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, STRAZAK napisał(a):

A auto masz amerykańskie czy z kanady ? Mój forek z kanady miał taki sam objaw podobno można to jakoś przestawić ale że większość czasu sam jeździłem to mi nie przeszkadzało. 

Auto - salon Polska, ale auto ma ponad 10 lat więc może coś wyskoczyć,to moja pierwsza usterka dlatego jestem zagubiony :) mnie to irytuje, nawet torby nie mogę wrzucić na tylną kanapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_mi napisał(a):

Auto - salon Polska, ale auto ma ponad 10 lat więc może coś wyskoczyć,to moja pierwsza usterka dlatego jestem zagubiony :) mnie to irytuje, nawet torby nie mogę wrzucić na tylną kanapę

A to trzeba było tak napisać na samym początku :) Zadzwoń do ASO i się podpytaj, ewentualnie zapytaj się @DZIAŁ TECHNICZNY

Jakoś mało prawdopodobna mi się wydaje tutaj usterka. Oczywiście w menu auta też możesz poszperać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odwiedziłem ASO i diagnoza następująca - na 99% uszkodzony jakiś sterownik ECU nr 22765AD550 - koszt nowego w ASO to jedyne ponad 10tys zł. 

Dziwnym zbiegiem okoliczności tydzień przed wystąpieniem usterki robiłem w ASO trzy bezpłatne akcje serwisowe m.in. niewłaściwe działanie świateł stop oraz coś związanego z instalacją elektryczną w kolumnie kierownicy. Po tych zabiegach przez tydzień miałem w aucie mocny zapach spalenizny. Czy tego typu zabiegi mogą wywołać jakieś m.in. zwarcie które następnie uszkodziło ten sterownik? Wiem, że można teraz sobie gdybać, ale czy teoretycznie mogli coś schrzanić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...