Skocz do zawartości

Legacy II EJ25D nie wkręca się na obroty


grakoz

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent jak w temacie plus automat:

na ciepłym silniku obroty idą do 6k, na gorącym silniku już tylko do 5k i czuć że dalej nie ma siły/chęci

zmienione świece

nowa cewka

nowe przewody

podmieniony przepływomierz

podmieniony czujnik położenia wałka rozrządu.

 

brak gniazda OBD a kody błyskowe nic nie pokazują

 

na początku myślałem, że to może tylko na LPG (instalacja prawie nowa zrobiona z zapasem do 250KM, wszystko ok). sprawdziłem na PB i jest to samo tylko bardziej agresywnie czuć, że nie chce dalej się wkręcać.

 

proszę nie śmiać się po co tyle go kręcić, podczas wyprzedzania przydaje się ten zakres.

 

ma ktoś jakiś pomysł bo mi się już skończyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciąg dalszy problemu.

Instalacja LPG odcięta, wtryskiwacze benzyny nie przechodzą przez sterownik LPG. 

Problem dalej ten sam. 

Kupiłem też nowy czujnik położenia wału (markowy bo nie są drogie). Jedyna zmiana to rano na zimnym nie strzela przez chwilę w wydech i stabilniej utrzymuje wolne obroty. 

 

Sonda lambda też sprawdzona. 

 

Ze spostrzeżeń to problem pojawia się po dłuższej jeździe czytaj mocnym nagrzaniu silnika. 

 

Czy czujnik TPS może mieć wpływ na "ograniczenie" mocy?

 

Skończyły się mi i nie tylko pomysły co z tym dalej robić. 

Usterka jest wkurzająca i w trasie przy wyprzedzaniu jak się zapomni robi się nie wesoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, grakoz napisał(a):

Ciąg dalszy problemu.

Instalacja LPG odcięta, wtryskiwacze benzyny nie przechodzą przez sterownik LPG. 

Problem dalej ten sam. 

Kupiłem też nowy czujnik położenia wału (markowy bo nie są drogie). Jedyna zmiana to rano na zimnym nie strzela przez chwilę w wydech i stabilniej utrzymuje wolne obroty. 

 

Sonda lambda też sprawdzona. 

 

Ze spostrzeżeń to problem pojawia się po dłuższej jeździe czytaj mocnym nagrzaniu silnika. 

 

Czy czujnik TPS może mieć wpływ na "ograniczenie" mocy?

 

Skończyły się mi i nie tylko pomysły co z tym dalej robić. 

Usterka jest wkurzająca i w trasie przy wyprzedzaniu jak się zapomni robi się nie wesoło...

 

Wg mnie jedyna opcja to sprawdzić sygnał z czujników wałka i wału OSCYLOSKOPEM. Sprawdzić sygnał przy czujnikach i przy komputerze. Tego typu ograniczenie obrotów może brać się w utraty sygnału z tych czujników zwłaszcza jeśli wpływ ma temperatura silnika. No chyba, że jeszcze jest problem ze sterowanie wtryskami i też traci sygnał np. z powodu umierającego komputera. Trzeba zrobić pomiary.

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba czujniki położenia j.w. do sprawdzenia na wejściu do ecu. Problem jest tylko od 5000 rpm czy słabnie w całym zakresie po rozgrzaniu? Takie legacy ma jeszcze dwa czujniki temperatury, jeden na zegary a drugi dla sterownika, może przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirasek napisał(a):

Oba czujniki położenia j.w. do sprawdzenia na wejściu do ecu. Problem jest tylko od 5000 rpm czy słabnie w całym zakresie po rozgrzaniu? Takie legacy ma jeszcze dwa czujniki temperatury, jeden na zegary a drugi dla sterownika, może przekłamywać.

Problem zaczyna się między 4.5-5k RPM po rozgrzaniu. Czasem czuć, że słabnie i tak małym kangurkiem do przodu a czasem zacina go i słabnie całkowicie. Po odpuszczeniu gazu i zmianie biegu na wyższy przez automat jedzie normalnie.

 

ir3n3usz i mirasek Dziękuję za wskazówki. Popytam kto ma oscyloskop w okolicy i będę szukał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam sobie odpowiadam ale jako ciekawostka.

 

Problem rozwiązany. Na 1/4 baku wlany środek do czyszczenia wtryskiwaczy i zrobione 200km na PB z obrotami powyżej 3k/min

 

Wtryski przeczyściły się i problem ustąpił. 

Niestety nikt nie ma pojęcia jakim cudem miało to wpływ na instalację LPG skoro problem był mechaniczny a nie elektryczny.

 

Tak czy inaczej Legacy jeździ normalnie i wkręca się do ogranicznika :)

 

temat do zamknięcia/usunięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...