Skocz do zawartości

Outback GEN6 BT - Funkcja automatycznego włączania/wyłączania świateł w przypadku włączenia wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo

 

Zwracam się do Państwa z zapytaniem dotyczącym "Funkcji automatycznego włączania/wyłączania świateł w przypadku włączenia wycieraczek" w Outbacku BT rocznik 2021 - polski salon.

 

Słowem wprowadzenia. Ten temat wziął sie z doświadczeń z innymi modelami aut którymi przyszło mi jeździłć przed OBK-iem. Podczas jazdy w deszczu gdy automatyczne wycieraczki zidentyfikowały krople na szybie załączane były również automatycznie światła mijania wraz ze światłami tylnymi. Było to proste i skuteczne rozwiazanie zwiększające bezpieczeństwo podróżującego - auto było lepiej widoczne w deszczu zarówno z przodu jak i z tyłu.

 

Pewnego razu jadąc w deszczu OBKIem zauważyłem jednak, że tu ta funkcja nie działa i że jadę tylko na światłach DRL z przodu, oczywiście bez świateł tylnych. Trochę przerażające doświadczenie, zwłaszcza, że widoczność była bardzo słaba a ja jechałem ekspresówką w chmurze deszczu. 

 

Zaczełem szukać informacji  czy również OBK może automatycznie załączać światła mijania w przypadku deszczu i tak oto dotarłem do instrukcji auta :)

 

W instrukcji jest następująca informacja:

20230306_201921.thumb.jpg.0a1d7ee6e9ce7c647bd270bfc5e3f53c.jpg.48975b11029ee1c0e6a4b369c140edea.jpg

 

Ucieszyłem się ponieważ zapis dokładnie opisuje co chciałbym mieć uruchomione.

Udałem się więc do ASO z instrukcją pod pachą i poprosiłem o ustawienie tej funkcji w moim aucie.

 

Jak się okazało ta funkcja była już aktywna fabrycznie w moim pojeździe (proszę spojrzeć na screen z programu serwisowego - wers 2).

 

image.jpeg.f343d079f6ac517d2dd2148116d132ef.jpg.44947df9be88dea282f4ae22e1e7b31d.jpg

 

Pomimo że funkcja była ustawiana na TAK to w praktyce wycieraczki nie wywołują automatycznego właczenia świateł. 

 

Stąd zwracam się do Państwa z zapytaniem.

 

Jak się do tego dobrać? Jak to ustawić by to działało? Które ASO zna przepis na sukces? Może jakieś dodatkowe warunki muszą być spełnione, może oprogramowanie ma jakiś błąd albo coś gdzieś indziej trzeba odklikać, a może to niefortunne tłumaczenie opacznie rozumiane?

 

Jestem w kontakcie z kilkoma użytkownikami tej generacji Outbacka i jak narazie żadnemu z nas nie udało się włączyć tej funkcji (a każdy próbował w innym ASO, a ja osobiście nawet w dwóch:)).

 

Na koniec dodam że w wersjach na rynek amerykański ta funkcja jest dostępna dla użytkownika z poziomu tabletu centralnego i wówczas on sam może zmienić jest ustawienia.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, sprawdzę u siebie w Legacy 2020 jak działa to połączenie.

Czy dobrze rozumiem, że jak pada deszcze to włączasz wycieraczki a czujnik deszczu dostosowuje prędkość wycieraczek do ilości kropli na szybie a światła musisz załączyć ręcznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DZIAŁ TECHNICZNY napisał(a):

Niestety, ale ta funkcja nie została zaimplementowana na rynek europejski.

Dla mnie to jest zupełnie niepojęte, by tak bezmyślnie oszczędzać na bezpieczeństwie - szczególnie, że ograniczenie wydaje się być typowo programowe. Nie, bo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 12:08, m_dz napisał(a):

Przepisy ruchu drogowego, nakazują kierowcy (nie samochodowi) mieć włączone światła mijania w przypadku opadu deszczu.

Kiedyś to było takie proste, a teraz samochód musi myśleć za nas ;) 

 

Nie, nie musi. 

 

Natomiast robi to 95% obecnych nowych samochodów.

Bo jest to jedna z podstawowych obecnie funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Podobnie jak np automatyczne wycieraczki, aktywne światła, sprawdzanie ciśnienie w oponach, kontroli czy są sprawne wszystkie żarówki czy pilnowanie pasa ruchu itd.

 

A subaru my23 pika na Ciebie jak zerkniesz  kątem oka na żonę, a jak jest potrzeba to świateł w deszczu nie włączy.

 

Edytowane przez dirkdiggler
Dodatkowe info
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...