Jump to content

EyeSight awaria

Recommended Posts

Dziś w drodze do domu (pierwsze w tym roku mrozy - ok. minus 2 ) zaświeciły się:  komunikat "EyeSight" na zółto oraz  m-in. lampka "Check engine" . Potem komunikat "EyeSight Off Check manual". Sprawdziłem bezpiecznik odpowiadający za EyeSight - jest OK. Co może być przyczyną tej sytuacji i co mogę jeszcze sam sprawdzić/zrobić ? Czy jednak konieczna  będzie wizyta w ASO ?

Eyesight nie działa przez check engine zawsze. więc skup się na check engine. Prawilnie powinieneś odczytać błędy z silnika. Możesz to zrobić w ASO lub najtańszym interfacem diagnostycznym na obd2. Bez kodu błędu to wróżenie z fusów bo powodów może być miliony. Możesz odpiąć akumulator na chwile i podłaczyć, część błędów może zniknąć tak, że odpalisz i będzie okej. Ale zapewne po chwili znowu się pojawią.

29 minut temu, bombelllooo napisał(a):

Eyesight nie działa przez check engine zawsze. więc skup się na check engine. Prawilnie powinieneś odczytać błędy z silnika. Możesz to zrobić w ASO lub najtańszym interfacem diagnostycznym na obd2. Bez kodu błędu to wróżenie z fusów bo powodów może być miliony. Możesz odpiąć akumulator na chwile i podłaczyć, część błędów może zniknąć tak, że odpalisz i będzie okej. Ale zapewne po chwili znowu się pojawią.

2x dokładnie tak
sprawdzić błędy silnika

W dniu 18.11.2022 o 18:38, Zbigniew Krasowski napisał(a):

Dziś w drodze do domu (pierwsze w tym roku mrozy - ok. minus 2 ) zaświeciły się:  komunikat "EyeSight" na zółto oraz  m-in. lampka "Check engine" . Potem komunikat "EyeSight Off Check manual". Sprawdziłem bezpiecznik odpowiadający za EyeSight - jest OK. Co może być przyczyną tej sytuacji i co mogę jeszcze sam sprawdzić/zrobić ? Czy jednak konieczna  będzie wizyta w ASO ?

W tego typu przypadkach zawsze rekomendujemy wizytę w serwisie. Ogólne sprawdzenie za pośrednictwem programu diagnostycznego poszczególnych systemów pomoże w odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną zapalenia się kontrolek diagnostycznych. Dodatkowo na uwagę zasługuje informacja, że na taki stan rzeczy ma również wpływ poziom napięcia, a wiec stan akumulatora/akumulatorów. 

pozdr

DT

W dniu 18.11.2022 o 18:38, Zbigniew Krasowski napisał(a):

Sprawdziłem bezpiecznik odpowiadający za EyeSight - jest OK. 

Moze nic w sprawie nie podmoze ale.

A propo bezpieczników kiedyś u swata z w raiderze husqwarny zanikał co jakiś czas wyświetlacz, serwis przyjeżdżał dwa razy, wymienili cały wyświetlacz, zaktualizowali soft i jak było tak i zostało, któregoś razu zajrzalem sam do rajdera i oczywiście pierwsze co to bezpiecznik?  Wzrokowo bezpieczniki ok lecz na wszelki wypadek wymienilem na nowe i...do tej pory wszystko działa. Bezpiecznik miał w środku tzw "zimny lut". Zdaża się rzadko ale....

Edited by Derek