Skocz do zawartości

Awaria skrzyni biegów.... / szukam warsztatu lub skrzyni / pomocy


sobierw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry moi kochani.

Jestem pod ścianą i zupełnie nie wiem co robić.

Pacjent to Subaru Levorg 1.6 GT-S z 2015 przebieg 147 tyś km. (w terminie wymieniony olej w skrzyni)

Nie bity i nigdy się nic nie psuło.

Zauważyłem że przy prędkości do 50 km/h coś huczy, myślałem że to łożysko w piaście i z takim problem zgłosiłem się do zaprzyjaźnionego ASO (bardzo ich lubię i nie dam powiedzieć złego słowa o nich) / przez 13 lat regularnie uczestniczyłem w życiu marki - taka dygresja bo jestem fanem marki i bardzo lubię ludzi.

 

Wczoraj otrzymałem diagnozę.

Uszkodzone łożysko w skrzyni biegów (automatycznej), są opiłki metalu w środku.

Nie wiem teraz co robić :(

 

Czy używana skrzynia?

Czy remontować tę?

Może sprzedać auto jako uszkodzone za rozsądne pieniądze?

dodam że ekspertyza poszła do SIP - czekam co będzie dalej ale już dziś chcę Was się poradzić - co robić, jaki kierunek wybrać. 

Z góry pozdrawiam

 

Na instagramie są zdjęcia mojego levego w #poznaj swoj kraj z subaru 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sobierw napisał(a):

Dzień dobry moi kochani.

Jestem pod ścianą i zupełnie nie wiem co robić.

Pacjent to Subaru Levorg 1.6 GT-S z 2015 przebieg 147 tyś km. (w terminie wymieniony olej w skrzyni)

Nie bity i nigdy się nic nie psuło.

Zauważyłem że przy prędkości do 50 km/h coś huczy, myślałem że to łożysko w piaście i z takim problem zgłosiłem się do zaprzyjaźnionego ASO (bardzo ich lubię i nie dam powiedzieć złego słowa o nich) / przez 13 lat regularnie uczestniczyłem w życiu marki - taka dygresja bo jestem fanem marki i bardzo lubię ludzi.

 

Wczoraj otrzymałem diagnozę.

Uszkodzone łożysko w skrzyni biegów (automatycznej), są opiłki metalu w środku.

Nie wiem teraz co robić :(

 

Czy używana skrzynia?

Czy remontować tę?

Może sprzedać auto jako uszkodzone za rozsądne pieniądze?

dodam że ekspertyza poszła do SIP - czekam co będzie dalej ale już dziś chcę Was się poradzić - co robić, jaki kierunek wybrać. 

Z góry pozdrawiam

 

Na instagramie są zdjęcia mojego levego w #poznaj swoj kraj z subaru 

 

 

Spokojnie można to naprawić, sporo roboty z tym jest. Same łożyska kosztują niewiele. Bardziej martwiłbym się o dostępność. czy nie trzeba będzie czekać kilka tygodni na paczkę z Japonii. Odradzam jazdę, może to poskutkować dalszymi uszkodzeniami. Opiłki to zło w skrzyni. Jeśli to tylko łożysko, to naprawa będzie dużo tańsza niż zakup drugiej skrzyni. Większość ASO z powodzeniem naprawi taką skrzynię. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opiłki to trzeba całą rozebrać, dokładnie wyczyścić, umyć, no ciekawe jakie będą konsekwencje. Chyba bym nie podjął rękawicy dalszego używania. Niby jest filtr, ale już widziałem takie przypadki, że i w konwerterze i w płycie sterującej pływają opiłki. Potem zacznie się szarpanie, aż w końcu skończy się lawetą na drodze. Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam Wszystkim.

Auto w ASO więc myślę że wiedzą co robić.

Mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze.

Myślę sobie że chyba lepiej jest dokładnie sprawdzić moją skrzynię, wymienić niezbędne podzespoły niż kupować tzw. "kota w worku".

Wiadomo że i tak będę musiał wymienić olej i filtr ale przynajmniej mam pewność że moja skrzynia pasuje do auta i jeździ z nim od nowości i przebieg jest realny. Nie wiem czy wierzyć sprzedawcą a allegro lub otomoto.

Czekam na wyrok z ASO - mam nadzieję że w najbliższych dniach będę wiedział coś więcej i będę mógł pochwalić się dobrym zakończeniem tej opowieści.

To moje trzecie subaru i naprawdę uważam że to dobra marka a ludzie nimi jeżdżący są super / to prawdziwi fani motoryzacji. 

Mam nadzieję że SIP oraz ASO dadzą radę i pomogą fanowi marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 13.11.2022 o 16:10, sobierw napisał(a):

Dzięki wam Wszystkim.

Auto w ASO więc myślę że wiedzą co robić.

Mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze.

Myślę sobie że chyba lepiej jest dokładnie sprawdzić moją skrzynię, wymienić niezbędne podzespoły niż kupować tzw. "kota w worku".

Wiadomo że i tak będę musiał wymienić olej i filtr ale przynajmniej mam pewność że moja skrzynia pasuje do auta i jeździ z nim od nowości i przebieg jest realny. Nie wiem czy wierzyć sprzedawcą a allegro lub otomoto.

Czekam na wyrok z ASO - mam nadzieję że w najbliższych dniach będę wiedział coś więcej i będę mógł pochwalić się dobrym zakończeniem tej opowieści.

To moje trzecie subaru i naprawdę uważam że to dobra marka a ludzie nimi jeżdżący są super / to prawdziwi fani motoryzacji. 

Mam nadzieję że SIP oraz ASO dadzą radę i pomogą fanowi marki.

Jaki finał historii? Jak ma się skrzynia? Naprawili, jeździ bez problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...