Skocz do zawartości

CVT a przyczepa.


JacekEsz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, JacekEsz napisał:

Dynamicznie czy tradycyjnie wymieniacie?

 

W wolnossakach tylko tradycyjnie, nie ma potrzeby robić dynamicznie, bo zwykle olej wygląda idealnie. W turbo na życzenie klienta zrzucam miskę i luzuję kasetę zaworów, zlatuje ok. 10 litrów czyli wszystko oprócz konwertera. Nie jestem przekonany do dynamicznej wymiany, zwłaszcza jak ktoś przelatał na oleju grubo ponad 100tyś km. ze względu na filtr, który jest wewnątrz skrzyni, w głównym karterze. Żeby go wymienić trzeba rozebrać całą skrzynię. Przepłukiwanie na siłę skrzyni bez wymiany filtra, to trochę bez sensu, zbierze jeszcze więcej syfu niż normalnie. 

Edytowane przez ir3n3usz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ir3n3usz napisał:

 

W wolnossakach tylko tradycyjnie, nie ma potrzeby robić dynamicznie, bo zwykle olej wygląda idealnie. W turbo na życzenie klienta zrzucam miskę i luzuję kasetę zaworów, zlatuje ok. 10 litrów czyli wszystko oprócz konwertera. Nie jestem przekonany do dynamicznej wymiany, zwłaszcza jak ktoś przelatał na oleju grubo ponad 100tyś km. ze względu na filtr, który jest wewnątrz skrzyni, w głównym karterze. Żeby go wymienić trzeba rozebrać całą skrzynię. Przepłukiwanie na siłę skrzyni bez wymiany filtra, to trochę bez sensu, zbierze jeszcze więcej syfu niż normalnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 22:41, ir3n3usz napisał:

Nie ma żadnego problemu, tylko pamiętaj o regularnej wymianie oleju w skrzyni, maksymalnie co 60tyś. Masz wolnossaka, więc nie ma problemu z nadmiernym zużyciem oleju. Zwykle w N/A po 60tyś. olej wygląda jak nowiutki z beczki.

Wymieniałem dynamicznie przy 60tyś.nie wyglądał na nowiutki.Do zielonego było mu daleko,a jazda lekka.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...