Skocz do zawartości

Levorg 1.6 vs 2.0


jakubeczko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przypadkiem natknąłem sie na ogloszenie Otomoto w ktorym jeden z salonów Subaru oferuje Levorga z silnikiem wolnossącym 2.0. Kiedy okazało się że w Europie rzeczywiście był taki oferowany (a poznasz go zapewne bo masce bez wlotu powietrza) zacząłem sie zastanawiać nad takim połączeniem. 

 

Rozważam obecnie wymianę mojej XV na coś większego i Levorg jest w moim top 3 - do tej pory brałem pod uwagę jedynie swojskie 1.6 ale może ktoś ma doświadczenie z Levorgiem 2.0 bez turbo i może napisać czy takie połączenie się wogole sprawdza?

1.6 i tak wydaje sie dość małą jednostką ale ciężko mi sobie wyobrazić trochę znane mi poniekąd z mojego XV 2.0 w aucie jeszcze cięższym - nawet w wersji z turbo auto wygląda na szybsze niż w rzeczywistości ale może w tym szaleństwie jest metoda? :)

 

Z góry dzięki za każdą opinię jeżeli ktoś miał mozliwość obcowania z takim białym krukiem jak Levorg 2.0 

Edytowane przez jakubeczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównująć wagę XV mojego z Levorgiem z ~~2018 rożnica w wadze wydaje się dość spora - koło 10% (1460 vs 1590) - zakładam więc że i spalanie w 2.0 może być wyższe niż w 1.6 turbo?

 

Levorg wydaje sie idealnym autem pod 2.0 ale z turbo, no cóż oferowana sztuka i tak jest poza moim zasięgiem w tym momencie wiec zakupu nie rozważam ale gdyby pojawiły się jakieś starsze ezglemplarze kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Christoph napisał:

Zajrzyj do tego watku: 

 

 

 

 

 

Dzięki wielkie :) Właśnie dotarłem do Twojej opinii po jezdzie próbnej Levorgiem bez turbo i odbieram ją jako pozytywną! Być może jesteś jedyną osobą w kraju ktora doświadczyła jazdy obiema wersjami europejskimi :) 

 

Ja niestety nie jezdziłem 1.6 - znam jedynie dane techniczne - ale za to wiem jak sie jezdzi boxerem 2.0 i przestraszyłem się że auto (levorg) w takiej konfiguracji musi być kompletnie wykastrowany z dynamiki (no, wizualnie wyglada na szybkie auto przynajmniej :)) 

 

 

Wątek o Levorgu... ale moge zapytać czemu nie brałeś np Volvo pod uwagę zamiast Levorga? V60 albo V60 wydają się być naturalnym wyborem dla zwolenników kombi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg jest dla mnie najlepiej prowadzacym sie samochodem kombi z AWD w tym segmencie. Brakowalo mi w nim dwoch rzeczy: komfortu (slabe wyciszenie i nerwowe zawieszenie) oraz bardziej dynamicznego a przy tym oszczedniejszego silnika. 

Ostatnia deska ratunku mial byc Outback. Przesiadka na Mercedesa byla podyktowana chlodna kalkulacja potrzeb i mozliwosci: komfort akustyczny, komfort zawieszenia, dynamiczny i oszczedny silnik oraz blisko do serwisu. Budzet pozostal z nowego Outbacka. 
 

Volvo - nie bylo w kregu moich zainteresowan :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Christoph napisał:

Levorg jest dla mnie najlepiej prowadzacym sie samochodem kombi z AWD w tym segmencie.

być może. Biorąc pod uwagę obecne ceny to Levorg 2.0i jest najtańszym kombi z awd obecnie na rynku. Natomiast z tego co patrzyłem na mobile.de u naszych sąsiadów zostało tylko parę nowych sztuk u dealerów i jeżeli ktoś chce takie nowe auto powinien się spieszyć. A zawieszenie można podniesc o te 5 cm na specerach robiąc z Levego coś na wzór golfa varianta alltracka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...