Jump to content

Bracia Legacy


Jarecki01

Recommended Posts

Po 10 miesiącach w końcu znalazłem trochę czasu, aby napisać o Braciach Legacy.

 

Na początku był on – Starszy Brat:

1410934902_Starszybrat.jpg.af324d5e4b6d5fbd261c87629ae8a55f.jpg

 

Subaru Legacy IV kombi 2,0 165 KM MY’06 wersja Celebration.

Samochód kupiony za pośrednictwem @raju (Pan Piotr jeszcze będzie się pojawiał w tej historii) w czerwcu 2013 od pierwszego właściciela w bardzo dobrym stanie technicznym (to było dla mnie kluczowe)  i drobnymi mankamentami wizualnymi.

 

Mimo, że jeździłem już wieloma samochodami – bardzo dużo służbowych i trochę prywatnych to jednak Starszy Brat ‘’robił różnicę’’. Miał wszystko to, co najlepsze w Subaru – silnik bokser, rozkład masy 50:50, stały napęd, bezramkowe szyby i wiele innych, charakterystycznych dla marki. Samochód dla kierowcy, dający bardzo dużo przyjemności z jazdy, szczególnie w zakrętach. Jeżdżący praktycznie bezawaryjnie – parę ‘’drobiazgów’’ i oczywiści eksploatacja – wszystko dzięki opiece @Maras (Pan Marek również będzie pojawiał się w tej historii) i ekipie MTS Dzierżoniów, za co serdecznie dziękuję.

 

Wszystko było bardzo dobrze bez względu na porę roku: wyjazdy, przejażdżki, góry, nad morze, lasy, nad jeziora, zakręty !!! Jednak znana większości ‘’Subarowa choroba’’ postępowała. Po kilku latach zaczęło trochę brakować … mocy. No i zaczęło się: myślenie, czytanie, porównywanie, konsultacje przede wszystkim ze skarbnicą wiedzy czyli @Maras podczas kolejnych przeglądów Starszego Brata etc. Przyznaję, że rozrzut był dość duży: STi, WRX, XT, Outback 3,6. Po kilku przymiarkach i w obliczu pewnych okoliczności wykrystalizowała się decyzja: przecież Subaru Legacy kombi jest tym samochodem, który ‘’leży’’ mi najbardziej. To po co daleko szukać? Przecież jest H6 3,0. Oczywiście manual czyli Spec. B, więc nie za częsty model.  Zacząłem przyglądać się ogłoszeniom w Polsce i za granicą. Postanowiłem wrócić do ‘’korzeni’’ i zwróciłem się z pytaniem do @raju. Pan Piotr napisał, że prawdopodobnie będzie miał ciekawy egzemplarz za kilka miesięcy. To było bardzo długie oczekiwanie …

 

W styczniu 2021 pojawił się on – Młodszy Brat:

415502559_Modszybrat.thumb.jpg.3d3ad490f31bc55c37f58ed5c7a7aa9d.jpg

 

Subaru Legacy IV kombi 3,0 H6 Spec. B MY’08.

Przyjechał do Polski ze Szwecji w 2015 sprowadzony przez Forumowicza od którego odkupił go Pan Piotr (jeżeli będzie taka wola poprzedniego Właściciela to serdecznie zapraszam do odezwania się) w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.

 

Młodszy Brat, jak to młodszy – taki bardziej ‘’napakowany’ ’w porównaniu ze Starszym Bratem. Można powiedzieć, że +50%: tłoków i cylindrów, mocy, momentu obrotowego. W środku tylko trochę zmieniony, doszło parę drobiazgów, ale pozostało to, za co cenię Subaru – nadal jest samochodem dla kierowcy z wszystkimi zaletami poprzednika. I pewnym pokrętłem dającym jeszcze więcej frajdy z jazdy :)

 

A Starszy Brat? Ma się bardzo dobrze, bo jest pod opieką @MacMalisz. To jest bardzo dobra opieka, tym bardziej, że już się znali wcześniej.

 

Teraz WIELKIE podziękowania dla:

1.      @MacMalisz za podjęcie decyzji o opiece nad Starszym Bratem. Maciek doskonale wie, że jestem mu ogromnie wdzięczny za pomoc w wielu sprawach.

2.      @raju za wielką pomoc w zakupie Starszego Brata i Młodszego Brata. Wiem, że to Pańska praca, a ja nie jestem specjalnie trudnym klientem. Nie zmienia to faktu, że bardzo cenię Pański profesjonalizm i rzetelne podejście, pozytywnie odbiegające od standardu w tego typu kontaktach, No i przy okazji pomógł mi Pan w spełnieniu marzeń o pierwszym Subaru oraz docelowym Subaru.

3.      @Maras wraz z Żoną i Córką i całą Ekipą MTS Dzierżoniów za bardzo dobrą i profesjonalną opiekę na Starszym Bratem. Dodatkowo Panu Markowi za cierpliwe i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przeze mnie w trakcie pobytów w Państwa Firmie. Wprawdzie ostatecznie wybrałem inny model niż proponował Pan razem z Córką, ale był to świadomy wybór właśnie dzięki Pańskim informacjom praktycznym. Niedługo zawitam do Państwa z Młodszym Bratem na przegląd.

4.      Wszystkim osobom, które spotkałem w trakcie poszukiwań Starszego Brata. Szczególnie dla @eddie_gt4 – naprawdę chciałem kupić Pańskiego WRX, gdyby nie komplikacje związane z pandemią.

 

I taka to historia o Braciach Legacy, która nadal trwa.

Edited by Jarecki01
 • Like 11
 • Thanks 2
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

@Jarecki01, Panie Jarku, mieć w gronie Klientów taką postać jak Pan to czysta przyjemność. Bardzo dziękuję za zaufanie jakim mnie Pan obdarzył kilka lat temu i cieszę się, że ta "specka" trafiła w Pańskie ręce. Chyba ciężko wyobrazić sobie lepszy garaż dla tego rodzynka jak Pański :) Serdecznie pozdrawiam, Piotr.

 • Like 3
 • Thanks 1
 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...