Skocz do zawartości

H6 problem z odpalaniem 1k km od domu :)


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

No to auto robi tak:

 

 

Muszę dodać gazu żeby nie gasło a chodzi tak jak słychać. autem właśnie zrobiłem 1200km z Polski do Włoch, bardzo spokojnie. wydawało mi się że gdy toczy się w korku to lekko jakby szarpało ale na tyle że nie byłem pewien czy mi się nie wydaje. Przy odpalaniu na stacji - 0 problemów, dopiero jak chwilę postal to robi sceny jak na filmie. dziś rano na zimno jeszcze nie sprawdzałem.

auto ma mapę na 98, na ostatniej stacji zalałem 20l 95 do jakiś 10l 98 które jeszcze były w baku (nic innego Włosi nie mieli). Auto ma świeży olej, świeży płyn chłodniczy, nie daleko po remoncie silnika. ECU nie rzuca żadnym błędem. Wydaje mi się że ostatnio mechanik wymienił mi przepływke na jakąś inną. więcej do głowy mi nie przychodzi, macie jakieś pomysły? Obawiam się że szukanie włoskiego mechanika od subaru w Alpach może być wyzwaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu nie pomogę ale podpowiem co do serwisu. W Alpach głównie jeżdżą Subaru więc z pomocą nie ma problemu. Kiedyś korzystałem z serwisu w Bolzano ale teraz chyba już zmienili profil (Autoarena). Serwis masz w Trydencie czy Cavalese.

Subaru

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SEBA_M napisał:

Co do problemu nie pomogę ale podpowiem co do serwisu. W Alpach głównie jeżdżą Subaru więc z pomocą nie ma problemu. Kiedyś korzystałem z serwisu w Bolzano ale teraz chyba już zmienili profil (Autoarena). Serwis masz w Trydencie czy Cavalese.

Subaru

 

Oooo dzięki :) mam assistance na auto więc jak coś dotransportuje tam subaru. 

 

Update:

Rano (na zimno) to samo. ale jak odłączyłem przepływe to odpalił normalnie. przez normalnie mam na myśli normalnie jak to bez mafa czyli obroty wysoko, check engine ale nic nie faluje nic nie szarpie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dobrze assostance na jakich warunkach Cię zholują. Jedni mają wykluczenia auta zastępczego jak już stoisz pod serwisem a inni nie. Jaka miejscowość?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SEBA_M napisał:

Poczytaj dobrze assostance na jakich warunkach Cię zholują. Jedni mają wykluczenia auta zastępczego jak już stoisz pod serwisem a inni nie. Jaka miejscowość?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


 

 

arco, na północnym brzegu gardy. postaram się kupić przepływ kę gdzieś, mają tu jakieś włoskie allegro? :P

 

53 minuty temu, artaa napisał:

Jeśli podmienił ci przepływomierz na nie oryginalny, to masz potencjalnego winowajcę.

 

Ja bez sprawnej przepływki przejechałem Polskę, da się...

 

W ostateczności da się o ile to tylko przepływa. może znajdę jakąś na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko NTY nie kupuj u mnie miesiąc wytrzymała... ;-)

 

Masz taki przepływomierz?

https://allegro.pl/kategoria/silniki-i-osprzet-przeplywomierze-256142?string=legacy h6

 

Napisz symbol OE.

 

Wyjmij i obejrzyj może coś wypatrzysz (brud, uszkodzenie).

 

https://www.annunci.net/lecce/veicoli/ricambi-accessori/motore-subaru-ej-20-ej25-wrx-sti-2248721.html

 

Mają silnik może inne części też...

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, artaa napisał:

Tylko NTN nie kupuj u mnie miesiąc wytrzymała... ;-)

 

Masz taki przepływomierz?

https://allegro.pl/kategoria/silniki-i-osprzet-przeplywomierze-256142?string=legacy h6

 

Napisz symbol OE.

 

Wyjmij i obejrzyj może coś wypatrzysz (brud, uszkodzenie).

 

Wydaje mi się że taką właśnie miałem, Denso. Teraz mam jakąś inną, ale mogę się mylić bo ostatnio czyściłem MAfy w dwóch autach. Czyli szukać 22680AA310, najlepiej Denso. Wyjmę i obyczaje obecną :)

 

na włoskim ebay-u ani na subito.it nie wiedzę takiej, najlepiej będzie skoczyć rowerami (w końcu po to tu przyjechałem) do serwisu subaru i tam kupić. Jak pomoże - sprawa załatwiona, jak nie - dzwonie do assistance i niech zawiozą auto do mechanika Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cenę jaką proponuje serwis Subaru IT, tak z ciekawości...

U nas jak kiedyś pytałem (lata temu) to chyba ponad 1200 PLN chcieli.

 

Ale kupuję po 50-100 na Allegro i jest OK.;-)

Zawsze mam zapasowy w bagażniku i tobie też radzę mieć ;-)

szczególnie za granicą PL.

 

Na Allegro tego pełno:

https://allegro.pl/kategoria/silniki-i-osprzet-przeplywomierze-256142?string=22680AA310&description=1&order=p

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lutek34 napisał:

a jaki był cel wymiany OEM przepływki? Sypała błędami, czy tak profilaktycznie?

Błędów nie było ale podobno była już zużyta a ja też poszukiwałem co może być nie tak w kwestii mocowej w aucie (powinno być ciut szybsze) 

 

8 godzin temu, Guliwer napisał:

A nie wymieniałeś przypadkiem akumulatora?

Nie, cięgle ten sam. 

 

Mafa denso udało mi się w lokalnym sklepie zamówić, ma być jutro. kupiłem też obd na włoskim amazonie - też ma być jutro. niestety odpięcie aku nawet na cały dzień nie resetuje checka którego zrobiłem odpinając przepływke. 

 

Do salonu subaru nie jechałem bo mam mocne podejrzenia że on nie istnieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, artaa napisał:

Ile za to Denso w sklepie w Italii?

 

160ojro. Znalazłem w necie taniej, 130 z wysyłka ale nie chce kwitnąć i na kuriera czekać cały dzień a do tego adresu są tu jakie są i ja nie wiem jak Oni cokolwiek dostarczają ją tu parę mieszkań ma ten sam adres. z amazon-a obd dało się do punktu odbioru zamówić więc luz. 

 

 

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

Ja miałem podobne objawy po wypięciu akumulatora na jakiś czas. Pomógł Idle Relearnig.

 

Masz gdzieś sprawdzone tutorialek jak to zrobić? :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Odebrałem przepływke, zamontowałem i auto odpala normalnie. Przejechałem się tylko po parkingu ale jest ok, wiadomo musi sobie jeszcze korekty wyliczyć ale jest git. Obd będę mieć jutro, ale to taki włoskie jutro więc pewnie przed piątkiem dotrze. 

 

 

7 godzin temu, Guliwer napisał:

Skorzystałem z porad tutaj Forum Legacy GT

 

Dzięki, teraz mogę zrobić, wcześniej to było nie realne jak mi auto gasło bez gazu w podłodze :P

 

Dzięki wszystkim za pomoc, chylę czoła :)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...