Skocz do zawartości

RYANAIR


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Leciałam. Nie polecam. Opóźnienie w każdą stronę i okropnie zimno w samolocie, przeziębiłam się. Nigdy w żadnym nie było tak zimno. Never again... 

 

W Modlinie trzymali nas w nocy najpierw w hali, później na pasie, żeby uniknąć odszkodowania. Podobnie w stronę powrotną, czekanie na stojąco na płycie lotniska w upale przez jakąś godzinę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzech słowach. Dostaje sie to za co sie płacił , nic wiecej nic mniej. 

 

Latam i latałem nim sporo bo czasami po prostu nie ma wyboru. 

Byl okres kiedy mieli samoloty nowki sztuki ( oczywiscie szybko sie zużyły ) podczas gdy duzi i renomowani latali flotą 20 lat plus. 

To jeden z niewielu przewoźników ktory mi sie nigdy nie spóźnił a było tych lotów sporo.  Ogolnie do lotów +/- 2h spoko - oczywiscie w tych pieniądzach. Dla mnie najwieksza wada to nie warunki , spóźnienia czy obsługa tylko kto tym lata. Przy naj mniej na lotach  w moim kierunku to po prostu podwiejski PKS a nawet gorzej. 

Drugim minusem to lotniska na ktore lata. Jak mam wylatywać z Modlina to jestm wręcz chory. Ale tak jak mowię płacisz pare złotych wiec ciezko wymagać pierwszej klasy. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa tam narzekacie :), pomijając ten rok, tanimi liniami latałem setki razy, dosłownie ! Dla mnie mają wielki plus, przede wszystkim siatka połączeń, ceny czasami śmieszne, a dwie góra trzy godz. lotu po EU można wytrzymać. 

Latając kilkanaście razy w roku, nauczyłem się kilku sztuczek ;) 

1. zawsze trzeba wybrać miejscówkę w rzędzie 15-16 ( chyba że lot z dzieckiem to nie pozwolą ) lub 1 rząd ( nie polecam w zimie bo przy boarding drzwi są otwarte i jest zimno :) 

2. zawsze wchodzę jako ostatni , i tak mam miejscówkę więc po co się tłoczyć w kolejce czy potem do autobusu na klatce schodowej, lepiej sobie piwko w knajpie sączyć ;) 

3. Jak się podróżuje z bagażem podręcznym to najczesciej zabierają do luków bagażowych pierwszych 20-30 pasażerów potem już nie, bo nie mają czasu 

4. Od wiosny do jesieni ( w zależności od kierunku lotu ) i jak się podróżuje z samym podręcznym , to najlepiej wybrać pierwsze rzędy, wychodzisz z samolotu jako pierwszy co wtedy zmniejsza ryzyko kolejki do wypożyczalni aut, czy odprawy paszportowej w kraj bez Shengen.

 

Najlepsze tanie linie z jakich korzystałem to bez wątpienia Norvegian !

Miłych lotów :) 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał:

Leciałam. Nie polecam. Opóźnienie w każdą stronę i okropnie zimno w samolocie, przeziębiłam się. Nigdy w żadnym nie było tak zimno. Never again... 

 

W Modlinie trzymali nas w nocy najpierw w hali, później na pasie, żeby uniknąć odszkodowania. Podobnie w stronę powrotną, czekanie na stojąco na płycie lotniska w upale przez jakąś godzinę... 

Aga to jest pikuś :biglol:, w 2015 leciałem  LUFT + American do Meksyku do Leon na rajd WRC , to zamiast 18h lotu z przesiadkami, dotarłem chyba po 55h, plus tego taki że zwiedziłem troszkę Monachium, Philadelfię, i Atlantę i zwrócili mi 600 euro , 3/4 ceny za bilet :) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carfit napisał:

 

Najlepsze tanie linie z jakich korzystałem to bez wątpienia Norvegian !

Miłych lotów :) 

Tyle ze Norwegian to juz dawno nie sa tanie linie. Cena i standardem juz dawno dogoniły SASa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aga napisał:

Leciałam. Nie polecam. Opóźnienie w każdą stronę i okropnie zimno w samolocie, przeziębiłam się. Nigdy w żadnym nie było tak zimno. Never again... 

 

W Modlinie trzymali nas w nocy najpierw w hali, później na pasie, żeby uniknąć odszkodowania. Podobnie w stronę powrotną, czekanie na stojąco na płycie lotniska w upale przez jakąś godzinę... 

Ale chyba do odszkodowania nie ma znaczenia gdzie czekasz na opóźniony lot, co to za różnica czy hala czy pas startowy. Ważne że przekroczone 3 godziny od deklarowanej godziny wzbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Tyle ze Norwegian to juz dawno nie sa tanie linie. Cena i standardem juz dawno dogoniły SASa 

aktualnie to Norwegian w ogóle już nie lata z tego co kojarzę. Na wspinanie do Norwegii jak leciałem w lutym tego roku to akurat Norwegian miał dobre ceny, tylko godziny nam nie siadły to wzięliśmy WizzAir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łukasz Zioła napisał:

aktualnie to Norwegian w ogóle już nie lata z tego co kojarzę. Na wspinanie do Norwegii jak leciałem w lutym tego roku to akurat Norwegian miał dobre ceny, tylko godziny nam nie siadły to wzięliśmy WizzAir

To prawda polaczn malo. Ja mialem leciec we wrzesniu i byly dwa loty w tygodniu. Pytanie czy wogle polowa tych linie pretrwa Covid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ipsx82 napisał:

Ale chyba do odszkodowania nie ma znaczenia gdzie czekasz na opóźniony lot, co to za różnica czy hala czy pas startowy. Ważne że przekroczone 3 godziny od deklarowanej godziny wzbicia

wszystko zależy z jakiego powodu opóźnieniem jeśi warunki atmosferyczne sa, złe , lub na lotnisku docelowym również, nie dostaniesz odszk, Jeśli samolot, obsługa na ziemna , wierze cos zawali dostaniesz odszkodowanie, trzeba się trochę namęczyć i pisać skargi do ULC, działają dość szybko po intrencji, gdzie wcześniej LUFTH mnie początkowo olała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...