Skocz do zawartości

Subaru 1.6 / 1.8 '96 (spalanie i wrażenia)


panna_van_gogh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny :)

 

chciałabym się dowiedzieć z ciekawości jakie jest spalanie benzynki 8) ( i gazu :twisted: jak ktoś wie) w tak leciwym modelu ;) poniewąz zauważyłam, ze ich ceny sa dosyc przystepne dla zwykłego szarego człeka ;) i byc moze sobie taki nabedziemy :lol:

 

Ma ktos taki wózek? dobrze sie tymi modelami jezdzi? :?

Jak z awaryjnoscia? moglibyscie poratowac? :D

 

ps. jeśli taki topik już był to sorki ale nic mie nie wyskoczyło w searchu

:roll:

 

ps. czy to jest silnik boxer? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny :)

 

Ma ktos taki wózek? dobrze sie tymi modelami jezdzi? :?

Jak z awaryjnoscia? moglibyscie poratowac? :D

 

ps. czy to jest silnik boxer? :roll:

 

każdym subaru się jeździ b.dobrze i są to auta przodujące w rankingach bezawaryjności. o ile się nie mylę to oba silniki to boxery(1.8 napewno, a 1.6 to nie jestem pewny)

jest to jedyna :wink: słuszna marka więc nie pytaj czy się opłaca kupić...

 

p.s. na forum znajdują się posiadacze samochodów z silnikiem 1.8 więc napewno udzielą szczegółowych informacji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem taka pojemnosc, przy tej masie i napedzie 4x4 moze byc ciut za mala, Rafalowi z tego co pamietam impreza 1.8 dobrze bylo jak palila 10 litrow na setke, czyli tyle samo mniej wiecej co legacy 2.2, a auto wieksze i silnik mocniejszy, ale to jest oczywiscie kwestia tego czego kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) mam nadzieje, ze jeszcze ktos sie odezwie ;)

 

w kazdym razie przynajmniej na razie słabszee (jak na Subaru ;) ) osiągi nas nie przerażają ponieważ przesiadamy się z 12letniej Skody :twisted::twisted::twisted: a spalanie jeśli miałoby byc 10 litrowe to i tak niewiele wieksze od obecnego :)

 

 

jestem coraz bardziej zdecydowana serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze, bo kupno modelu 2.0 lub 2.2 niekoniecznie może oznaczać wyższych kosztów eksploatacji, bo są to najpopularniejesze modele Legacy. Przy ciężkim samochodzie zmniejszenie pojemności silnika przeważnie daje tylko spadek osiągów, spalanie pozostaje takie same lub prawie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza 1.8 to fajne auto jest :) . Ile pali gazu... nie wiem, benzyny zużywała w przedziale 10-12l (w zimie do 14). Dało się zejść poniżej 10l, ale ciężko no i to nie jazda :wink: . A 96 to wcale nie taki leciwy model, ja jeździłem 94. O awaryjność nie trzeba się bać. Jeździło się bardzo przyjemnie, nooo i ogólnie dobrze ją wspominam. Ale ktoś słusznie zauważył ze silnik 1.8 (103KM) na takie auto i do tego z napędem 4x4 to niewiele. Dlatego polecałbym kombi... tam jest taki zmyślny reduktorek 8) który rekompensuje wszystkie braki mocy i daje sporo więcej możliwości. Super sprawa. A wiec jak masz na oku jakiś dobrze utrzymany egzemplarz to brać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W naszej firmie od dłuższego czasu funkcjonuje Legacy 1.8 AT.

Brutalne wciskanie w fotel przy starcie to nie jest jego domena, ale gdy trzeba to i tak większość "pojedynków na światłach" wygrywa. Szczególnie w zimie :twisted:

Jeżeli do Krakowa nie jest za daleko - zapraszam na jazdę próbną.

Tylko na jazdę, bo autko nie jest na sprzedaż.

No ale wkrótce będziemy mieli także Imprezę kombi z takim samym silnikiem i skrzynią.

 

Historyjka na marginesie:

kiedyś jadąc naszą leciwą (1991) czerwoną strzałą zdarzyło mi się przekroczyć prędkość (nie zauważyłem znaku pogrążony w konwersacji z szanowną małżonką). Ograniczenie było umieszczone ze względu na niebezpieczny zakręt. Policjant sprawdzając dokumenty przeczytał:"Subaru" i powiedział - no tak, taka maszyną to pan może jechać dużo szybciej, niż ustawa przewiduje. Ale ograniczenia są dla wszystkich. Niech pan następnym razem uważa, bo często tu stoimy.

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tu nie kochac subaru :D , a wracajac do zielonego kombi :) to jak dziala ten reduktor? wylacza naped na jedna os? ee to ja czegos takiego nie chce :twisted: ; troche mnie koledzy zmartwili tym spalaniem ale coz... jest jeszcze 1.6, ja na razie nie musze szybko jezdzic, w mojej skodzie favorit fabrycznie jest 54 KM, na gazie i w tym stanie silnika pewnie z 35, a wiec subaru z 100 KM to jak to mowia, dla mnie bedzie "full wypas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze dobrze... wg mnie nie ma sensu uporczywie próbować kupić Imprezę małolitrażową. To jest samochód stworzony do mocniejszych silników. Silnik 1.6 przy tej masie i 4x4 będzie palił dużo więcej niż porównywalne 1.6 w innych samochodach. Wg mnie powinnaś się rozejrzeć za 2.0 + porządne LPG, ewentualnie to 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by bylo spojzec tez jaka dokladnie w ccm ma pojemnosc silnik mozliwe ze w stawkach ubezpieczeniowych nie bedzie mialo znaczenia czy silnik 1,8 czy 2.0 bo widelki sa od 1800 do 2200 a silnik jezeli ma 1801 rownie dobrze moze miec 2000, reduktor nie wylacza napedu jednej osi, tylko powoduje ze auto rozwija mniejsza predkosc ale za to moze uciagnac wiecej, albo wjechac pod wieksza stromizne, jak rozumiem, polepsza tez przyspieszenie no i zwieksza spalanie, tak jak mowi Slawek, kup auto z mniejszym silnikiem to bedziesz je musiala bardziej pilowac, i wyjdzie na to samo a pod pedalem itak bedzie mniej niz z wiekszym silnikiem. Pamietac rowniez nalezy o tym ze moc silnika to nie to samo co moc na kolach, a w przypadku auta 4x4 opory powstale w ukladzie jezdnym sa wieksze niz w przypadku auta z napedem na jedna os, stad wieksze spalanie przy zwyklej jezdzie i przerazajace powyzej 120 km/h :D ktore nawiasem mowiac nie bedzie juz mialo tak wielkiego znaczenia po przerobieniu na gaz. Nie wiem jak jest w imprezach 2.0 ale podejzewam ze zestopniowanie skrzyni biegow dosc przyjemnie rekompensuje braki w mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny :)

 

chciałabym się dowiedzieć z ciekawości jakie jest spalanie benzynki 8)

 

Ma ktos taki wózek? dobrze sie tymi modelami jezdzi? :?

Jak z awaryjnoscia? moglibyscie poratowac? :D

 

ps. czy to jest silnik boxer? :roll:

 

Miałem taki przyrząd kilka lat temu.

 

1.8: miasto 10-13, trasa czasami da się nawet poniżej 10-ciu.

 

Jeździ się nim okej, zawieszenie sprawia wrażenie mocno podobnego do zaturbionego. Mocy do jazdy codziennej czasami potrafi zabraknąć - mimo wszystko jest to całkiem fajne auto.

 

W Imprezie AFAIK były i są tylko silniki boxera.

 

Po więcej szczegółów z kilkuletniej eksploatacji Imprezy 1.8 zapraszam na priv.

 

--

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...