Skocz do zawartości

Forester SJ wydajność klimatyzacji na tylnej kanapie


lukA87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Planuje powoli wyminę swojego forestera SG na SJ ( tym razem w wersji XT) i jedną z moich aktualnych potrzeb (poza XT) jest wydajna klimatyzacja na tylnym rzędzie siedzeń ze względu na powiększona rodzina.

 

W ostatnie wakacje pasażerowie dość mocno odczuli upał kiedy z przodu było przyjemnie chłodno.

 

Jak sytuacja wyglada w SJ - widziałem przed tylna kanapa nie ze nie ma kratek nawiewu.

Czy klimatyzacja daje radę czy raczej dzieci gotują się w fotelikach?

 

Nie mam ochoty przesiadać się na Kuge albo innego passata :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukA87 napisał:

Jak sytuacja wyglada w SJ - widziałem przed tylna kanapa nie ze nie ma kratek nawiewu.

Czy klimatyzacja daje radę czy raczej dzieci gotują się w fotelikach?

Rewelacji nie ma, przynajmniej w moim wolnossącym SJ z tyłu jest wyraźnie cieplej. Nawiewy są tylko pod fotelami i latem choćby gdzieś w Chorwacji, gdzie nie ma żadnych miejsc z cieniem a słońce pali to trzeba brać się za inne sposoby na nagrzewanie kabiny, np. biały lakier, przyciemniane szyby, roletki na okna, osłona termiczna na przednią szybę podczas postoju i przedmuchanie auta przed ruszeniem choćby machając drzwiami i wydmuchując gorące powietrze. ;)

Z pewnością jeśli pojedziesz na południe Europy i będzie 38 w cieniu a zostawisz Forestera na dłużej w pełnym słońcu to będzie ciężko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał W. napisał:

Rewelacji nie ma, przynajmniej w moim wolnossącym SJ z tyłu jest wyraźnie cieplej. Nawiewy są tylko pod fotelami

 

Niestety jest tak jak piszesz. Forester jest mocno przeszklony, co dodatkowo powoduje zwiększone nagrzewanie kabiny.

 

12 godzin temu, dommarc napisał:

Brakuje z tyłu nawiewów, ale można kupić takie coś

https://pl.aliexpress.com/item/4000276152674.html

 

Obawiam się, że to niewiele pomoże. W Outbacku miałem fabryczny nawiew na tylną kanapę i słabo to działało. Trzeba było z przodu nastawić nawiew na środkowe nawiewy i dmuchawę na spore obroty, żeby z tyłu nawiew był na odpowiednim poziomie. W rezultacie z przodu robił się za duży przeciąg.

 

Teraz mam samochód z oddzielnym nawiewem z tyłu i to naprawdę fajnie działa - niezależnie od tego, jaką temperaturę i siłę nawiewu ustawi się z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś lepszy pomysł ?

Nie twierdzę że to rozwiąże problem. Spodziewam się jednak że to ustrojstwo pomoże trochę lepiej rozdystrybuować powietrze z tyłu. To jest tanie rozwiązanie i zapewne ja w moim nowym XT to zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować. Do tego dobra folia na szyby i okno dachowe (o ile jest). Ale nie taka bardzo ciemna - pierwsza lepsza z brzegu, tylko folia z filtrem promieniowania podczerwonego. Miałem taką w forku SG i naprawdę dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

Też mam w moim SG takie folie na tyle i przyznam że spodziewałem się bardziej spektakularnych wyników. Za dobre o jakich piszesz , to trzeba dać minimum 1000 zł. Natomiast te przedłużenia kanałów to 200 zł. W moim nowym XT szyby fabrycznie przyciemnione, dlatego spróbuje na początek tańszego rozwiązania. Jak nie będzie mnie satysfakcjonowało to pomyśle o foliach.

 

BTW. Klima w SG XT daje sobie dobrze radę w lecie przy temp na zewnątrz powyżej 40C (na południu Bułgarii przy granicy z Turcją)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 18:01, lukA87 napisał:

Dzięki za odpowiedzi, czyli tak jak się domyślałem z tylu moze być nieprzyjemnie ciepło.

Pozostaje powiedzieć żonie ze zapytałem na forum Subaru i nikt nie problemu z klima nie ma - mogę brać XTka :))))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie nikt jeszcze nie marudził że jest za ciepło z tyłu . Klima śmiga i jest ok . Mam xt z szyberdachem i zakleiłem folią bo jeżdzę z odsłonięta roletą i mocno się nagrzewało . Po oklejeniu jest ok . Na lato zakładam dodatkowo osłonki fabryczne do okien w drzwiach . Tylne okienka i tylna szyba raz założone i nie zdejmuję 

Edytowane przez Jacocz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...