Skocz do zawartości

Wymiana stacyjki nie pali


togus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem nowa stacyjkę Z kluczykiem wraz z puszką od imobilajzera wszystko podłączyłem i auto zapali i za chwile gaśnie, teraz wcale nie odpala. Na desce swieci się symbol kluczyka. Wcześniejsza stacyjka zacina się pomiędzy poz 0 a 1 psikałem wd40 nie pomaga. Co można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, togus napisał:

Panowie kupiłem nowa stacyjkę Z kluczykiem wraz z puszką od imobilajzera

Czegoś nie rozumiem. Chodzi Ci o pastylkę Immo w kluczyku? Czy jakiś sterownik immo? Jeśli przekładasz stacyjkę, to musisz przełożyć tez pastylkę immo ze starego kluczuka do kluczyka pasującego do nowej stacyjki. 

 

Uzupełnij profil, chodzi mi o model samochodu. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem profil, Legacy III. Od lewej stary kluczyk od prawej nowy. Stary kluczyk jest z pilotem nowy bez. Obecna stacyjka zacina się między poz 0 a 1, poza tym jest już raz sklejony bo obudowa przez to pękła i grot został w stacyjce. Dlatego kupiłem drugą wraz z tą czarną puszką jak na zdjęciach która podmieniłem, nie odpala zamieniłem znów i dalej nie odpala. Mam problem ze zdjęciem gornego plastiku aby dostać się do śruby stacyjki żeby ja odkręcić.

FC9FC0BB-F43E-4976-9AE4-A4E1680DB792.jpeg

2B613D4B-3BA5-4623-964E-0934990EE144.jpeg

Edytowane przez togus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wyczytałem z forum to immo zakodowane jest w ECU, a to chyba tylko odczytuje. Czyli nic Ci nie da podmiana tej skrzyneczki. Załóż starą skrzyneczkę, nowy kluczyk ale z pastylką ze starego. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to pastylkę odczytuje ta skrzyneczka dzięki pętli indukcyjnej która jest w stacyjce, wysyła co odczytała do ECU. Jeśli się zgadza to ECU umożliwa zapalenie samochodu. Więc zrób tak jak pisze @SubaruLPG. Wyjmij pastylkę że starego kluczyka. I przyłóż ją do stacyjki. I spróbuj zapalić kluczykiem pasującym do stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem to włożyłem nową I nie pali, drugi kluczyk położyłem na stacyjce. Zawiozę chyba moją stacyjkę do regeneracji 
Nie wiem czy musisz jednak wyjąć kostkę immo z nowego kluczyka. Tak aby pętla odczytywała jedna a nie dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacyjka naprawiona, zacinała się blokada kierownicy, majster przełożył blokadę i dostroił zamek. Teraz jest inny problem przełożył elektronikę do nowej obudowy i nie działa pilot... podobno nie wysyła sygnału. Wcześniej dzialal teraz nie.... co mogło się stać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacyjka naprawiona, zacinała się blokada kierownicy, majster przełożył blokadę i dostroił zamek. Teraz jest inny problem przełożył elektronikę do nowej obudowy i nie działa pilot... podobno nie wysyła sygnału. Wcześniej dzialal teraz nie.... co mogło się stać ? 
A nie trzeba go programować po każdym odłączeniu Akumulatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...