Skocz do zawartości

Czego Wam brakuje w aplikacjach łączących się z OBD2?


Adex77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

piszę aplikację na telefon która łączy się z obd2 i chciałbym zapytać o Wasze zdanie, napewno większość tutaj przynajmniej raz próbowała samemu odczytać błędy z samochodu itd korzystając przy tym z aplikacji np. torque pro ,

Chciałbym się zapytać czego Wam brakowało w takich aplikacjach? jak można je udoskonalić?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co można z nich uzyskać, bo interfejs i wygląd to rzecz drugorzędna.

Podejrzewam, że to co można odczytać w Subaru różni się tym co można odczytać na przykład w BMW. Najważniejsze, żeby aplikacja czytała wszystko co się da i robiła to z możliwie jak najmniejszym marginesem błędu. Wiem, że jest jeszcze w niektórych autach dostęp do opcji komfortu, które można włączać/wyłączać. Jak na przykład składanie lusterek.

A z rzeczy technicznych to aby nie potrzebowała zaraz 2GB RAM i ogólnie aby była lekka. I bez reklam co chwilę, najlepiej w ogóle bez, ale to już Twoja sprawa, bo domyślam się, że za darmo nie robisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia jeszcze za bardzo z chociażby FreeSM, ale używałem kiedys INPA do BMW i jak dla mnie, to jest wzór czytelności. Poprawiłbym to jedynie o opcję zapamiętywania najwyższych wartości, oraz o "filmowanie" obrazu, żeby np. podczas testu na drodze nie trzeba był się gapić w monitor, tylko po zatrzymaniu odtworzyć sobie co i jak się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...