Skocz do zawartości

Pilot do forestera xt sj po kąpieli


sosmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,problem jak w temacie,dzisiaj pilot się ze mną wykąpał ,miałem go w kieszeni:)  , pozornie wszystko działa, oba piloty działają identycznie włączyła się tylko kontrolka kluczyka i miga na wyłączonym silniku niezależnie od tego który akurat pilot mam przy sobie. Rozumiem,że ten błąd trzeba skasować bo sam nie zniknie.Doradzcie proszę  co zrobić, 

 

Edytowane przez sosmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to bym rozebrał elektronikę z tego topielca, dobrze wymył choćby w denaturacie, później to wydmuchał sprężonym powietrzem. Żeby usunąć wodę z niego. To że działa teraz nie znaczy że zadziała za tydzień gdy już woda spowoduje korozję na nóżkach scalakow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 21:18, ewemarkam napisał:

dobrze wymył choćby w denaturacie

awaryjnie lepszy jest czysty spirytus (denaturat ma skażalnik i barwnik) najlepsze w takiej sytuacji to kąpiel płytki (oczywiście bez baterii) w izopropanolu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z pewnym elektronikiem. Awaryjnie to można nawet w wodzie ciepłej umyć z detergentem. Grunt to żeby później dobrze wypłukać też woda i wysuszyć tzn bardziej dać wyschnąć. W obecnych czasach izopropanol jest sakramencko drogi. Dlatego zaproponowałem denaturat. I jest też biały denaturat, po prostu przeźroczysty :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w izopropanolu. Każdy denaturat jak i  spirytus pozostawi delikatny osad.  Od lat używam izopropanolu do drobnej elektroniki i spisuje się najlepiej. Nie wiem obecnie czy 25ml czy 50ml izo jest takie drogie. Może ktoś ze znajomych ma? A można niewielką ilością za pomocą pędzelka z naturalnego włosia. A później tylko wysuszyć. Po wodzie nie będzie śladu. Tylko izopropanol musi być oczywiście czysty a nie jakiś z odzysku.

Edytowane przez braun
dodanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Kiedyś rozmawiałem z pewnym elektronikiem. Awaryjnie to można nawet w wodzie ciepłej umyć z detergentem.

nie znam elektronika, który by takie akcje robił. Mi zawsze mówili IPA bo nie zostawia osadów, szybko odparowuje i nie koroduje połączeń. Co ważne potem przy ew. naprawach nie wpływa negatywnie na lutowanie.

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

I jest też biały denaturat, po prostu przeźroczysty

ale nadal ma skażalnik żeby był niesmaczny, cholera wie jak to reaguje z cyną i innymi spoiwami. Pamiętaj też, że obecnie drobna elektronika jest lutowana powierzchniowo i dużo łatwiej takie połączenie można uszkodzić.

 

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

W obecnych czasach izopropanol jest sakramencko drogi.

bez przesady, kosztuje podobnie ile kosztował https://allegro.pl/oferta/alkohol-izopropylowy-izopropanol-ipa-99-1l-9222130282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ozarek napisał:

nie znam elektronika, który by takie akcje robił. Mi zawsze mówili IPA bo nie zostawia osadów, szybko odparowuje i nie koroduje połączeń. Co ważne potem przy ew. naprawach nie wpływa negatywnie na lutowanie.

ale nadal ma skażalnik żeby był niesmaczny, cholera wie jak to reaguje z cyną i innymi spoiwami. Pamiętaj też, że obecnie drobna elektronika jest lutowana powierzchniowo i dużo łatwiej takie połączenie można uszkodzić.

 

bez przesady, kosztuje podobnie ile kosztował https://allegro.pl/oferta/alkohol-izopropylowy-izopropanol-ipa-99-1l-9222130282

Faktycznie, ale 2 miesiące temu zapomnij abyś kupił w tej cenie. W aptekach nawet gliceryny nie było. Skażalnik nie reaguje, pozostawia po sobie jakby tłusty osad. Co do wody i detergentu, napisałem że awaryjnie, nie każdy ma izopropanol w domu. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

Faktycznie, ale 2 miesiące temu zapomnij abyś kupił w tej cenie. W aptekach nawet gliceryny nie było.

wiem, ale na szczęście wraca to do normy

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

Skażalnik nie reaguje, pozostawia po sobie jakby tłusty osad.

właśnie o tym pisałem, zostawia po sobie osad, który potem eroduje połączenia. Naprawa zimnego lutu potem będzie trudniejsza. Nie warto.

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

Co do wody i detergentu, napisałem że awaryjnie, nie każdy ma izopropanol w domu. 

nie warto, lepsza jest woda demi, wódka albo przynajmniej woda przegotowana z czajnika i potem do ryżu albo silicagel'u.

Ja wiem, że nie wszyscy mają wszystko pod ręką (ja zresztą też nie) ale trzeba szukać takiego rozwiązania, które jest najmniej inwazyjne w danej sytuacji.

 

W awaryjnej sytuacji wolałbym taki zalany pilot rozłożyć, wyjąć baterię i płytkę wrzucić do ryżu. Potem poszukać IPA (w marketach widywałem w spray'u po 10-15zł) i wyczyścić niż kombinować z czymś co się tak naprawdę nie sprawdzi.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...