Skocz do zawartości

Pogaduchy na temat nowej generacji konsol PlayStation 5, Xbox ... .


llkuba

Rekomendowane odpowiedzi

Paskudne to PS5 strasznie :P Do tego masakrycznie wielkie. Jak postawić to to w salonie pod tv? Projekt pod nastolatków do jakiegoś gaming roomu w piwnicy, tudzież innych fanów filmów s-f. Czarna wersja będzie na starcie, czy trzeba czekać? Xbox 1000x lepiej wpisuje się wygląd pozostałych sprzętów RTV.


Zdecydowanie z napędem - zawsze można komuś/od kogoś pożyczyć płytę, a w promocjach wersje na nośnikach są często tańsze od cyfrowych.

 

Nauczony doświadczeniem (na PS4 składałem pre order) poczekam z zakupem. Przez pierwsze dwa lata i tak pewnie nie będzie w co pograć, a ceny gier będą zaporowe.

 

Xbox wydaje się lepszy na start generacji - mocniejsze bebechy, pełna kompatybilność ze starymi grami oraz Game Pass gwarantują, że będzie można robić coś więcej niż tylko ścierać kurz :P

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie bo musi sie jakos schlodzic - X jest bardziej kwadratowy  :)

Xbox ma mocniejsze bebechy ale PS5 jest bardzo chwalony za wyjatkowo niski poziom skomplikowania z punktu widzenia gamedeva. Do tego dochodza ponowne kombinacje Microsoftu na to jak ograniczyc odsprzedaz gier, masowe wykupywanie firm gamedevowyc i polityka wypuszczania gier rownoczesnie na PC i X'a... Pojawily sie tez juz plotki na temat odpowiednika GamePassa od Sony. I tak wszystko sie sprowadzi do ceny, platform exclusive'ow i tego co kupia ludzie z ktorymi grasz. Na pewno bedzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Danko napisał:

Myślę, że dzien/dwa I miałbym złota poza vettelem. W GT6 I Sporcie wszystko w złocie leci 

Ja nie grałem w 6 ani Sport, ale ludzie mówią że dużo łatwiejsze niż GT5...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, skwaro napisał:

Ja nie grałem w 6 ani Sport, ale ludzie mówią że dużo łatwiejsze niż GT5...

 

No zdecydowanie.. Fizyka na plus i w ogóle, ale wyścigi w GT Sport są komicznie proste. Robię wyścig za wyścigiem praktycznie za pierwszym podejściem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zyzol napisał:

 

Xbox wydaje się lepszy na start generacji - mocniejsze bebechy, pełna kompatybilność ze starymi grami oraz Game Pass gwarantują, że będzie można robić coś więcej niż tylko ścierać kurz :P

 

 

 

Aktualny Xbox nie jest w 100% procentach kompatybilny z Xbox 360 :P więc zobaczymy jak będzie. Ponoć w jakieś gry z PS4 pogramy na PS5. Większość gier z PlayStaion one odpalimy na PS2 i PS3. 

 

11 godzin temu, blejzu napisał:

Wielkie bo musi sie jakos schlodzic - X jest bardziej kwadratowy  :)

Xbox ma mocniejsze bebechy ale PS5 jest bardzo chwalony za wyjatkowo niski poziom skomplikowania z punktu widzenia gamedeva. Do tego dochodza ponowne kombinacje Microsoftu na to jak ograniczyc odsprzedaz gier, masowe wykupywanie firm gamedevowyc i polityka wypuszczania gier rownoczesnie na PC i X'a... Pojawily sie tez juz plotki na temat odpowiednika GamePassa od Sony. I tak wszystko sie sprowadzi do ceny, platform exclusive'ow i tego co kupia ludzie z ktorymi grasz. Na pewno bedzie ciekawie :)

 

Historia lubi się powtarzać gry na Xbox 360 potrafiły być ładniejsze niż na PS3. Sony chwali się szybkim wczytywaniem z dysku SSD. Tak jak piszesz będzie ciekawie :).

 

9 godzin temu, Danko napisał:

Pogrzebałem po garażu i nie mogłem się powstrzymać... Konsola chyba zostanie na wierzchu 

 

U mnie na półce stoji PS3 i PS4 :P

 

2 godziny temu, Danko napisał:

Myślę, że dzien/dwa I miałbym złota poza vettelem. W GT6 I Sporcie wszystko w złocie leci 

 

Jak by nie było PAD od PS4 jest dużo lepszy niż PS3. Pograj na manualnej skrzyni bez kontroli trakcji oraz ABS i kamera od kokpitu :P  ja tylko tak gram.

 

A o to moje wypociny w GT Sport ostanie wyzwanie nauki jazdy:

 

 

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danko napisał:

Tak gram. Na forumowych rozgrywkach w dircie 2.0 też.. Okazuje się, że abs zabiera sporo sekund. O reszcie wspomagan nie mówiąc 

 

To gites masz podobne podejście do mnie. Na padzie gorzej wykręcić lepszy czas. Mam pierwszą wersję Dirt Rally ale nie mam czasu grać ;). Teraz thHunter. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, llkuba napisał:

Aktualny Xbox nie jest w 100% procentach kompatybilny z Xbox 360 :P

W 100% może nie, ale jest ich bardzo dużo. Poza tym masa gier została podrasowana pod One X, więc widać że się do tego przykładają (w przeciwieństwie do Sony), a to daje nadzieję, że z nowym będzie podobnie :)
 

22 godziny temu, blejzu napisał:

Do tego dochodza ponowne kombinacje Microsoftu na to jak ograniczyc odsprzedaz gier, masowe wykupywanie firm gamedevowyc i polityka wypuszczania gier rownoczesnie na PC i X'a...

Strzelili sobie wcześniej w kolano, pozbywając się własnych studiów deweloperskich, więc teraz muszą kupować ;)

Równoczesne wydawanie tytułów ekskluzywnych na peceta i konsolę faktycznie może zmniejszać zainteresowanie tą drugą, więc pewnie sobie to przekalkulują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mocniejszy xbox by nie był. Grami nie przebiją Sony. Kropka. Niemożliwe. Sony ma za dużo genialnych IP. Xbox ma jedynie Forze i dla zajawkowiczów Gearsy.. U Sony długo, by wymienić. A nie gramy w grę pt. mam x teraflopów. Gramy w gry. Jakkolwiek szkoda, że Sony bardziej się nie postarało, tak może po prostu konsola będzie wydajniejsza i nie będzie potrzebować takiej mocy. Will see

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zyzol napisał:

W 100% może nie, ale jest ich bardzo dużo. Poza tym masa gier została podrasowana pod One X, więc widać że się do tego przykładają (w przeciwieństwie do Sony), a to daje nadzieję, że z nowym będzie podobnie :)

 Akurat w moim przypadku to bez różnicy bo mam wszystkie generacje SonyPlaystation :P. Znajony ma Xboxa S i wkłada płytę z 360 siątki wtedy konsola pobiera całą gre z serwera a płytka tylko służy do uruchomienia gry (potrzebny jest klucz) bardzo fajnie przemyślane. U mnie na pewno będzie Sony 5 generacji bo czekam na GT 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem przyjdzie Nintendo i zamiecie wszystkie nowe konsole pod dywan przy wykorzystaniu technologii sprzed 10 lat :D

 

4 minuty temu, llkuba napisał:

Znajony ma Xboxa S i wkłada płytę z 360 siątki wtedy konsola pobiera całą gre z serwera a płytka tylko służy do uruchomienia gry (potrzebny jest klucz) bardzo fajnie przemyślane.

PS4 tez tak moze ale tylko z nielicznymi grami (np. BF4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danko napisał:

tak może po prostu konsola będzie wydajniejsza i nie będzie potrzebować takiej mocy.

Znamy takie numery ;) Mityczna moc Cell’a, która czekała na uwolnienie, eDRAM w Xbox One, który odpowiednio wykorzystany pozamiata itd. itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blejzu napisał:

PS4 tez tak moze ale tylko z nielicznymi grami (np. BF4).

Coś kojarzę, że było kilka gier które można było "przenieś" za drobną opłatą z PS3 na PS4. Ale jak było to nie wiem bo BF 4 mam na PS3 i PS4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, llkuba napisał:

Coś kojarzę, że było kilka gier które można było "przenieś" za drobną opłatą z PS3 na PS4. Ale jak było to nie wiem bo BF 4 mam na PS3 i PS4.

Dokladnie tak bylo. Mam BF4 z PS3 i cyfrowke na PS4 ktora kupilem za 3 dyszki. Xbox ma chyba ta opcje darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 11:15, blejzu napisał:

 

Xbox ma mocniejsze bebechy ale PS5 jest bardzo chwalony za wyjatkowo niski poziom skomplikowania z punktu widzenia gamedeva. Do tego dochodza ponowne kombinacje Microsoftu na to jak ograniczyc odsprzedaz gier.

Nie wiem o jakim skomplikowaniu mówisz, obie konsole są na tych samych architekturach rodem z PC. Takie samo skomplikowanie... MS od lat dostarcza DirectXa którego twórcy znają na wylot więc nie wiem w czym miałby być gorszy od Sony.

Jakie kombinacje? Masz na myśli to że chcą ograniczyć handel nielegalnymi kluczami i kontami za 2zl na allegro?

 

W dniu 16.06.2020 o 22:34, llkuba napisał:

Historia lubi się powtarzać gry na Xbox 360 potrafiły być ładniejsze niż na PS3

Bo w praktyce Xbox miał wydajniejsze GPU więcej/współdzielony RAM i prawdziwe3 rdzenie CPU, a mityczna potęga Cella to była propaganda i marketing. W praktyce 90% gier multiplatformowych działała i wyglądała lepiej na 360.

 

Kolejna generację MS przegrał na własne życzenie jeszcze przed premierą, ale niedługo nowy początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Nie wiem o jakim skomplikowaniu mówisz, obie konsole są na tych samych architekturach rodem z PC

Developerzy mowia, ze na PS5 pisanie gier idzie im duzo latwiej niz na pozostalych konsolach a nie slyszalem takich pochwal o X'ie. Architektura PC to jedno ale narzedzia (kompilatory, debuggery, etc) albo SDK/API to tez bardzo istotna sprawa zarowno od strony wydajnosci jak i latwosci tworzenia gier (np. porownaj opengl vs vulkan). Zreszta sam directx na przestrzeni lat sie zmienial (teraz chyba nazywa sie XNA) a szczegoly dot. nowego directxa nie zostaly opublikowane.

 

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Jakie kombinacje? Masz na myśli to że chcą ograniczyć handel nielegalnymi kluczami i kontami za 2zl na allegro?

 

Co to znaczy "handel nielegalnymi kluczami"? W UE masz prawo odsprzedazy a wygenerowanie klucza ktory zadziala graniczy z cudem. Mozesz probowac sprzedazy kluczy za ktore zaplacono kradzionymi kartami kredytowymi (np. G2A tak nagminnie robi) ale to inna para kaloszy. Handel kontami na allegro jest chory ale to tez da sie powstrzymac a chyba nikomu sie nie chce. Mi chodzi o permanetne powiazanie plyty z konsola lub kontem - tak jakby kazda plytka miala cd-key ktory zadziala tylko raz. Juz przy tej generacji byla o tym mowa i miedzy innymi przez to XBox przegral wojne z PS4. Teraz troche po cichu wprowadza takie rozwiazanie przy okazji premiery Cyberpunka z tego co widzialem. Moze to tylko plotki ale skoro raz probowali to jestem gotow w to uwierzyc.

 

2 godziny temu, Jumpman napisał:

potęga Cella to była propaganda i marketing

Nie do konca. Predkosci CPU juz drastycznie nie wzrosna a robienie "sprytniejszych" CPU (np. coraz wiecej branch prediction) tez ma swoje granice. Gry musza isc w kierunku wielowatkowosci a Cell byl od poczatku zaprojektowany jako rozwiazanie nie dosc, ze wieloprocesorowe to jeszcze do tego wyspecjalizowane do obliczen wektorowych, DSP, etc. A wielowatkowosc w grach nie jest trywialna do zaimplementowania bez konkretnego przepisania architektury gry a wrecz zmiany sposobu myslenia. Same bebechy procesora (a dokladniej SPE) byly gorsze bo brakowalo im wielu funkcjonalnosci przez co niektore algorytmy wymagaly przepisania. Nie zmienia to faktu, ze X360 byl lepszym produktem na tamte czasy bo mial szybszy RAM, prostsza architekture i lepsze uslugi online. Mial tez swoje problemy (np. RRoD albo rysowanie plytek) ktore dluuuugo sie za nim ciagnely.

 

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Kolejna generację MS przegrał na własne życzenie jeszcze przed premierą, ale niedługo nowy początek.

No tez nie od konca bo jezeli ktos ma bogata biblioteke cyfrowa to nie spojrzy na konkurencje (zakladajac, ze bedzie kompatybilnosc wsteczna zapewniona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 16:42, blejzu napisał:

Dokladnie tak bylo. Mam BF4 z PS3 i cyfrowke na PS4 ktora kupilem za 3 dyszki. Xbox ma chyba ta opcje darmowa.

 

Oprócz kompatybilności wstecznej, Xbox ma mieć taką opcje. Ciekawe, jak to wyjdzie w praniu i czy będzie miało wsparcie.

 

 

10 godzin temu, blejzu napisał:

Developerzy mowia, ze na PS5 pisanie gier idzie im duzo latwiej niz na pozostalych konsolach a nie slyszalem takich pochwal o X'ie

Przy tak zbliżonej architekturze i z punktu widzenia użytkownika jest to raczej mało istotne;) Cierpienia dewelopera mało mnie interesują, a większa moc xboxa daje dużą szansę, że multiplatformy będą wyglądały/działały lepiej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał:

Przy tak zbliżonej architekturze i z punktu widzenia użytkownika jest to raczej mało istotne;) Cierpienia dewelopera mało mnie interesują, a większa moc xboxa daje dużą szansę, że multiplatformy będą wyglądały/działały lepiej.

Caly swiat ma w gdzies cierpienia gamedevow a to chyba najtrudniejsza i najgorzej traktowana czesc swiatka IT :P Ale jezeli developerzy mniej cierpia i szybciej dopisuja podstawowe ficzery to latwiej bedzie im pozniej dopieszczac gre co spowoduje, ze albo gra bedzie lepiej wygladac lub szybciej smigac niz u konkurencji albo, w wersji ekstremalnej, bedzie wiecej exclusive'ow. W przypadku AAA jest to mniej prawdopodobne gdyz tam wszystko rozbija sie o to ktora konsola dorzuci sie do budzetu ale indyki moga na to zwracac uwage.

8 minut temu, Zyzol napisał:

Oprócz kompatybilności wstecznej, Xbox ma mieć taką opcje. Ciekawe, jak to wyjdzie w praniu i czy będzie miało wsparcie.

Oby dobrze dzialalo i zachecalo ludzi do kupna :) Im wieksza sprzedaz X'ow tym wieksze cisnienie na Sony i tym wiecej tego typu ficzerow bedzie rowniez dostepnych na PS5. Microsoft wymusil crossplaya na Sony ktore poczatkowo nie chcialo sie na to zgodzic ze wzgledu na swoja dominujaca pozycje na rynku. A teraz crossplay jest coraz czesciej oglaszany jako glowna zaleta gier AAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blejzu napisał:

Developerzy mowia,

Developerzy z pod wpływów Sony.

14 godzin temu, blejzu napisał:

Zreszta sam directx na przestrzeni lat sie zmienial (teraz chyba nazywa sie XNA)

DirectX to DirectX, a XNA to XNA - swoją drogą już dawno to nie żyje i było narzędziem dla dev do tworzenia indyków na X360.

 

Z resztą się zgadzam, wszystko ma "2 strony medalu" lub "nie do końca". ;)

 

3 godziny temu, blejzu napisał:

A teraz crossplay jest coraz czesciej oglaszany jako glowna zaleta gier AAA.

I ekstra ! Czekałem na to od dawna, bo na końcu liczą się gry ,a nie procesory ;)

 

14 godzin temu, blejzu napisał:

Co to znaczy "handel nielegalnymi kluczami"? W UE masz prawo odsprzedazy

Mam na myśli handel kodami wyciągniętymi z bundle packów. Ich licencja na to nie pozwala = jest to nielegalne. 

 

14 godzin temu, blejzu napisał:

Mi chodzi o permanetne powiazanie plyty z konsola lub kontem

Tak jest już teraz na X i PS. Gry/ licencje  kupione online są przypisane do konta i ich nie odsprzedasz. MS próbował zablokować sprzedaż płyt przy starcie poprzedniej generacji i to był poroniony pomysł. Niemniej wszystko idzie w strone przedaży elektronicznej (Xbox One All Digital, teraz świeżo zapowiedziane PS5 Digital), także i tak od tego nie uciekniemy.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...