Skocz do zawartości

Modelarstwo


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Hasegawa mówisz? A budowałeś imprezę w barwach BAT? Zobacz a zmienisz zdanie na temat Hasegawy. W tym STI lampy wklejasz od zewnątrz - od wewnątrz tylko ten wąski kawałek co zachodzi na klapę w to wgłębienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kriskristoffers napisał(a):

Hasegawa mówisz? A budowałeś imprezę w barwach BAT? Zobacz a zmienisz zdanie na temat Hasegawy. W tym STI lampy wklejasz od zewnątrz - od wewnątrz tylko ten wąski kawałek co zachodzi na klapę w to wgłębienie :D

Mam BMW e36 i 2002 od Hasegawy i jest bajka.

 

Lampy do Imprezy które robiłem wkleja się OD WEWNĄTRZ. Masz na dowód zdjęcie lamp z wypraski. Miejsca zaznaczone na żółto są źle spasowane z miejscem gdzie się je wkleja w zagłębienie.  Musiałem odciąć bo robiły się szpary po bokach:

 

Screenshot_20230111-063345_Chrome.jpg

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Luku napisał(a):

o ile świetnie się patrzy na jakieś time-lapsy i zdjęcia z modelowania o tyle bym nerwowo przy tym wysiadł, cierpliwość nie jest moją mocną stroną :D

szanuje wszystkich sklejających :thumbup:

Ja Ci dam sklejających :evil2:

 

Budujemy, tworzymy.

 

Przy okazji, jeżeli ktoś jest z lubelskiego to po niedzieli będę w okolicach Bochotnicy, Lublina, Zamościa i będę miał ze sobą 4 egzemplarze moich wypocin, jakby ktoś chciał rzucić okiem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prawie 20 latach wróciłem do zabawy. Całe życie robiłem samochody i wciąż mam jakieś 10 modeli czekających na budowę. Ale teraz buduje makietę kolejową (3.0x1,4m)  więc może co jakiś czas wrzuce jakąś fotke czy dwie. Na razie po roku pracy postawiłem szafę pod makietę, zamknąłem układ torowy (25mb) torów z zasilaniem i można jeździć. A teraz dłubię krajobraz. W zeszły weekend zbudowałem sobie maszynke do sadzenia trawy elektrostatycznej i zacząłem siać - fajna robota.

20230108_153136.thumb.jpg.4d376152b4ac7d45b745df40388245a6.jpg

20230108_153216.jpg

  • Super! 2
  • Zdrówko! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blixten napisał(a):


Wyglada bardzo obiecująco :thumbup:

jaka skala ? 
jeśli 1:87, to Brekina /Drummer robi świetne Fiaty 126, a Subaru chyba też by się znalazło …. ;)

 

 

tak 1:87 ale na razie jeszcze wcześnie na pojazdy. Póki co zabudowa i sterowanie. Za to są już 4 lokomotywy i ~20 wagonów. Z motoryzacji na razie sprawiłem sobie pięknego Jelcza ogórka - wrzucałem tu foto. tego nie mogłem sobie odmówić.

Co do Subaru - robię tzw. 4 epokę czyli lata w przybliżeniu 1968-1989 i Polskę (Dolny Śląsk) więc będą raczej jakieś maluchy, Borewicze, Żuki, Jelcze. Może jakiś Wartburg czy Skoda. I tu jest ciekawy problem rynkowy. Otóż wspomniana  Brekina ale też Herpa i inni robią masę samochodów, furgonów, ciężarówek z tej epoki ale głównie zachodnie - to oczywiste z racji tradycji i wielkości rynku. Natomiast jest też masa czeskiej motoryzacji zarówno w/w producentów jak i czeskich manufaktur. Są nawet łady czy wołgi. Natomiast polskiej produkcji nie ma wcale. Jest kilku mikroproducentów odlewów żywicznych lub druków 3D ale z jakością bywa różnie, z dostępnością też a ceny powalają na ziemię i nie pozwalają wstać przez dłuższą chwilę. Przykład niżej. Są dostępne surowe modele do własnej obróbki i malowania ale różnej jakości a co za tym idzie czas na nie poświęcony bywa różny a czasem nadają się do kosza.

https://allegro.pl/oferta/jelcz-315-naczepa-pks-skala-1-87-s-12957143567

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, STIFF napisał(a):

tak 1:87 ale na razie jeszcze wcześnie na pojazdy. Póki co zabudowa i sterowanie. Za to są już 4 lokomotywy i ~20 wagonów. Z motoryzacji na razie sprawiłem sobie pięknego Jelcza ogórka - wrzucałem tu foto. tego nie mogłem sobie odmówić.

Co do Subaru - robię tzw. 4 epokę czyli lata w przybliżeniu 1968-1989 i Polskę (Dolny Śląsk) więc będą raczej jakieś maluchy, Borewicze, Żuki, Jelcze. Może jakiś Wartburg czy Skoda. I tu jest ciekawy problem rynkowy. Otóż wspomniana  Brekina ale też Herpa i inni robią masę samochodów, furgonów, ciężarówek z tej epoki ale głównie zachodnie - to oczywiste z racji tradycji i wielkości rynku. Natomiast jest też masa czeskiej motoryzacji zarówno w/w producentów jak i czeskich manufaktur. Są nawet łady czy wołgi. Natomiast polskiej produkcji nie ma wcale. Jest kilku mikroproducentów odlewów żywicznych lub druków 3D ale z jakością bywa różnie, z dostępnością też a ceny powalają na ziemię i nie pozwalają wstać przez dłuższą chwilę. Przykład niżej. Są dostępne surowe modele do własnej obróbki i malowania ale różnej jakości a co za tym idzie czas na nie poświęcony bywa różny a czasem nadają się do kosza.

https://allegro.pl/oferta/jelcz-315-naczepa-pks-skala-1-87-s-12957143567

 

 

 

Sam więc widzisz, że kiepską epokę wybrałeś ;) 

Mimo, że to komuna, to jednak, mam podobne sentymenty z dzieciństwa. 

Jak zamknę mocno oczy, to przypomnę sobie jak za dzieciaka jeździłem takimi Ogórkami i jaki był w nich klimat :rolleyes: 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blixten napisał(a):

Mimo, że to komuna, to jednak, mam podobne sentymenty z dzieciństwa. 

Jak zamknę mocno oczy, to przypomnę sobie jak za dzieciaka jeździłem takimi Ogórkami i jaki był w nich klimat :rolleyes: 

dokładnie o to chodzi :) a poza tym teraz to już nie to - te wszystkie kwadratowe nowoczesne lokomotywy kompletnie nie mają charakteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...