Skocz do zawartości

Bagaznik dachowy do Forka


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam jakis fajny i solidny bagaznik dachowy w cenie ok. pasztetowej.

 

Podoba mi sie np. takie cus:

foresterdobrazawiecha2du4.jpg

Tym bardziej, ze moj forek tez podobny, tylko czarny.

 

Moze polecacie jakis model, na ktorym bezpiecznie po Polsce bedzie powozic 2 rowery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty/adaptery do belek alu, które miałem od Hondy, kupiłem na Alei Kromera po prawej stronie przed mostem, jadąc w kierunku miasta. Ceny nie pamiętam.

Polecam ten sposób, gdyż jak kiedyś zmienisz auto, to belki zostaną; zmieniasz tylko uchwyty na reling. W podróby się nie baw, szybko rdzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam bazę Thule. Podobnie jak FUKS przy zmianie auta wystarczy zmienić łapy bo belki zostają. Prezentuje się bardzo ładnie, szybki i prosty montaż, świetny jakościowo. Jedynym minusem jest cena.

Do tego mam uchwyty marki TAURUS. Firma chyba mało znana, polska o ile pamiętam. Dealera mam dosłownie za płotem stąd taka decyzja. Za jeden uchwyt dałem jedyne 45zł. Są wersje czarne i srebrne, jest opcja zamka o ile pamiętam. Mam 3 takie uchwyty i służą mi już jakieś 12 lat. Pasowały do wszystkich bagażników. Wystarczy małe adapterki kupić (bolce lub obejmy) i z dyni. Nawet odstęp między belkami nie był problemem. Dziurek jest sporo, ale ja i tak na szybko zrobiłem sobie własne i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko THULE !

12 lat intensywnego użytkowania, na 4 różnych samochodach - i są bez zarzutu.

Ostatnia rzecz, która została mi po pierwszym samochodzie :sad: - ciekawe czy Forka też przetrzymają.

Fakt - kosztowały sporo - ale z perspektywy czasu to bardzo dobry zakup. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem w sklepie z bagaznikami Thule i sa opcje:

- do Forka z lezacymi relingami czarny ok. 400zl

- -- " -- " -- " -- " -- " -- " -- " aluminiowy ok. 600zl

- do czegos innego, aluminiowy, w ktorym gosc proponuje podciac wewnetrzne zaciski uchwytow - ok 330zl

 

Warto to podcinac/podginac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sklepie z bagaznikami Thule i sa opcje:

- do Forka z lezacymi relingami czarny ok. 400zl

- -- " -- " -- " -- " -- " -- " -- " aluminiowy ok. 600zl

Wybierz to, co Ci bardziej odpowiada. Ja wybrałem alu w kolorze naturalnym. Pasuje do ciemnegi i jasnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, sugerujecie, zeby rozwazac tylko uchwyty dedykowane do lezacych relingow i nie bawic sie w przerabianie?

 

Z pozostalych dwoch nie chodzi tylko o kolor, ale o dodatkowe mozliwosci. Czarny, to zwykly ceownik obuty w czarny plastik, a aluminiowy ma pod guma z gory rowek, w ktory mozna montowac dodatkowe akcesoria thule (jak uchwyty do nart itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, sugerujecie, zeby rozwazac tylko uchwyty dedykowane do lezacych relingow i nie bawic sie w przerabianie?

 

Z pozostalych dwoch nie chodzi tylko o kolor, ale o dodatkowe mozliwosci. Czarny, to zwykly ceownik obuty w czarny plastik, a aluminiowy ma pod guma z gory rowek, w ktory mozna montowac dodatkowe akcesoria thule (jak uchwyty do nart itd.).

1. Nie po to ktoś coś tak, a nie inaczej zaprojektował, żeby to potem przerabiać (podcinać). Ja bym się w druciarstwo nie bawił.

2. Różnica jest pomiędzy bagażnikiem czarnym i alu jest głównie estetyczna. Alu mogą być trochę cichsze przy większych prędkościach (model Aero, czy jakoś tak). Wybrałem czarne, bo miałem złe doświadczenia z alu (ale nie Made in Thule) - na aluminium powstawały odbarwienia np. po owadach i niezbyt estetycznie to wyglądało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagazniki rowerowe

Współczuję Wam sytuacji, że najpierw musicie wywieść rowery, żeby na nich pojeździć..... Ja mam las 400m od domu i ruch samochodowy lokalny.

Do oddalonego, sąsiedniego 25 tyś. miasta, drogą krajową przestałem jeździć kilka lat temu. Życie mi jeszcze miłe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUKS, mnie tam nudzi jazda na rowerze ciągle w tej samej okolicy :wink:

 

co ja mam powiedzieć, jak zbijam wagę na stacjonarnym :mrgreen: :?:

Dieta ŻP potrafi zdziałać cuda :mrgreen:

 

ale widoków na okolicę nie polepszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagazniki rowerowe

Współczuję Wam sytuacji, że najpierw musicie wywieść rowery, żeby na nich pojeździć..... Ja mam las 400m od domu i ruch samochodowy lokalny.

Do oddalonego, sąsiedniego 25 tyś. miasta, drogą krajową przestałem jeździć kilka lat temu. Życie mi jeszcze miłe....

Nie no pojezdzic, to mamy gdzie, ale glupio byloby spedzic "miesiac" miodowy w okolicach Wrocka, a na mazurach, ani w bieszczadach jeszcze nie bylismy =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...