Skocz do zawartości

Jaka książkę polecacie?


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do tematu :twisted:

 

Fuks, co masz na myśli pisząc "odchamić" ? Bo to baardzo szerokie pojęcie. Jeśli mam rozumieć dosłownie, to polecam panią Jana Kamyczka :wink:

 

Jeśli szukasz fenomenalnego języka literackiego, proponuję twórczość Marii Kuncewiczowej. Prawdziwy prozatorski cymes. Dla równowagi, żebyś nie popadł w feminizm, dodaj do tego Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy Piaseckiego. Aby pesymizmowi stało się zadość, zalej to wszystko wszystko Władcą Much Goldinga. Wtedy możesz poprawić sobie humor Wizytą starszej pani Dürrenmatta czy Zapiskami na pudełku od zapałek Eco...

 

A jak nie, to pozostaje Raz do roku w Skiroławkach Nienackiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawej literatury ostatnio przeczytałem miedzy innymi "Szkice piórkiem", Andrzeja Bobkowskiego. Rewelacja. Książka z gatunku tych co się czyta do piatej nad ranem i do roboty z "balkonami" pod oczami chodzi

 

No tak, a poza tym to kryminał czy horror ?

 

Ani jedno, ani drugie :-) To zdecydowanie pozycja z wyzszej polki. Diarystyka, ale taka z pogranicza gatunku. Troche przygody, troche historii, troche rasowego pamietnikarstwa. Sporo przemyslen autora o ludziach, wojnie, polityce. Bobkowski byl obdarzony niewiarygodnie przenikliwym umyslem i jego widzenie swiata naprawde momentami zdumiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli pisząc "odchamić" ? Bo to baardzo szerokie pojęcie.

Fakt.

Dobra książka to taka, bez której nie pójdziesz do kibelka, prace nie cierpiące zwłoki przełożysz na później, zabierzesz ze soba do auta i w korku poczytasz.... :mrgreen:

Za dobrą uważam również taką, która czytana po raz n-ty, mimo, że zna się frazy na pamięć, nie nudzi.

Książka ma oderwać od codzienności, mierności i debilizmu ludzi, z którymi musisz współpracować i ......

Długo wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefoniczna też jest ciekawa

 

Owszem, ale bohaterów za dużo - jakoś nigdy nie mogłem się połapać, kto z kim kręci i dlaczego.

 

Słyszałem, że Żwirek kręci z Muchomorkiem.

 

Faktycznie, dialogi też kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się spostrzeżeniem raczej niezgodnym z tematem, acz nawiązującym, gdyż:

nie polecam książki Chroń swoje nerwy. Rzecz o tym jak współpracować z palantami, bo gdyż wcale nie obejmuje ona tego gatunku palantów, z którymi muszę współpracować i osobnik, który mi ją zanabył z przyczyn zmęczenia moim zmęczeniem tylko wyrzucił pieniendze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...