Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, bikeman1 napisał:

Model wiertarki to Fein KBU 35 MQW

Juz znalazłem w wcześniejszych postach a czym się różni te MQM  od samego Q  bo różnica w cenie spora a jak patrze na specyfikację to chyba to jest to samo.

 

Już wiem czym sie róznią , dwoma parametrami

1 to średnica maksymalna wiertła MQM  ma 18 mm a Q ma 16 mm 

2 to MQM ma uchwyt 3/4 in weldon (co kolwiek to znaczy) a Q ma Quick IN  

 

ale ten drugi parametr chyba nie ma az tak wielkiego znaczenia do zwykłych wierteł i pogłębiaczy oraz do rozwiertaków złamanych gwintowników ( głównie do tego chce kupić) 

https://sklep.metalmedia.pl/pl/p/Wiertlo-do-usuwania-gwintownikow-M6-M7-weglikowe-4mm-SD4-Kennedy-KEN1541040K-KEN-154-1040K/6197

tylko czy te 520 obrotów wystarczy bo w opisie wiertła do ułamanych gwintowników podano 1500 - 3500

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82 wszystko zależy od Twojego zastosowania. Mi zależało na możliwie największym skoku, uchwycie MK2, regulacji obrotów.

Spójrz na najtańszy model z serii Economical, KBE30, siła trzymania magnesu jest ta sama, ma stałe obroty, mniejszy skok a cena połowe nizsza i ma fajna kompaktowa wielkość

 

https://fein.com/pl_pl/maszyny/wiercenie-koronowe-w-metalu/economical/kbe-30-72706560000/

 

Jeżeli będziesz potrzebował wypróbować dam Ci namiary do przedstawiciela Fein, który jeździ po całej PL i ma na Sprinterze, każda możliwą maszynę z oferty. 

Możesz wtedy naszykować sobie swoje "próbki" i sprawdzić czy dana maszyna się sprawdzi. Tego typu usługi nie zaoferuje Ci żadna marka elektronarzędzi na rynku. Oprócz Hilti, ale oni nie mają wszystkich maszyn do testu i do tego trzeba jechać do salonu. Tutaj gość przyjedzie pod adres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bikeman1 napisał:

@ipsx82 wszystko zależy od Twojego zastosowania. Mi zależało na możliwie największym skoku, uchwycie MK2, regulacji obrotów.

Spójrz na najtańszy model z serii Economical, KBE30, siła trzymania magnesu jest ta sama, ma stałe obroty, mniejszy skok a cena połowe nizsza i ma fajna kompaktowa wielkość

 

https://fein.com/pl_pl/maszyny/wiercenie-koronowe-w-metalu/economical/kbe-30-72706560000/

 

Jeżeli będziesz potrzebował wypróbować dam Ci namiary do przedstawiciela Fein, który jeździ po całej PL i ma na Sprinterze, każda możliwą maszynę z oferty. 

Możesz wtedy naszykować sobie swoje "próbki" i sprawdzić czy dana maszyna się sprawdzi. Tego typu usługi nie zaoferuje Ci żadna marka elektronarzędzi na rynku. Oprócz Hilti, ale oni nie mają wszystkich maszyn do testu i do tego trzeba jechać do salonu. Tutaj gość przyjedzie pod adres. 

 

Decyzje wstępną już mam podjętą tylko poproszę o informację z którym uchwytem kupić QuickIN czy weldon bo jednak muszę tą z 2 biegami co by obsłużyła te wiertła do usuwania złamanych gwintowników. Poza zwykłym wierceniem w stali drobne frezowanie otworów w aluminum (dorabianie przednich paneli w sprzęcie audio) gdzie są dwa otwory jeden na wylot a drugi większy do połowy głębokości panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szamot napisał:

Tak obserwuje czytam ten temat

Gdyby przeczytał to ktoś z kierownictwa Lidla....

No bon rabatowy na alkohole się Wam należy :D

 

Tylko 299 zł plus szybka ładowarka. Mam też D4 która robi takie rzeczy z bitem Parksaid i Made in Biedronka :D

 

 

Screenshot_2020-07-25-19-24-45.thumb.png.10c82d168f3f28ae0f2e352d51b4c309.png

 

Niech wyślą dwie flaszki to jedną Tobie prześle ;).

 

A jak masz ochotę możemy porozmawiać o tych narzędziach ale nie wykorzystuję ich w garażu bo za dużo ludzi kręci się ;).

 

IMG_20200615_103043.thumb.jpg.21e67ae250926ce121cae2650f4faa3b.jpg

 

IMG_20200615_103147.thumb.jpg.d6da3727f538f303b3302867bed52c77.jpg

 

IMG_20200615_103129.thumb.jpg.1c39ce619a56a0f14712fd7147ea4818.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szamot napisał:

Przez parę stron asortyment nie z mojej bajki więc siedzę cicho 

To może mi się uda nakłonić Cię do zabrania głosu.

Nie mając frezów i wierteł na stanie w systemach QuickIN oraz Weldon dla początkującego w powiększeniu asortymentu byś polecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, szamot napisał:

Przez parę stron asortyment nie z mojej bajki więc siedzę cicho 

Hmm masz dostęp do różnych akcesoriów do elektronarzędzi ? Jak macie jakąś stronę internetową to wrzuć link po co kupować na allegro od "obcych osób" jak można od Ciebie osoby z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipsx82 @llkubaz elektronarzędziami zrobiłem rozbrat parę dobrych lat temu. 

Wszystko idzie do przodu , wiele się zmieniło na rynku

Czytam temat bo uważam że najwięcej mogą o danym narzędziu powiedzieć ci którzy pracują tym zawodowo i intensywnie

Jak się Wam jakiś klucz utyta to chętnie pomogę i w miarę skromnych możliwości doradzą

Żadnej strony nie udostępniam bo forum nie traktuje jako miejsce zarobkowe

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szamot napisał:

 

Czytam temat bo uważam że najwięcej mogą o danym narzędziu powiedzieć ci którzy pracują tym zawodowo i intensywnie

 

 

Kiedyś miałem większą styczność z elektronarzędziami teraz mam ale mniejszą ;)  Bardzo często jest tak, że jak zobaczę jakieś narzędzie i mnie zainteresuje to muszę zobaczyć jak działa :biglol:. Teraz usprawniam garaż i pewnie w tym dziale napiszę co nie co o narzędziach których używam.

 

12 minut temu, szamot napisał:

Żadnej strony nie udostępniam bo forum nie traktuje jako miejsce zarobkowe

 

Co innego jak sam będziesz reklamował swoją firmę a co innego jak osoba z forum prosi o linka.

 

Co mam Tobie napisać kupuję oliwę od jednej osoby z forum bo wiem, że jest smaczna i nie muszę latać po sklepach ;).

 

Uszanuję Twoją decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

 

Decyzje wstępną już mam podjętą tylko poproszę o informację z którym uchwytem kupić QuickIN czy weldon bo jednak muszę tą z 2 biegami co by obsłużyła te wiertła do usuwania złamanych gwintowników. Poza zwykłym wierceniem w stali drobne frezowanie otworów w aluminum (dorabianie przednich paneli w sprzęcie audio) gdzie są dwa otwory jeden na wylot a drugi większy do połowy głębokości panela.

Ktory model już wstępnie wybrałeś? To Ci może coś doradzę. 

Czy otwory będziesz wykonywał w pionie, czy po kącie też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bikeman1 napisał:

@llkuba jak Ci się sprawuje Hilti TE4 A22? Do czego jej głównie używasz? 

 

Teraz to mniej używałem ale głównie do wiercenia ;). Dobrze sobie daje radę z wiertłami Fi 6 - 12 a jak i trzeba to poradzi sobie z przewiertem przez betonowy strop wiertłem Fi 16 ;) (bardziej z lenistwa). Głownie wykorzystuję się tą wiertarkę do mocowania jakiś urządzeń typu centrala p.poż, zasilacz, klawiatura sytemu alarmowego czy budowa koryt kablowych. Bardzo duży wpływ ma Ah akumulatora. To nie jest urządzenie do przewiertów przez betonowe ściany ale daje radę :biglol:.

 

Pisałeś kiedyś o TE - 6 i mój znajomy który twierdzi "to przecież Hilti" katował tą wiertarkę przez około godziny ( betonowa ściana plus zbrojenie) i zablokował sobie wiertło o średnicy fi 28 albo 32 w uchwycie wiertarki sds plus :facepalm:. Tłumaczyłem, że to nie jest sprzęt przeznacony do takich ciężkich zadań (tylko lekkich, podkucie czy mocowanie urządzeń) bo nie ma SDS MAX, po drugie jest na akumulator. Z tego co opowiadał "furerko" nie posiada łóżysk tak jak stare dobre Hiltii. Muszę go dopytać jak się to skończyło bo z tego co pamiętam pomogło imadło i młotek. Bardzo mocno podejrzewam, że znajomy dał "ciała" bo inżynierowie z Hiltii opracowali specjalny smar który zmniejsza tarcie i nie pozwala przedostaniu się do wnętrza główki zanieczyszczeń w postać pyłu itd. Ale jak pracuje się na sucho to takie "kwiatki" wychodzą. Między innymi dlatego pytam o Parkside bo nie żałowałem smaru Hilti przy dziurach w ziemi i nie wiem czy tak było od początku ;).

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jej pierwsze zadanie a mam już kolejne w postaci dorobienia płyty mocującej frezarkę do stołu frezarskiego.

 

jeszcze takie rozwiertaki kupuje i mogę świadczyć usługi usuwania złamanych gwintowników :

https://sklep.metalmedia.pl/pl/p/Wiertlo-do-usuwania-gwintownikow-M6-M7-weglikowe-4mm-SD4-Kennedy-KEN1541040K-KEN-154-1040K/6197

https://sklep.metalmedia.pl/pl/p/Wiertlo-do-usuwania-gwintownikow-M4-M5-weglikowe-3mm-SD3-Kennedy-KEN1541030K-KEN-154-1030K/6196

https://sklep.metalmedia.pl/pl/p/Wiertlo-do-usuwania-gwintownikow-M3-weglikowe-SD2-2mm-Kennedy-KEN1541020K-KEN-154-1020K/6195

 

chyba do gwintowników od 8mm do 12 mm nie ma sensu kupować bo nie pamiętam aby w pracy komuś się taki ułamał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wkrętarce z parkside jest niby dobry uchwyt wiertarski ale według mnie mógłby być lepszy... mi bardzo przypasował uchwyt w Panasonicu pewnym.

Adnotacja widnieje w instrukcji tej wkrętarki aby nie używać ogniw 4ah tylko i wyłącznie 2ah. za pewne chodzi o to że przy 4ah mamy dostępny większy prąd i jesteśmy wstanie uszkodzić urządzenie, co jest dla mnie delikatnym żartem przy projektowaniu. Jest to linia Preformance ponoć.

Ma ta wkrętarka kilka jeszcze drobnych mankamentów ale w tych pieniądzach jest to ciekawy sprzęt tym bardziej że ogniwa są tanie i system cały jest tani.

bikeman1

Jeśli używasz narzędzi przy tak wymagających pracach to nie dziwię się że masz zamiłowanie do narzędzi firmowych z wyższej półki. Choć wiertarki stołowe, urządzenia przemysłowe do obróbki metali były już bardzo dobre kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. 

Wiertarka Stołowa tańsza z Lidla np uniemożliwia bardzo precyzyjną pracę, ponieważ sztywność konstrukcji oraz wszystkie elementy ruchome pracują nie tak jak powinny.

Dla amatora sprzęt w zupełności wystarczy jeśli używa go okazjonalnie przy mało wymagającej pracy. Osoba pracująca na lepszym sprzęcie, bądź chcąca wykonać wymagającą pracę dostanie nerwicy...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SubaruLPG napisał:

W tej wkrętarce z parkside jest niby dobry uchwyt wiertarski ale według mnie mógłby być lepszy... mi bardzo przypasował uchwyt w Panasonicu pewnym.

Adnotacja widnieje w instrukcji tej wkrętarki aby nie używać ogniw 4ah tylko i wyłącznie 2ah. za pewne chodzi o to że przy 4ah mamy dostępny większy prąd i jesteśmy wstanie uszkodzić urządzenie, co jest dla mnie delikatnym żartem przy projektowaniu. Jest to linia Preformance ponoć.

Ma ta wkrętarka kilka jeszcze drobnych mankamentów ale w tych pieniądzach jest to ciekawy sprzęt tym bardziej że ogniwa są tanie i system cały jest tani.

 

Używałem wkrętarki PABS 20-Li D4 20 V i na początku uchwyt odkręcał się ale teraz już jest dobrze. W D4 futerko nie bije. Według instrukcji którą mam w Performance można używać akumulatorów 4Ah (sprawdze to dokładnie ja wróce do Poznania) ale nie jest potrzebny taki akumulator bo przy 2Ah wkrętarka osiąga moment 60 NM. Co do uchwytu na początku myślałem, że bije ale zamocowałem dobry bit który rozwiał moje wątpliwości. Wkrętarki Performance jak i zielona seria D4 posiadają zabezpieczenie przed "spaleniem". W Starym modelu D4 uchwyt też nie bije. Uchwyt  w nowej zabawce będę testował w poniedziałek ;)

 

Prawdopodobnie zrezygnuje z szybkiej ładowarki ponieważ ładuje większym prądem przez co skraca się żywotność ogniw Li-ion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...