Jump to content
Sign in to follow this  
Mateusz Kwiecień

Impreza GH Hatchback Diesel podejdzie coś innego?

Recommended Posts

Cześć panowie. 

Słuchajcie mam do wzięcia Imprezę w bardzo dobrych pieniądzach, jest to 2.0 Dieselek z 2009r z uszkodzonym silnikiem.
Impreza jest w totalnej full opcji i co dla mnie ważne z pewnym przebiegiem i w 100% bezwypadkowa - jezdził nią mój bardzo dobry kolega.

W Imprezie pękł wał.

Moje pierwsze pytanie brzmi - Jaki byłby przybliżony koszt remontu tego silnika? I czy to się w ogóle opłaca?

Drugie pytanie - Czy macie może jakieś zródła skąd można kupić silnik w co najmniej bardzo dobrej kondycji do tego modelu? I w jakich pieniążkach takie silniki stoją?

Trzecie pytanie - Czy podejdzie do tejże świni jakiś inny silnik? Znalazłem silnik MY16 Impreza Sedan 2.5T z przebiegiem 45tyś ori i tak się zastanawiam... Gdyby to podeszło to może byłoby warto?

Zachęcam do dyskusji, jestem świeży w temacie subaru i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej, pozdrawiam serdecznie :D 

//EDIT

Zrobiłem research i wiem już, że trzecie pytanie było po prostu zbędne. 
Poinformowano mnie, że z tej świni zostałyby tylko fotele i karoseria. 

Edited by Mateusz Kwiecień

22?

będzie to droga zabawa. oglądałem kilka subaru ON z padniętym silnikiem. gdyby swap był banalny to te auta z uszkodzonym silnikiem dostawały by silniki benzynowe a jeśli nie to miały by większa wartość na rynku wtórnym

Dlatego też pomysł Swapu odrzucam całkowicie. Chyba że mówisz o swapie Diesel/Diesel? 

Generalnie najbardziej jestem za opcją pierwszą, ale szukam miłej osóbki, która może mi przybliżyć koszty. 

Auto ma być dla mnie, robić conajmniej 50tyś km rocznie więc chciałbym je doprowadzić do jak najlepszego stanu technicznego. 

Edited by Mateusz Kwiecień

Licz ok 20 tys pln. Taką wycenę dostałem kiedyś.

9 minut temu, Mateusz Kwiecień napisał:

ale szukam miłej osóbki, która może mi przybliżyć koszty. 

Napisz do @carfita ,robią często te silniki, to Ci policzy koszty i jak się zdecydujesz poskłada silnik.

• Like 1

14 minut temu, ewemarkam napisał:

Licz ok 20 tys pln. Taką wycenę dostałem kiedyś.

Matko w takim razie lepiej kupić już w benzynie :toobad::mellow: 

9 minut temu, tedimy99 napisał:

Napisz do @carfita ,robią często te silniki, to Ci policzy koszty i jak się zdecydujesz poskłada silnik.

Poszło, dzięki :D