Skocz do zawartości

Łódzkie spotkania, może by tak jakąś tradycję wprowadzić???


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Niech tylko ktoś się podejmie ogarnięcia tematu.

 

:P 8)

 

ok, chwile zastanawiałem się nad pomysłem...

 

myślę , iz jest to do fajnego zorganizowania, a frajdy będziemy mieli sporo...

 

podstawowy warunek sensowności przedsięwzięcia, to liczba uczestników - powiedzmy min 8-10 - stałych nie migających się... oczywiście im więcej tym lepiej, wszystko jest do ogarnięcia...

 

 

powiem Wam, jak ja bym to widział, ale bardzo chętnie poznam inne propozycje...

 

 

Załozmy iż powstaje Łodzka go-kartowa liga Plejad.

 

Proponuję na poczatek nie snuć planów dalekosiężnych, tylko zrobić jeden etap aby sprawdzić , jak pomysł się przyjmie.

 

1. Na etap niech sklada się 6 spotkań - w odstępach dwutygodniowych

2. spotkania w ramach spotu, w czwartki...

3. Etap zakończy się po 12 tygodniach , (6 eliminacjach) - Ustawką Piwną , na której ogloszone zostana wyniki oraz rozdane nagrody.

4. biorąc po uwagę konfigurację toru, pod Portem - klasyfikacja zwycięzców poszczegolnych eliminacji, nie moze odbywac sie na zasadzie, masowego startu i zwycięstwa pierwszej ososby na mecie.

 

Punktowany byłby czas okrązenia , oraz liczba w sumie przejechanych okrążeń.

Założmy iż punkty za czas otrzymywałyby pierwsze 4 osoby.

1m-ce - 10ptk

2m-ce - 6 ptk

3m-ce -3 ptk

4m-ce - 1ptk

 

Punktacja za największą liczbe okrążeń dla osób które wykonaly ich najwiecej wciagu 10 min:

1m-ce - 3 ptk

2m-ce - 1 ptk

 

Zastanawiałem sie nad klasyfikacją sumowaną - czyli np. brać pod uwagę 5 najszybszych okrążeń dnia, każdej osoby , zsumować - a o finalnym rezultacie decydował by łaczny czas ze wszystkich eliminacji. Takie rozwiązanie byłoby najprostsze i najbardziej czytelne , aczkolwiek tylko pod warunkiem stałej pełnej frekwencji, a różnie mogłoby z tym być - wtedy trzeba by było ustalic taryfę, ktora na tak krotkim torze , z cała pewnością konczylaby frajdę ze współzawodnictwa. Klasyfikacja punktowa jest bardziej liberalna, jesli chodzi o pojedyńcze absencje.

 

 

Koszta:

tutaj musimy to ustalic wspólnie...

 

proponuję:

1. każdy sam opłaca uczestnictwo

2. przed pierwszym etapem / proponuję "wpisowe" np. 25zl , suma zebranych środków zostanie przeznaczona na nagrody [za miejsca 2-4, bo nei ma nic gorszego jak być czwartym i nic nie dostać, dlateego u Nas 4ty też wygrywa :) ]

3. jako inicjator pomysłu , pierwsza nagroda [im.Carlosa :D ] niech tym razem pozostanie w mojej gestii :D

 

 

 

 

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można - żeby dać szansę na absencję (losową) - do wyniku liczyć 5 z 6 zawodów

można za wynik dnia przyjąć 4-5 najlepszych kółek z dnia zsumowane

trzeba ustalić ile razy można jechać na jednej imprezie

trzeba rezerwować tor coby jakieś forum hondy nam nie psuło zabawy :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można - żeby dać szansę na absencję (losową) - do wyniku liczyć 5 z 6 zawodów

 

 

można... czyli dla osob które pojechałyby pełne 6 eliminacji , nie liczony byłby czas najsłabszego dnia...

 

jest to całkiem sensowny pomysł

 

można za wynik dnia przyjąć 4-5 najlepszych kółek z dnia zsumowane

 

tor jest dość specyficzny i jeśli wiadomo gdzie i jak - można tak pojechać że 5 kolek będzie bardzo dobrych czasowo, kosztem kolejnych... tzn. chcialbym aby nie było cwaniakowania , tylko porządne ściganie... dlatego im więcej kołek liczonych tym lepiej - jesli w 10 min, tor mozna okrązyc 16-18 razy , aby nie było odpuszczania - musielibysmy liczyć 7-8 kółek do klasyfikacji...

 

trzeba ustalić ile razy można jechać na jednej imprezie

 

raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z czasowkami: gdy jest sporo osob na torze zawodnicy wzajemnie sobie moga psuc czasy dobrych okrazen (wpadniecie w opony, jazda za kims). Trzeba albo ograniczyc ilosc kartow na torze (jednoczesnie) albo wpasc na jakis inny pomysl.

 

Punktacja za największą liczbe okrążeń dla osób które wykonaly ich najwiecej wciagu 10 min:

1m-ce - 3 ptk

2m-ce - 1 ptk

to chyba sie nie sprawdzi - goscie obslugujacy tor wypuszczaja osoby w pewnych odstepach, natomiast zjazd po skonczeniu zabawy jest juz "masowy". Osoba wypuszczona na tor jako ostatnia ma tutaj handicap :P

 

Co do sumowania wszystkich wynikow miedzy kolejnymi tygodniami - czy wiemy ze konfiguracja toru sie nie zmieni w ciagu calej "Łodzkiej go-kartowej ligi Plejad" ?

Chodzi o unikniecie pewnego problemu - zalozmy, ze konfiguracja 1 toru to 1 minuta na okrazenie, natomiast ostatnie zawody rozegrane bylyby na konfiguracji 2, ktorej srednie okrazenie to powiedzmy minuta i 30 sek. Wtedy osoby ktore beda nieobecne na powiedzmy 1 zawodach beda mialy 30 sek wiecej w zsumowanych czasach wobec osob, ktore jezdzily na zawodach tylko na konfiguracji 1. Troche namieszalem ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi - tor w ciagu tych 12 tygodni musi byc taki sam, inaczej to wypaczy calkowity wynik (jesli bedziemy sumowac czasy z roznych zawodow).

Z drugiej strony wyniki punktowe za kazde zawody nie pozwalaja na zadne absencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z czasowkami: gdy jest sporo osob na torze zawodnicy wzajemnie sobie moga psuc czasy dobrych okrazen (wpadniecie w opony, jazda za kims). Trzeba albo ograniczyc ilosc kartow na torze (jednoczesnie) albo wpasc na jakis inny pomysl.

 

 

myślałem o tym - proponowałbym jazdę w nie większej grupie jak 5 osob, oraz ustalenie pewnej zasady fair-play , jeśli widzisz że ktoś jest znacznie szybszy od Ciebie i nie udaje Ci sie go odstawić , powiedzmy na 1/2 okrążenia pokonywanego z przeciwnikiem na "ogonie" , to stosujemy się do zasady "niebieskiej flagi" i puszczamy szybszego...

 

Co do sumowania wszystkich wynikow miedzy kolejnymi tygodniami - czy wiemy ze konfiguracja toru sie nie zmieni w ciagu calej "Łodzkiej go-kartowej ligi Plejad" ?

Chodzi o unikniecie pewnego problemu - zalozmy, ze konfiguracja 1 toru to 1 minuta na okrazenie, natomiast ostatnie zawody rozegrane bylyby na konfiguracji 2, ktorej srednie okrazenie to powiedzmy minuta i 30 sek. Wtedy osoby ktore beda nieobecne na powiedzmy 1 zawodach beda mialy 30 sek wiecej w zsumowanych czasach wobec osob, ktore jezdzily na zawodach tylko na konfiguracji 1. Troche namieszalem ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi - tor w ciagu tych 12 tygodni musi byc taki sam, inaczej to wypaczy calkowity wynik (jesli bedziemy sumowac czasy z roznych zawodow).

 

 

wydaje mi się że tak szybko, konfiguracja toru nie ulegnie zmianie... gdyby jednak tak się stalo, myslę że udaloby sie nam przedstawić pewna sensowną kompensacje wyników do zaistnialych warunków...

 

Czyli sumując:

-jeden przejazd

-liczone 8 najlepszych przejazdów

-trzeba zaliczyc 5 elimanacji,jeśli 6 to najsłabszy wynik odpada

-wpisowe 25zł

-pudło to 4 pierwsze miejsca

 

Gitarrrra?

 

gitarra...

 

 

pierwsze eliminacje 19.01 czwartek g.19 ?

 

-- 8 sty 2012, o 12:55 --

 

a moze prosciej. Punkty za miejsca z danego dnia i suma daje klasyfikacje. Unikniemy problemu z konfiguracja itp. bo jak bedzie liczony czas ten problem faktycznie bedzie.

 

 

myślę , ze suma czasowa jest najlepsza - punkty to dość zagmatwany sposób rozliczania wyników - sam sie zresztą tego obawialem...

 

zróbmy tak jak podsumowal to cybel , jeśli w trakcie bedziemy widzieli że cos nie gra tak jak nalezy , wtedy będziemy zmieniać...

 

 

 

teraz potrzeba min. 10 osob, zdeklarowanych aby rozpocząc zabawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obstawał przy jednym spotkaniu w miesiącu, ale jeśli większość chce częściej to postaram się dostosować, albo będę was gonił co drugie wyścigi ;-)

Co do toru, to tak jak już pisałem wcześniej, nie musimy zawsze bawić się pod IKEĄ :twisted:

Lista:

1.carlos-wrx

2.slesz

3.graczu

4.-=nikon=-

5.cybel

6.AMI-klasa Gość

7.Skolo

8.

9.

10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuję spotkania raz w miesiącu ze względów czasowych , jeśli jednak większość zdecyduje inaczej będę musiał Was szybciej gonić co miesiąc :)

No i już na początek 19.01 mnie nie będzie :(

1.carlos-wrx

2.slesz

3.graczu

4.-=nikon=-

5.cybel

6.AMI-klasa Gość

7.Skolo

8.Apacz

9.Pan Dziedzic

10. Chomik

11. bmarcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...