Jump to content
Przemek Chudzik

Subaryna Outback stary vs nowy :)

Recommended Posts

Czołem, czy ktoś miał starego backa i zmienił na nowego? Teraz latam na roczniku 2012 i ciekawy jestem czy nowe lepsze czy nowe to poprostu nowe pachnące nowością i niczym więcej :), pomijam kwestie gwarancji oczywiście.

• Like 1

58 minut temu, Przemek Chudzik napisał:

Czołem, czy ktoś miał starego backa i zmienił na nowego? Teraz latam na roczniku 2012 i ciekawy jestem czy nowe lepsze czy nowe to poprostu nowe pachnące nowością i niczym więcej :), pomijam kwestie gwarancji oczywiście.

Nowy czyli jaki?  Rocznik 2020?

59 minut temu, Eryk napisał:

Nowy czyli jaki?  Rocznik 2020?

Precyzujac to 2017/2019. 

To co poszło jeszcze bardziej do przodu w następcy to jakość wnętrza. Moim zdaniem w naszych nie ma co narzekać (comfort navi), a tam jest jeszcze lepiej. Jak masz CVT to w nowej generacji pracuje ona inaczej - symuluje klasyczny automat kosztem "ukochanego" wycia każdego nerda cvt. 

16 godzin temu, Przemek Chudzik napisał:

Czołem, czy ktoś miał starego backa i zmienił na nowego?

Miałem diesla MY12, przesiadłem się do benzyny MY15. Największa różnica, in plus to wnętrze, zawieszenie i prowadzenie. 

Tutaj na gorąco opisywałem moje wrażenie po jeździe próbnej MY15 LINK

Po liftingu pewnie jeszcze poprawili kilka rzeczy - na pewno światła. Choć już w przypadku MY15 LED świeci dużo lepiej niż Xenon w MY12.

A tutaj moje podsumowanie po 3,5 roku z MY15: LINK

Na chwile obecna mamy 3 obk 2007 2.5, 2015 3.6, 2017 3.6... 3.6 jest bardzo fajny, pali tyle co nasz 2.5i, przyspieszenie odczuwalnie lepsze, cichszy, lepsze wnetrze, w wersjach US zawieszenie jest znacznie lepsze. Cvt limituje przyjemnsc z jazdy, ale daje lepsze spalanie. 2017 ma lepsze wyciszenie, hamulce i pare innych bzdetow od 2015, ale generalnie bardzo fajne auta. IMO modele od 2015 sa bardziej dopracowane pod kazdym wzgledem w porownaniu do poprzednikow... Jedynie wersja 3.6 do 2014 roku miala fajniejszego automata 5EAT, ktory przekazywal wiecej mocy na tylnia os, niz te w wersjach ktore my mamy.