Skocz do zawartości

Subaru Outback vel. Kłębek


Cherusek1

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo Chopy! Kłębek odebrany z warsztatu. Dużo zrobione uszczelniony silnik ,miska i skrzynia , wymieniony rozrząd bo silnik był wyjęty wiec .... wymienione świece , przeczyszczona przepustnica , wymienione tarcze i klocki ,zregenerowany jeden zacisk , osłona przekładni kierowniczej,poprawiony ręczny ,uszczelnienie reduktora i wymiana przewodów instalacji gazowej, wymieniony tylny uszczelniacz wału korbowego.Niestety połowa części układu hamulcowego , które zamówiłem po nr vin u naszego Grzecha , nie pasowała:unsure:a sprawdzaliśmy wszystko po kilka razy ,No cóż tak bywa. Jeszcze wydech jest do przejrzenia i będzie w sumie jak nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni zrobiłem fotek ze srodka przepraszam. Niestety dzisiaj rano (wczoraj odebrałem autko) w tej ślizgawicy ktoś uderzył w Kłębka :huh: niby szkody nie są wielkie ale przykro mi bardzo :unsure: gdybyście wiedzieli jak dokładnie ta cześć się nazywa żebym wiedział czego szukać byłbym wdzięczny za podpowiedz ,chodzi o to "wzmocnienie" na zderzaku na kangury:P trochę jest przerysowane i ta aluminiowa osłona dosyć mocno pogięta:blush:jak znam życie pewnie jest to nie do kupienia jak blenda z tylu prawda?

IMG_1600.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cherusek1 napisał:

jak znam życie pewnie jest to nie do kupienia jak blenda z tylu prawda?

Rzuć hasłem na grupie facebookowej, bo w przeciągu miesiąca widziałem, że ktoś miał do sprzedania na części Outbacka z takim kangurem.

 

Współczuję w ogóle... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 21:23, Cherusek1 napisał:

 Niestety dzisiaj rano (wczoraj odebrałem autko) w tej ślizgawicy ktoś uderzył w Kłębka :huh: 

 

Ołłł noł! Bandyty jedne, Kłębka tak potraktować - ale nie martw się, karma wraca, a kangur - może małe to pocieszenie - ale przynajmniej się na coś przydał i ochronił zderzak..

W dniu 14.12.2019 o 11:44, Dj Brabus napisał:

Rzuć hasłem na grupie facebookowej, bo w przeciągu miesiąca widziałem, że ktoś miał do sprzedania na części Outbacka z takim kangurem.

Zapytam kolegi który sprzedaje H6 na części (ten od którego miałeś brać blendę ale była pęknięta) i dam znać.

 

Jako były właściciel powiem, że spalaniem to mnie mocno zaskoczyłeś 15-18l ? Mi się kręcił w mieście około 14l, mogę ci podesłać trochę raportów bo mam zapisane tankowanie na przestrzeni 1,5roku conajmniej. Raz wykreciłem 17-18l ale to była autostrada zapakowany i 170-180 km/h tempomat.

 

Co do wersji to na pewno jest przedlift, ale zaskoczyłeś mnie datą zejścia z taśmy produkcyjnej,  żyłem w świadomości, że to 2002r tak jak 1 rejestracja. Lifty były na koniec 2002r i pozniej.. Załaczam owner i service manuale, w którymś VINy były fajnie rozkodowane. Sam serwis manual może się przydać przy jakichś grubszych rozkminach - np. znalezienie bezpiecznika wyłączającego VDC aby w pełni korzystać z nadchodzącej zimy ^^ (Polifotwa wersja miała już przycisk do wyłaczania VDC w kabinie). Nawet jestem w posiadaniu tego przekażnika ale przeróbka okazała się bardziej skomplikowana i odpuściłem..

Subaru Outback 2002 Owners Manual.pdf

tu service manual dostępny do ściągniećia przez 7dni (plik był za duży i nie dało się dodać na forum):

https://we.tl/t-O0HsFEMai8

 

Jeśli chodzi o tarcze to szkoda że się nie skontaktowałeś, przechodziłem przez to co piszesz, okazało się że do niego pasują te o większej średnicy, też początkowo nie trafiłem z doborem. A z tyłu rzeczywiście tarczobębny, jeden zacisk regenerowałem jakiś czas temu, widocznie przyszła pora na drugi. Jakbyś się przymierzał do jakichś większych tematów to możesz dzwonić / pisać jak będe pamietał lub przechodziłem z Kłębkiem przez coś podobnego to podpowiem.

 

A jeśli chodzi o wymianę przewodów instalacji gazowej- jaki był powód, tak z ciekawości?

 

Fajnie czytać, że trafił w dobre ręce, tematy przecieków poogarniane rozrząd nowy to życzę by służył bezproblemowo jak najdłużej! 

Pozdro z 3city ^^ :D

 

Edytowane przez stah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stah napisał:

Ołłł noł! Bandyty jedne, Kłębka tak potraktować - ale nie martw się, karma wraca, a kangur - może małe to pocieszenie - ale przynajmniej się na coś przydał i ochronił zderzak..

Zapytam kolegi który sprzedaje H6 na części (ten od którego miałeś brać blendę ale była pęknięta) i dam znać.

 

Jako były właściciel powiem, że spalaniem to mnie mocno zaskoczyłeś 15-18l ? Mi się kręcił w mieście około 14l, mogę ci podesłać trochę raportów bo mam zapisane tankowanie na przestrzeni 1,5roku conajmniej. Raz wykreciłem 17-18l ale to była autostrada zapakowany i 170-180 km/h tempomat.

 

Co do wersji to na pewno jest przedlift, ale zaskoczyłeś mnie datą zejścia z taśmy produkcyjnej,  żyłem w świadomości, że to 2002r tak jak 1 rejestracja. Lifty były na koniec 2002r i pozniej.. Załaczam owner i service manuale, w którymś VINy były fajnie rozkodowane. Sam serwis manual może się przydać przy jakichś grubszych rozkminach - np. znalezienie bezpiecznika wyłączającego VDC aby w pełni korzystać z nadchodzącej zimy ^^ (Polifotwa wersja miała już przycisk do wyłaczania VDC w kabinie). Nawet jestem w posiadaniu tego przekażnika ale przeróbka okazała się bardziej skomplikowana i odpuściłem..

Subaru Outback 2002 Owners Manual.pdf 3 MB · 0 pobrań

tu service manual dostępny do ściągniećia przez 7dni (plik był za duży i nie dało się dodać na forum):

https://we.tl/t-O0HsFEMai8

 

Jeśli chodzi o tarcze to szkoda że się nie skontaktowałeś, przechodziłem przez to co piszesz, okazało się że do niego pasują te o większej średnicy, też początkowo nie trafiłem z doborem. A z tyłu rzeczywiście tarczobębny, jeden zacisk regenerowałem jakiś czas temu, widocznie przyszła pora na drugi. Jakbyś się przymierzał do jakichś większych tematów to możesz dzwonić / pisać jak będe pamietał lub przechodziłem z Kłębkiem przez coś podobnego to podpowiem.

 

A jeśli chodzi o wymianę przewodów instalacji gazowej- jaki był powód, tak z ciekawości?

 

Fajnie czytać, że trafił w dobre ręce, tematy przecieków poogarniane rozrząd nowy to życzę by służył bezproblemowo jak najdłużej! 

Pozdro z 3city ^^ :D

 

Hejo Stah :D baardzo,Ci dziekuje za wszystkie porady i tutorial , na bank się przyda , no myślałem ,że z tarczami to bedzie prosta sprawa :facepalm: juz powinienem się nauczyć , że w subarakach nic nie jest proste :Pprzynajmniej jak się pochopnie coś weźmie niby za prostą rzecz to potem tak właśnie jest ,ale to są drobiazgi , zostały czesci ale sprzedam je sobie i nie bedzie problemu , spalanie gazu no trochę duże ale cenowo ,wychodzi tak jak w moim byłym Dieslu , wychodzi na to że to mój styl jazdy , muszę się automatu jeszcze nauczyć bo jakoś nie szaleję za bardzo ale być może za długo go rozpędzam ,bedę testował rózne rozwiązania , ogólnie spalanie jest akceptowalne :thumbup: przewody chłopaki wymienili raczej przy okazji reduktora który przepuszczał, natomiast chyba one same nie były jakoś uszkodzone , może stwierdzili że coś sparciało i lepiej wymienić , teraz mam zamiar ogarnąć wydech , bo chłopaki znaleźli jakieś słabe punkty ,ale to juz po świętach , dzieki Stahu jeszcze raz , a gdybyś coś o kangurze sie dowiedział to jak najbardziej pisz ,Poki mam trochę pieniędzy chcę zrobić jak najwiecej , to co potrzeba i nawet to co nie potrzeba , w przyszłym roku na wiosnę /lato w planie mam blacharskie sprawy, jezdzi mi się nim fenomenalnie !  pozdrawiam i Wesołych !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 19:24, Cherusek1 napisał:

Hejo Stah :D baardzo,Ci dziekuje za wszystkie porady i tutorial , na bank się przyda...

Niestety kumpel od outbacka na części nie posiada kangura..

Powodzenia w poszukiwaniach i jak najkrótszej listy rzeczy do ogarnięcia.

Pozdro :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Cherusek1 napisał:

Tym czasem zmiana oleju w skrzyni i mostach , po wielu opiniach i artykułach jednak zdecydowałem się na statyczną wymianę oleju , mam nadzieje że to była dobra decyzja

 

U mnie też było statycznie - pierwszy raz "na szybko" od razu po zakupie, a za drugim razem (po ~20kkm) na spokojnie ze zdjęciem miski i czyszczeniem wewnętrznego filtra.

Z tego co pamiętam, za drugim razem zeszło prawie 7 litrów, więc jeżeli nic się nie będzie działo z kolejną wymianą poczekam już standardowe 60kkm lub za 4 lata (w moim przypadku to drugie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...