Skocz do zawartości

Wtrysk wody


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znam życie to jak będziemy drugim państwem co do ilość aut z instalacją wodną w autach - to ustawodawca znowelizuje ustawę i nałoży akcyzę i podatek drogowy do wody użytkowanej w środkach transportu !!!

Tak było z LPG - zawsze zapominali o paliwach LPG i CNG, ale gdy byliśmy po Brazylii kolejnym państwem na świecie z ilością aut - oberwaliśmy podatki podwójnie i z nawiązką, a po dzień dzisiejszy nie ma ustawy/rozporządzenia regulującego jakość paliw LPG...

 

Więc z tą wodą w autach oby nie było tak samo.

 

Pytanie techniczne:

- co by było gdybyśmy tylko oszukiwali odczyt temperatury na samej przepływce ? = zwiększone ilości wtryskiwanego paliwa ?

- czy dodawanie wody powoduje jedynie schłodzenie mieszanki paliwowo-powietrznej ?

- czy przy spalaniu powietrza i benzyny woda ulega spaleniu jako wodór i tlen czy jest wydalana bez spalenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem pewny jednego - wody nie spalisz. Wodę naprawdę ciężko rozłożyć na czynniki pierwsze (wodór,tlen) a i zysk energetyczny byłby z tego zerowy - najpierw dostarczasz energii na rozłożenie wody po to aby za chwilę odzyskać ją przez spalenie. Pomijam tutaj jakieś ekstra możliwe reakcje między paliwem a wodą w warunkach spalania , ale i tak zysk energetyczny z takich reakcji będzie zerowy  Co do drugiego pytania to po mojemu wszystko zależy od dawki :) Jak wprowadzisz mało wody w dolot to głownie schłodzi mieszankę (woda cała odparuje).  Jak dużo  - to woda wpadnie do komory, a wtedy masz silnik spalinowo -parowy :)

Ale to tyko moje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno ze u mnie działa. Widzę pozytywne efekty. I to mi wystarczy. Trafiłem na informacje że zima do wtrysku wody w wysilonych silnikach stosują płyn do spryskiwaczy zimowy. Można wodę z denaturatem też. Ale jak wyżej poradzili przesiadłem się na wodę destylowaną po filtrze z odwróconej osmozy. Dolewamy taka do akumulatorów do wózków widłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, bdb napisał:

ponieważ już 2 lata mam gotową instalację wtrysku wody do dolotu

To poproszę o Twoje spostrzeżenia, opinie na temat tej technologii. Jak to się spisuje w trakcie użytkowania. Jakie są faktycznie uzyski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...