Skocz do zawartości

WRX 2005 2.0T 225KM DUŻY PROBLEM


Przemek99

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru impreza 2005r wrx blobeye 2.0 turbo 225 kuca 

Może zacznę od początku, zakupiłem auto z szarpaniem, brak klimatyzacja ponoć zepsuta, turbo cisło od 3,5 tys obrotów według zegaru to 0,5 bara wtedy wstawalo. 

Po jakiejś trasy po prostu przestało działać. 

Szarpanie to do 3 tys obrotów najgorzej jedynka i dwójka reszta biegów już miodzio.

Grzeje się to hmm załóżmy po 150km auto z 90* stopni w sekundę umie nabyć maksymalna temperature.

Przed dawaniem na jakikolwiek warsztat, przestał działać 1 cylinder wymiana cewki pomogła.

Zawór upusty blow off hks.

Przerabiany wydech ( ten Blow off jest głośniejszy niż wydech) 

Kompresja prawidłowa, nic nie stuka, świece, filtry nowe. 

Prosiłbym o pomoc bo auto już prawie 2 miesiące u mechaników a 0 postępów, pieniądze nie grają roli bo to ma jeździć... 

Według licznika 89 tys Mill. 

Zapomniałem dodać po utracie turbo auto kręci tylko do 4 tyś obrotów. 

Edytowane przez Przemek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ale auto faktycznie się grzeje, czy tylko wskaźnik na blacie tak pokazuje? Chyba niemożliwe, że w sekundę idzie temperatura na maxa? 

 

Ja miałam podobnie z temperaturą i innymi dziwnymi objawami, okazalo się, że mechanik nie dokrecil masy na kolektorze... 

Edytowane przez Ewelina Rokitnicka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Przemek99 napisał:

Subaru impreza 2005r wrx blobeye 2.0 turbo 225 kuca 

Może zacznę od początku, zakupiłem auto z szarpaniem, brak klimatyzacja ponoć zepsuta, turbo cisło od 3,5 tys obrotów według zegaru to 0,5 bara wtedy wstawalo. 

Po jakiejś trasy po prostu przestało działać. 

Szarpanie to do 3 tys obrotów najgorzej jedynka i dwójka reszta biegów już miodzio.

Grzeje się to hmm załóżmy po 150km auto z 90* stopni w sekundę umie nabyć maksymalna temperature.

Serwis Subaru Mikołów nie dali rady, teraz jest u ams stopka race & rally car Service Katowice gdzie dostaje informacje ze nigdy takiego przypadku nie mieli i ciężko a warsztat uważany za najdroższy i najlepszy. 

Przed dawaniem na jakikolwiek warsztat, przestał działać 1 cylinder wymiana cewki pomogła.

Zawór upusty blow off hks.

Przerabiany wydech ( ten Blow off jest głośniejszy niż wydech) 

Kompresja prawidłowa, nic nie stuka, świece, filtry nowe. 

Prosiłbym o pomoc bo auto już prawie 2 miesiące u mechaników a 0 postępów, pieniądze nie grają roli bo to ma jeździć... 

Według licznika 89 tys Mill. 

Zapomniałem dodać po utracie turbo auto kręci tylko do 4 tyś obrotów. 

Zaprowadź to auto do @carfita i będziesz miał spokój i sprawne auto, bo inaczej niepotrzebnie zrazisz się do marki po takich przejściach z mechanikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem z wolnossącym peugotem 1.6 benzyna. Uszkodzone były 4 czujniki - generalnie elektronika silnika. Naprawa to kilkaset pln za czujniki ale dojście do tego co jest uszkodzone zajęło mi 7 tygodni ślęczenia nad schematami elektrycznymi. Watpie żeby mechanik to ogarnął bez ślęczenia w schematach. Zero postępu bo niestety wszystko na chybił trafił a po co się męczyć jak klocki tarcze sprzęgła idą bez zastanowienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 10:14, Ewelina Rokitnicka napisał:

Cześć, ale auto faktycznie się grzeje, czy tylko wskaźnik na blacie tak pokazuje? Chyba niemożliwe, że w sekundę idzie temperatura na maxa? 

 

Ja miałam podobnie z temperaturą i innymi dziwnymi objawami, okazalo się, że mechanik nie dokrecil masy na kolektorze... 

Jak układ się zapowietrzy (UPG, nieszczelne rurki rzadziej chłodnica) to momentalnie, w ciągu kilku sekund może iść poza zakres nawet na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...