Skocz do zawartości

Felgi do Forka od STI


Wojtek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie: chciałbym założyć felgi od STI 5x114 do Forka 2008 diesla 5x100. Aby zmienić rozstaw śrub - muszę zmienić piasty z łożyskami. Nie wiecie, czy piasty od STI założę bez problemu do Forka? Z tego co wiem do Forestera pasują od WRX, zatem czy w Imprezie, która fabrycznie bywa WRX i bywa STI uda się zamienić tylko piasty, czy to raczej nie będzie pasować Plug&Play ? Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najprostsze rozwiązanie to zakup adapterów zmieniających rozstaw śrub. Sprawdź jakie masz ET na oryginalnej feldze i na tej, którą chcesz założyć. Adapter działa jako dystans, więc musisz liczyć się z tym, że przynajmniej z 10mm koło wysunie Ci się do błotnika - co w przypadku Forka chyba nie jest problemem, bo większość fabrycznych felg jest chyba ET48, a niektórzy montują ET35 czy mniej, więc myślę zero problemu.

 

Pierwsze ogłoszenie z brzegu - proponuję zadzwonić do nich, na pewno Ci wszystko wyjaśnią:

https://sprzedajemy.pl/dystanse-adaptery-5x100-5x114-3-toyota-nissan-mitsubishi-gdansk-2-6bea9f-nr53907797

 

Bez sensu kombinować ze zmianą piast, za duża kombinacja technologiczna, a koszty wcale nie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajny pomysł Chłopaki, ale minimalna szerokość takich dystansów to 23mm. Przy szerokości felg 7,5'' i et 45 nie jestem pewien, czy koło zmieści mi się 23mm na zewnątrz? Może ktoś z Was ma zamontowane koła 7'' na ET38 lub 7,5'' na ET45 i może zobaczyć, czy uda się je jeszcze odsunąć po 2 cm na stronę? Bardzo by mi to pomogło - wtedy skorzystałbym z tego pomysłu :-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daymanek opisał swój przyklad na podstawie Forka SF czyli roczniki 98-02

Ty @Wojtek. Jak napisałeś masz Forka 2008 diesel. Czyli SH, zupełnie inna buda.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest tak jak Tobie wspomniano już montaż dystansów se zmianą rozstawu na 5x100 na 5x114,3

 

Jeśli boisz się o to że koło za bardzo wyjdzie na zewnątrz i będzie obcieralo o nadkola to weź w rękę metrówkę i poziomicę i sprawdź ile cm masz zapasu. (Oczywiście samo wyprofilowanie nadkola wewnątrz również jest ważne)

 

Nie mogę wstawić fotki:/ poziomica w pionie na równo z rantem i cm sprawdzasz ile jest miejsca do rantu felgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, problem tylko polega na tym, że nie mam auta u siebie... rzeczywiście sam bym sprawdził, ale kupiłem auto na zimówkach i chcę do niego kupić felgi, a okazja zakupu takich jakie chciałem od STI mija wcześniej , niż odwiedzę auto. Stąd moje zapytanie do Was

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Więc jeśli ktoś ma takiego forka na felgach nie oryginalnych i mógłby rzucić okiem, czy jeszcze zmieści się te 2 cm to byłbym wdzięczny :-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...