Skocz do zawartości

Wypinany hak forester


gajowyPh

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie zakupiłem ostatnio Forestera z oryginalnym hakiem nr L105ESC001 (zdj instrukcji dołączonej do dokumentów auta) Ale niestety bez końcówki kuli.

I mam prośbę do osób które posiadają taki właśnie hak. 

Czy możecie zmierzyć ta kwadratową końcówkę która wkłada się w otwór przy tej ramie przykreconej do auta.

Znalazłem uzywke na olx ale jej wymiary(31x 38 mm) są trochę mniejsze od wymiarów tego kwadratu u mnie(32x47mm) i nie wiem czy nie za dużo mniejsze, może tak właśnie musi być.

Nadmienię też że sprzedający nie ma już haka i nie jest w stanie podać wymiarów otworu ani nr kat jaki miał hak

Jeśli znalazł by się ktoś kto ma taki hak i podał by tu wymiary tej końcówki to wyjaśniło by sprawę.

Z góry bardzo dziękuję.

Screenshot_20190308-180050_Gallery.jpg

Edytowane przez gajowyPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak byś mógł sprawdzić i zrobić pomiary to będę wdzięczny. Ten gość co sprzedaje ten hak też ma go z imprezy.

W sumie chyba by wystarczylo jak byś sprawdzil czy ten nr co podalem jest u Ciebie taki sam. Ale dla pewności jak nr się okaże taki sam to zrób też pomiar.

Edytowane przez gajowyPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w foresterze SG hak ma 29 x 41 mm a otwór 31 x 43 mm, tylko że u mnie wpina się poziomo, a nie pionowo jak u ciebie. Ty masz SH? Zmierzyłem też w innym aucie, gdzie hak jest podobny do twojego, tu również różnica jest na poziomie ok. 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yaros napisał:

U mnie w foresterze SG hak ma 29 x 41 mm a otwór 31 x 43 mm, tylko że u mnie wpina się poziomo, a nie pionowo jak u ciebie. Ty masz SH? Zmierzyłem też w innym aucie, gdzie hak jest podobny do twojego, tu również różnica jest na poziomie ok. 2 mm.

Dokładnie mój to SH. Dzięki za odp. Proszę jeszcze o zrobienie pomiarów osób które posiadają hak o nr L105ESC001 niewiadomej marki ale oryginał subaru.

W dniu 8.03.2019 o 21:23, marcos napisał:

Mam cos takiego w imprezie ale nie wiem czy to dokładnie to samo.

To możesz zrobić pomiar swojego haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcos napisał:

Najwcześniej w piątek bede mógł. tak sie przyjrzałem i mam taki sam jak na zdj.

No wielka szkoda że nie wcześniej. No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Tylko wez zmierz jeszcze jakie sa wymiary kwadratu. Zatem czekam...

Edytowane przez gajowyPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcos napisał:

Ten co ja mam ma takie same wymiary.

A Twój to Monoflex?

W dniu 15.03.2019 o 13:41, subarutux napisał:

Takie haki ASO montowały parę lat temu, może tam zapytać?

W aso nie mają samych kul. Tylko kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm oferuje haki (np. ACS, AUTO-HAK, Steinhof, HakPol) i najlepszym sposobem identyfikacji jest tabliczka znamionowa, która powinna być przymocowana do belki z gniazdem.

Numer L105ESC001, to numer prawdopodobnie nr OEM, któremu może odpowiadać  nr z katalogu Westfalia 348 024 600 001. Tak się składa, że w 2018 r (po bliskim spotkaniu z Audi) mój hak został wymieniony na hak Westfalia Monoflex Class A50-x.

 

Dane identyfikacyjne haka

Samochód Forester 2012

              Hak:                              Westfalia Monoflex Class A50-x

             Opis na kuli:                 K16539 6041-1

             Przekrój haka              41,5x30,5 mm (jak na zdjęciu)

             Nr identyfikacyjny       e4 00-2933

             Nr katalogowy              348 024 600 001

             Nr seryjny                     53069

W załączeniu:

- wyciąg z katalogu Westfalia 2013

- zdjęcia oraz opis etykiet haka i belki

F-Westfalia opis zamontowanego haka.pdf F-hak Subaru Westfalia.pdf F-SUBARU Westfalia_Polska_Katalog_2013-wyciag.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 10:10, michalro napisał:

Wiele firm oferuje haki (np. ACS, AUTO-HAK, Steinhof, HakPol) i najlepszym sposobem identyfikacji jest tabliczka znamionowa, która powinna być przymocowana do belki z gniazdem.

Numer L105ESC001, to numer prawdopodobnie nr OEM, któremu może odpowiadać  nr z katalogu Westfalia 348 024 600 001. Tak się składa, że w 2018 r (po bliskim spotkaniu z Audi) mój hak został wymieniony na hak Westfalia Monoflex Class A50-x.

 

Dane identyfikacyjne haka

Samochód Forester 2012

              Hak:                              Westfalia Monoflex Class A50-x

             Opis na kuli:                 K16539 6041-1

             Przekrój haka              41,5x30,5 mm (jak na zdjęciu)

             Nr identyfikacyjny       e4 00-2933

             Nr katalogowy              348 024 600 001

             Nr seryjny                     53069

W załączeniu:

- wyciąg z katalogu Westfalia 2013

- zdjęcia oraz opis etykiet haka i belki

F-Westfalia opis zamontowanego haka.pdf 1 MB · 5 pobrań F-hak Subaru Westfalia.pdf 399 kB · 1 pobranie F-SUBARU Westfalia_Polska_Katalog_2013-wyciag.pdf 1 MB · 1 pobranie

Dzięki za wyvzerpujace wyjaśnienia. Zatem zaczynam szukać w śród innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...