Skocz do zawartości

Levorg - instalacja lpg.


house_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.08.2020 o 12:59, nickczemnik napisał:

 

Namiar wysyłam na PW.

 

Całkowity koszt instalacji to 4.500 zł.

Nickczemnik, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy

- jak wygląda spalanie gazu w mieście/drogi krajowe/autorstrady?

- ile km średnio robisz na jednym zbiorniku?

- czy dalej instalacja sprawuję się poprawnie?

- ile km przejechałeś już na LPG

- czy potrzebny jest dotrysk benzyny? Jeśli tak to ile?

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.09.2020 o 12:11, maciekelga napisał:

Nickczemnik, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy

- jak wygląda spalanie gazu w mieście/drogi krajowe/autorstrady?

- ile km średnio robisz na jednym zbiorniku?

- czy dalej instalacja sprawuję się poprawnie?

- ile km przejechałeś już na LPG

- czy potrzebny jest dotrysk benzyny? Jeśli tak to ile?

Maciek

 

To po kolei:

-13/9/12 to tak mniej więcej oczywiście, bo zależy bezpośrednio od stylu jazdy w danej chwili i jak często używam przycisku S na kierownicy. Od kilku lat w różnych samochodach obiecuję sobie spisywać tankowania i przebiegi żeby móc rzetelnie odpowiadać, ale nigdy mi to nie wyszło ;)

-400-500, ale najczęściej tankuję po 400 nie czekając aż się skończy, chyba, że jadę gdzieś dalej to wtedy sam zmienia na benzynę i tankuję na miejscu

-cały czas jest ok, nie miałem problemów

-jakieś 3000 km

-dotrysk jest potrzebny przy bezpośrednim, wychodzi około 1 litra na 100km, plus benzyna na uruchomienie silnika na zimno. Łącznie jakieś 15 litrów benzyny na 1000km dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mały update po 11.000km na LPG - nadal wszystko jest ok. Instalacja działa w zasadzie niezauważalnie dla kierowcy. Na przeglądzie po 10k km nie stwierdzono żadnych błędów w logach zarówno sterownika silnika jak i sterownika LPG od KME. Wymiana filtrów i jeździmy dalej.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.05.2021 o 17:27, nickczemnik napisał:

Mały update po 11.000km na LPG - nadal wszystko jest ok. Instalacja działa w zasadzie niezauważalnie dla kierowcy. Na przeglądzie po 10k km nie stwierdzono żadnych błędów w logach zarówno sterownika silnika jak i sterownika LPG od KME. Wymiana filtrów i jeździmy dalej.

Nikczemnik, fajnie że jest ktoś posiadający Levorga z LPG i zadowolony z instalacji, właśnie stoję przed decyzją o zakupie tego auta i jedyny dylemat który determinuje zakup to możliwość założenia podtlenku LPG. Jesteś w stanie podać namiary na gazowników, którzy zrobili instalację u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 15:16, pier_re napisał:

Nikczemnik, fajnie że jest ktoś posiadający Levorga z LPG i zadowolony z instalacji, właśnie stoję przed decyzją o zakupie tego auta i jedyny dylemat który determinuje zakup to możliwość założenia podtlenku LPG. Jesteś w stanie podać namiary na gazowników, którzy zrobili instalację u Ciebie?

 

 

Jasne, wyślę w wiadomości, ale ja robiłem w mazowieckim.

Ja prawdopodobnie pod koniec sierpnia będę sprzedawał Levorga, bo znów potrzebuję coś terenowego. Teraz mam już około 15kkm na gazie i nadal nie narzekam, a przy cenach 5,99 benzyna i 2,49 LPG to nawet bardziej doceniam :D 

 

Edytowane przez nickczemnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 11:28, nickczemnik napisał:

Ja prawdopodobnie pod koniec sierpnia będę sprzedawał Levorga, bo znów potrzebuję coś terenowego.

 

Jak możesz to pochwal się co dokładnie będziesz sprzedawać, przebieg, wersja i cena. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.07.2021 o 11:28, nickczemnik napisał:

Ja prawdopodobnie pod koniec sierpnia będę sprzedawał Levorga, bo znów potrzebuję coś terenowego. Teraz mam już około 15kkm na gazie i nadal nie narzekam, a przy cenach 5,99 benzyna i 2,49 LPG to nawet bardziej doceniam :D 

Jak będziesz sprzedawał, daj znaka na priv co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 00:00, pier_re napisał:

Jak możesz to pochwal się co dokładnie będziesz sprzedawać, przebieg, wersja i cena. :D

 

Wersja GT-S Comfort, srebrny, produkcja 2016, pierwsza rejestracja grudzień 2016 w Czechach. Przebieg zbliża się do 59 tysięcy km. Samochód w Czechach miał stłuczkę w lewy bok przy przebiegu około 23 kkm na początku 2019 - tak był kupiony przez poprzedniego właściciela, który go sprowadził i naprawił w Polsce - wymieniane były drzwi P+T. Sprowadzający jeździł nim niecałe 1,5 roku, zrobił w tym czasie około 14 kkm, ja przez rok i 2 miesiące dołożyłem do tego 22 tysiące, z czego 17 na LPG. (Dawno tyle kilometrów nie zrobiłem samochodem w ciągu roku :D )

Z dodatków to przednie drzwi i cały bagażnik są wyciszone matami bitmat i pianką 6/9mm, w przednich drzwiach głośniki Focal Auditor. Samochód ma oryginalny hak z gniazdem 13 pin, który założyłem pod bagażnik rowerowy (jest trzecia tablica). Dołożony jest moduł zamykający wszystkie szyby przy zamknięciu auta.

Olej wymieniam co 8-9 tysięcy. Zawsze na oryginalnym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.08.2020 o 17:27, nickczemnik napisał:

Kto nie ryzykuje, ten nie ma problemów ;)

To oficjalnie jest już Levorg z założonym LPG innym niż BRC. Po przesiadce z nudnej jak flaki z olejem Avensis Levorg bardzo mi się spodobał, natomiast szybko dał o sobie znać jego niewielki zasięg w trasie - Avensis robił 900 km na tankowaniu, Levorg po 500 km nie tak szybkiej jazdy miał już sucho w baku, a pauzy w trasie wolę robić przy jakichś widoczkach, a nie zwiedzać stacje paliw. Tak czy inaczej zacząłem szukać info o możliwym montażu LPG i byłem zdziwiony, bo większość firm mówi, że nie ma do tego schematów i się nie podejmie. Po jakimś czasie trafiłem na allegro na ofertę montażu instalacji KME Nevo Sky Direct II, ale dość daleko ode mnie (350 km). Niemniej idąc tropem KME przypomniałem sobie o firmie, która montowała kiedyś gaz znajomemu i był bardzo zadowolony. Po kontakcie usłyszałem, że się to jak najbardziej da zrobić, schematów nie ma, to sami je stworzą. Montaż i strojenie zajęły 1 dzień. Wpadł wspomniany wcześniej sterownik KME oraz wtryski HAWK. Butla 56 litrów w miejscu wytłoczki ze schowkami. Dałoby się włożyć większą, ale nie chciałem drastycznie obciążać tyłu samochodu, a tak da się jeszcze zrobić podłogę niżej niż z wytłoczką i powiększyć bagażnik, który standardowo jest dość niski. Generalnie przy zachowaniu standardowej wysokości podłogi 60 litrów to weszłoby z zapasem, może nawet 64.

Zrobiłem pierwsze 200 km z instalacją i w zasadzie jeździ się bez zmian. Mam wrażenie, że silnik na LPG pracuje odrobinę ciszej, a w zasadzie bardziej miękko, ale to raczej subiektywne doznania.
Ze względu na to, że standardowo w tej wnęce znajdującej się między tłumikami jest dość gorąco, to przed montażem zrobiłem wygłuszenie bagażnika, co przy okazji daje mocną izolację termiczną.

PSX_20200827_084509.jpg

PSX_20200827_084500.jpg

Moglbys podac namiary na montaz LPG dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem po tygodniu jazdy na LPG system KME. Auto poki co sprawuje sie bez problemow. Jedyne co zauwazylem to delikatna "dziura mocy" przy powolnym cofaniu. 
Napisze cos wiecej po przejechaniu minimum 1000km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.07.2022 o 18:41, pleonazm napisał:

Jestem po tygodniu jazdy na LPG system KME. Auto poki co sprawuje sie bez problemow. Jedyne co zauwazylem to delikatna "dziura mocy" przy powolnym cofaniu. 
Napisze cos wiecej po przejechaniu minimum 1000km. 

 

A to ciekawe zjawisko, u mnie nic takiego nie ma. Jak to się objawia? Nie reaguje na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, Grzegor1111 napisał:

Czy mogę prosić o namiar na instalatora ? Czy dalej u Pana wszystko działa w aucie bez zarzutu ?

Tak, wszystko jest ok. Przejechałem 31 tysięcy km przez niecałe 2 lata na LPG. Niedawno wymieniłem świece zapłonowe, wszystko wyglądało w porządku (poza dostępem do świec, który inżynierowie Subaru mogliby trochę lepiej przemyśleć ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jestem po 13000km, i przegladzie LPG. Wszystko dziala jak nalezy. Przy bardzo niskich temp w zime auto potrafi przy przelaczaniu na gaz miec "lekka dziure mocy" ale to pewnie kwestia regulacji ktora musialbym przeprowadzic zimą. Problem raczej znika gdy do momentu nagrzania silnika jezdze na "S" sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.08.2020 o 17:27, nickczemnik napisał(a):

Kto nie ryzykuje, ten nie ma problemów ;)

To oficjalnie jest już Levorg z założonym LPG innym niż BRC. Po przesiadce z nudnej jak flaki z olejem Avensis Levorg bardzo mi się spodobał, natomiast szybko dał o sobie znać jego niewielki zasięg w trasie - Avensis robił 900 km na tankowaniu, Levorg po 500 km nie tak szybkiej jazdy miał już sucho w baku, a pauzy w trasie wolę robić przy jakichś widoczkach, a nie zwiedzać stacje paliw. Tak czy inaczej zacząłem szukać info o możliwym montażu LPG i byłem zdziwiony, bo większość firm mówi, że nie ma do tego schematów i się nie podejmie. Po jakimś czasie trafiłem na allegro na ofertę montażu instalacji KME Nevo Sky Direct II, ale dość daleko ode mnie (350 km). Niemniej idąc tropem KME przypomniałem sobie o firmie, która montowała kiedyś gaz znajomemu i był bardzo zadowolony. Po kontakcie usłyszałem, że się to jak najbardziej da zrobić, schematów nie ma, to sami je stworzą. Montaż i strojenie zajęły 1 dzień. Wpadł wspomniany wcześniej sterownik KME oraz wtryski HAWK. Butla 56 litrów w miejscu wytłoczki ze schowkami. Dałoby się włożyć większą, ale nie chciałem drastycznie obciążać tyłu samochodu, a tak da się jeszcze zrobić podłogę niżej niż z wytłoczką i powiększyć bagażnik, który standardowo jest dość niski. Generalnie przy zachowaniu standardowej wysokości podłogi 60 litrów to weszłoby z zapasem, może nawet 64.

Zrobiłem pierwsze 200 km z instalacją i w zasadzie jeździ się bez zmian. Mam wrażenie, że silnik na LPG pracuje odrobinę ciszej, a w zasadzie bardziej miękko, ale to raczej subiektywne doznania.
Ze względu na to, że standardowo w tej wnęce znajdującej się między tłumikami jest dość gorąco, to przed montażem zrobiłem wygłuszenie bagażnika, co przy okazji daje mocną izolację termiczną.

PSX_20200827_084509.jpg

PSX_20200827_084500.jpg

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem Levorga r.2015 i właśnie rozważam montaż instalacji lpg.

 Czy ktoś może napisać jak sprawuje się taka instalacja po kilku-kilkudziesięciu tys. km? Pytanie zwłaszcza do nikczemnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już po założeniu instalacji LPG produkcji KME. Sterownik KME DIRECT 3gen., wtryski KME FENINIX, zbiornik 70l.

Montaż w Łodzi w siedzibie firmy, więc mam nadzieję porządnie. Przejechałem dotąd 3000km bez żadnych problemów. Spalanie ok.11/100 głownie na autostradach z prędkościa ok.130/h plus średnio 1,7/100 benzyny. Na pierwszym przeglądzie korekta ustawień składu mieszanki i mam nadzieję że spalanie trochę spadnie.

Póki co zadowolony.

17025050016924507907630195072710.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...