Jump to content
house_1

Levorg - instalacja lpg.

Recommended Posts

Wiem, że jest wątek o lpg, ale zginę tam z bardzo specjalizowanym tematem, więc pozwoliłem sobie założyć wątek tutaj.

Poszukuję chętnego na promocyjny montaż (po tzw. kosztach) instalacji lpg w Levorgu.

Chodzi o to, że w zamian za obniżkę ceny, potrzebny jest wóz do "pierwszej" zabudowy. W silnikach z DI nie jest to takie proste, bo instalacja musi być dedykowana do konkretnego modelu sterownika silnika. Z tego co wiem, to nikt nie ma aplikacji do Levorga. I chcę to zmienić ;).

Na razie zrobiłem w swoim Focusie RS.

Instalacja posiada dodatkowy wtrysk pośredni lpg i jeździ na dwóch paliwach.

Atutem takiego rozwiązania jest zabezpieczenie przed gromadzeniem się nagaru w przewodach dolotowych, co jest pewnym problemem w silnikach DI.

Najlepiej aby chętny był z Warszawy lub okolic.

Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub tutaj.

Cześć, mile zaprzyjaznie się z osobą, która ogarnia LPG do Forka 2.0 XT z 2016r.

do tej pory wszystkie warsztaty raczej na nie

Warszawa

Posted (edited)
5 godzin temu, house_1 napisał:

Na razie zrobiłem w swoim Focusie RS.

Mam nadzieję, że nie w ostatniej generacji RSa. Ten silnik jest podobno z plasteliny. 

5 godzin temu, house_1 napisał:

Chodzi o to, że w zamian za obniżkę ceny, potrzebny jest wóz do "pierwszej" zabudowy.

Temat dla odważnych. Brak aut z USA. Levorgów w Wwie prawie nie widuję. Poza tym większość jeszcze na fabrycznej/przedłużonej gwarancji. 

Edited by Urbi

Godzinę temu, Urbi napisał:

Mam nadzieję, że nie w ostatniej generacji RSa. Ten silnik jest podobno z plasteliny. 

Z plasteliny czy innego materiału, ale spala LPG. I dobrze mu z tym.

Posted (edited)
2 godziny temu, Urbi napisał:

A w jakiej generacji jest ecoboost z DI? Pytanie oczywiście retoryczne.

A co do plasteliny - trudno, w hameryce podobno faktycznie im się nie podoba bo szpilki głowicy z bloku wychodzą - powyżej 700KM. A mój ma może połowę (tę seryjną) tej wartości.

Jak padnie, trudno.... naprawię.... raczej gorzej niż w Subaru nie będzie :mrgreen:.

Edited by house_1

Nie zrozum nie źle. RS to świetne auto.  Prawie je kupowałem, ale w necie znalazłem masę informacji o wymianach silnika na gwarancji.

15 minut temu, Urbi napisał:

Nie zrozum nie źle

Absolutnie o tym nie ma mowy.

Też (w swoim czasie) naczytałem się o wadach silników i...... poszedłem negocjować cenę ze sprzedawcą :mrgreen:.

• Haha 1

Problemem w RS byla UPG. Co ciekawe ten sam silnik w Mustangu byl bezawaryjny. Po zmianie UPG problem nie wystepuje. Podobno.

Udało się coś w temacie Levorg LPG ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Takie otrzymałem informację na dzień 2019-0-19.
Obecnie Dystrybutorzy nie posiadają przetestowanej i bezawaryjnej aplikacji LPG do Pana samochodu z silnikiem z bezpośrednim wtryskiem, którą mogę polecić. To jednak wszystko, błyskawicznie się zmienia i listy profesjonalnych instalacji LPG dedykowanych do wymagających silników stale się powiększają o kolejne, nowe dopracowane sety montażowe. 
Załączam link do źródła:  http://www.egp.pl/lpg-do-bezposredniego-wtrysku.htm

Temu ktoś musiał zamontować i się nie bać
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-1-6dit-turbo-170ps-gaz-automat-cvt-polski-salon-4x4-jak-nowy-ID6C272I.html?
image.thumb.png.d7f467ecb313716701d92915dc9b2fe3.png

Trzymam kciuki za rozpowszechnienie LPG w Levorgu bo mnie osobiście najbardziej dobija koszt paliwa w utrzymaniu samochodu..
Tak widziałem pytanie jak będzie działać jak ktoś już sprzedaje.

1 godzinę temu, OWOC napisał:

Temu ktoś musiał zamontować i się nie bać

Może dlatego już sprzedaje...

Na razie chętny z Levorgiem się nie pojawił, za to trwa już od pewnego czasu zbieranie doświadczeń z lpg w WRXie  M|Y2017.

W tym Levorg jest coś takiego:

instalacja założona była w 2017 roku przy przebiegu ok 6000 km. Jest to instalacja sekwencyjna marki BRC, dedykowana do silników z bezpośrednim wtryskiem - co któryś cykl wtryskiwana jest benzyna więc trzeba pamiętać, że auto też jej trochę pobiera. Dodatkowo jest zbiornik z płynem smarującym wtryski.

W dniu 18.07.2019 o 20:10, Rafik83pl napisał:

W tym Levorg jest coś takiego:

instalacja założona była w 2017 roku przy przebiegu ok 6000 km. Jest to instalacja sekwencyjna marki BRC, dedykowana do silników z bezpośrednim wtryskiem - co któryś cykl wtryskiwana jest benzyna więc trzeba pamiętać, że auto też jej trochę pobiera. Dodatkowo jest zbiornik z płynem smarującym wtryski.

Pytanie, jak się sprawuje.

Witam
Czy jest ktoś kto używa LPG w Levorgu?
Pytam bo Levorg ma wszystko czego bym oczekiwał od auta poza spalaniem. Niestety sporo km robię po Gdańsku co nie wróży dobrego spalania, w LPG było by do przełknięcia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Witam
Czy jest ktoś kto używa LPG w Levorgu?
Pytam bo Levorg ma wszystko czego bym oczekiwał od auta poza spalaniem. Niestety sporo km robię po Gdańsku co nie wróży dobrego spalania, w LPG było by do przełknięcia.

Mam tak samo jak Ty w instalacji lpg nie ma dedykowanej dla tego auta jakiś magik możesz coś kombinować ale to jak dla mnie duże ryzyko

No niestety też średnio mi się widzi eksperymentować...
Na prawdę było by to idealne, nie nudne kombi z awd gdyby przy miejskiej jeździe dało się spokojnie zejść do 10L lub iść w sprawdzone LPG.
W tej chwili mam Mazde 6 z silnikiem 2.0 Disi i przy jeździe miejsko-autostradowej mieszczę się w okolicach 10L nawet przy maksymalnym ciskaniu gazu. Wiem że AWD robi swoje, jednak wynik 12-14L rujnuje portfel niestety.