Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, evi napisał:

faktura wchodzi w grę?I daj znać które modele Cię interesują.

 

faktura by się przydała, ale nie wiem czy bede móg odliczyć, jeśli nie to wystarczy paragon. Interesują mnie  tak jak napisłałem La cimbali junior M21 Junior , faemna enova jednogrupowa, nuova simonnelii musica.... chyba ze ktoś ma taki dar przekonywania że wybije mi z głowy te idiotyczne pomysły zakupu takich ekspreósw do domowego użytku i przekona do czegoś tańszego:D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaszyn napisał:

 

faktura by się przydała, ale nie wiem czy bede móg odliczyć, jeśli nie to wystarczy paragon. Interesują mnie  tak jak napisłałem La cimbali junior M21 Junior , faemna enova jednogrupowa, nuova simonnelii musica.... chyba ze ktoś ma taki dar przekonywania że wybije mi z głowy te idiotyczne pomysły zakupu takich ekspreósw do domowego użytku i przekona do czegoś tańszego:D

 

Raz się żyje. Spełniaj marzenia ;).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, llkuba napisał:

 

Raz się żyje. Spełniaj marzenia ;).

już miałem mam eskpres z podobnej klasy, wiec ciezko się przesiąść na coś słabszego -byłem zadwowlony chociaż bez sensu nagrzewac duży bojler dla dwóch czy trzech espresso ale jak mówisz raz się żyje :) a dla mnie kawa to ważna rzecz

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaszyn napisał:

już miałem mam eskpres z podobnej klasy, wiec ciezko się przesiąść na coś słabszego -byłem zadwowlony chociaż bez sensu nagrzewac duży bojler dla dwóch czy trzech espresso ale jak mówisz raz się żyje :) a dla mnie kawa to ważna rzecz

 

Jak masz wątpliwości to możesz wypożyczyć na weekend ? Ja do mojego "maleństwa" leje wode z Brity i nie ma kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaszyn napisał:

faktura by się przydała, ale nie wiem czy bede móg odliczyć,

Sobie ekspresu kupić nie możesz by go odliczyć (chyba, że jest wymagany do Twojej pracy), ale jak masz pracowników to im ekspres już zakupić możesz i puścić go w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Sobie ekspresu kupić nie możesz by go odliczyć (chyba, że jest wymagany do Twojej pracy), ale jak masz pracowników to im ekspres już zakupić możesz i puścić go w koszty.

przecież on nie będzie robił kawy dla siebie tylko dla swoich klientów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

 

To ja zadałem pytanie czy można :). Mój znajomy jak "handlował" to zostawiał klientom ekspres. Nie wiem jak to dzisiaj wygląda. Spróbuj na infolinii albo "mejlowo".

 

a to jeszcze musze dopytać ale wątpie żeby była taka możliwość. Co do odliczeń  to chyba nie da rady w mojej sytuacji jednoosobowa działalność i nie prowadze kawairni, ale dopytam księgową, poprzedni ekspres kilka lat temu był odiczony , ale pewnie przepisy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kubanow napisał:

 

ale idąc tą ścieżką nawet krzesła na którym posadzisz klienta są do zakwestionowania przez U$

No fakt, biorąc pod uwagę, że Prezydent RP podpisuje na stojąco papiery w USA - to może być jakaś nowa ciekawa wykładania dla US by ograniczyć możliwość odliczeń ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaszyn napisał:

 

faktura by się przydała, ale nie wiem czy bede móg odliczyć, jeśli nie to wystarczy paragon. Interesują mnie  tak jak napisłałem La cimbali junior M21 Junior , faemna enova jednogrupowa, nuova simonnelii musica.... chyba ze ktoś ma taki dar przekonywania że wybije mi z głowy te idiotyczne pomysły zakupu takich ekspreósw do domowego użytku i przekona do czegoś tańszego:D

 

Ok. Dowiedz się u księgowej, a ja poszukam w razie co alternatywy na paragon :) .

Znasz minusy i plusy ekspresów kolbowych, więc jest to świadomy wybór. Chyba tylko samo espresso by Cię przekonało do zakupu danej maszyny, być może tańszej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aflinta napisał:

Czy faktycznie jest konieczność szukania alternatywy? Przecież można przyjąć fakturę i nie rozliczać jej w kosztach.

no tak nie ma to znaczenia , mogę fakture brac i jej nie rozliczać

 

Godzinę temu, evi napisał:

 

Ok. Dowiedz się u księgowej, a ja poszukam w razie co alternatywy na paragon :) .

Znasz minusy i plusy ekspresów kolbowych, więc jest to świadomy wybór. Chyba tylko samo espresso by Cię przekonało do zakupu danej maszyny, być może tańszej. 

 

 

 jak masz coś jakąś oferte na ekspresy które wymieniłem to prześlij na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

No fakt, biorąc pod uwagę, że Prezydent RP podpisuje na stojąco papiery w USA - to może być jakaś nowa ciekawa wykładania dla US by ograniczyć możliwość odliczeń ;)

 

Ale po co siadać jak zaraz musiał wyjść ;).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzwoniłem w kilka miejsc Faema enova nie jest już produkowana, w jej miejsce jej podobno 1 grupwy prestige  ale w inetrnceie widziałem same 2-3 grupowe. Enova nie jest już dosptena w polskich magazynach, zreszta podobna żadna faema nie leży na stoku. Czas oczekiwania na  realizacje zamówienia 5-6 tygodni.  Musze jeszcze popytać o M Juniora ale podejrzewam że jest podobnie bo la cimbali i faema się chyba połączyły.  zobaczymy... może szybciej Rocketa naprawie ;) a na razie pije Moke

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skwaro napisał:

To już małe dzieła sztuki...

zgadzam się, piękne . Powinny też nieźle działać, fiima Victoria Arduino nalezy do Nuova Simonelli i dziala od 1905 r wiec z jakością  espresso też  pewnie  nie jest źle.   Jakbym miał w tym przedziale cenowym szukać to bym miał dylemat bo np taki kultowy ekspores La Marzocco  GS3 jest podobno mega dobry ale za to bardzo brzydki jak dla mnie, a tu takie cudeńka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaszyn napisał:

zgadzam się, piękne . Powinny też nieźle działać, fiima Victoria Arduino nalezy do Nuova Simonelli i dziala od 1905 r wiec z jakością  espresso też  pewnie  nie jest źle.   Jakbym miał w tym przedziale cenowym szukać to bym miał dylemat bo np taki kultowy ekspores La Marzocco  GS3 jest podobno mega dobry ale za to bardzo brzydki jak dla mnie, a tu takie cudeńka

Oj, napiłbym się espresso z takiej maszyny żeby sprawdzić czy dorównuje designowi :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...